logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa era reklam opartych na sztucznej inteligencji Google

  PR 24.05.2023, przeczytano 231 razy
ilustracjastrzałka

W czasie konferencji Google Marketing Live zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania Google dla przedsiębiorców i przedsiębiorczyń. Nowości oparte są na sztucznej inteligencji, a wśród nich m.in. możliwość generowania zdjęć produktów przy pomocy AI w ramach narzędzia Product Studio; Merchant Center Next dla mniejszych i początkujących sprzedawców i sprzedawczyń; oraz automatyzacja tworzenia kampanii w Google Ads.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-era-reklam-opartych-na-sztucznej-inteligencji-google,400112,artykul.html

Podczas pierwszej konferencji Google Marketing Live w 2013 roku, biznes oraz branża reklamowa przechodziły dynamiczne zmiany za sprawą wzrostu popularności urządzeń mobilnych. Obecnie podobna zmiana zachodzi pod wpływem sztucznej inteligencji, która już od dawna działa w wielu narzędziach Google dla przedsiębiorców, m.in. w Google Ads. Nowości Google, ogłoszone w tym roku podczas Google Marketing Live, pokazują, jak rozwój generatywnej sztucznej inteligencji może obecnie ułatwić działanie biznesom, a szczególnie mniejszym przedsiębiorcom.

Tworzenie obrazów produktów przy użyciu sztucznej inteligencji

Najnowsze rozwiązanie Google, Product Studio, dzięki wykorzystaniu AI, pozwoli przedsiębiorcom tworzyć unikalne, dopasowane zdjęcia produktów w wysokiej rozdzielczości bez konieczności organizowania sesji zdjęciowych, które wiążą się z dodatkowymi kosztami i są często czasochłonne.

Wśród funkcji narzędzia znajdują się m.in.:

  • Dodawanie niestandardowych scenerii: Product Studio umożliwia tworzenie nowych obrazów dla produktów w zależności od potrzeb, szczególnie gdy chodzi np. o zmianę pory roku na zdjęciu, dostosowanie zdjęcia do innej kampanii czy chęć sprawdzenia, w jakiej scenerii produkt będzie wyglądał lepiej. Na przykład firma, która zajmuje się pielęgnacją skóry może stworzyć specjalną sesję swojego produktu, opisując, że produkt ma być ,,otoczony brzoskwiniami, z tropikalnymi roślinami w tle", a sztuczna inteligencja wygeneruje takie tło dla produktu.
  • Usuwanie rozpraszającego tła produktu: w Product Studio firmy mogą szybko pozbyć się nawet złożonego tła i przedstawić produkty na białym tle.
  • Szybkie zwiększanie rozdzielczości: Product Studio daje możliwość poprawy rozdzielczości obrazów bez konieczności przeprowadzenia kolejnej produktowej sesji fotograficznej.

Product Studio dostępne będzie bezpośrednio w Merchant Center Next. Funkcje te będą również dostępne dla sprzedawców korzystających z aplikacji Google i YouTube w Shopify.

ilustracjastrzałka

Ułatwienie firmom zamieszczania informacji w Google

Liczba firm korzystających z Merchant Center podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Merchant Center Next to uproszczona wersja platformy, ułatwiająca mniejszym sprzedawcom rozpoczęcie i rozwój działalności oraz znajdowanie klientów online. Nowa wersja platformy pomoże przede wszystkim automatycznie skonfigurować informacje o produktach na podstawie witryny sprzedawcy, przejrzeć wszystkie swoje produkty w sklepie online i stacjonarnym w jednym kompleksowym widoku, a także wygodniej sprawdzać statystyki.

Kompleksowe zarządzanie za pośrednictwem czatu

Google Ads zyskają nową funkcję konwersacji w języku naturalnym, która znacznie przyspieszy tworzenie kampanii w wyszukiwarce. Po dodaniu preferowanej strony docelowej w Google Ads, sztuczna inteligencja stworzy jej podsumowanie, a następnie wygeneruje trafne i skuteczne słowa kluczowe, nagłówki, opisy, obrazy oraz inne przydatne elementy dla kampanii w wyszukiwarce. Wszystkie przygotowane materiały i wskazówki można oczywiście przejrzeć i edytować przed wdrożeniem. Kampanie będzie można więc stworzyć podczas rozmowy na czacie.

ilustracjastrzałka

Ulepszone kampanie Performance Max dzięki AI

Kampanie Performance Max to jeden z przykładów jak sztuczna inteligencja już teraz pomaga w biznesie. Generatywna AI wprowadzona do kampanii Performance Max jeszcze bardziej ułatwi tworzenie niestandardowych reklam i skalowanie ich za pomocą kilku kliknięć. Po podaniu adresu witryny, Google AI zacznie ,,uczyć się” o analizowanej marce, aby następnie wypełnić kampanię tekstem, grafikami i innymi propozycjami, które pozwolą firmie wyróżnić się na tle konkurencji. Funkcja ta będzie też dostępna w nowej konwersacyjnej wersji Google Ads.

Źródło: Google Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Podcasty 2023”
Moc podcastów nie słabnie, o czym świadczą wyniki badania przeprowadzonego w ramach Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna. Okazuje się, że PODCAST JEST DOSKONALE ROZPOZNAWALNĄ FORMĄ TREŚCI I ZETKNĘŁO SIĘ Z NIM 85 PROC. WSZYST- KICH UŻYTKOWNIKÓW INTERNETU. Co więcej, niemal dwie trzecie internautów deklaruje, że słucha podcastów, a prawie...
Grupa Play nabyła 100% udziałów operatora telekomunikacyjnego Syrion Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach. Transakcja ta przyczyni się do poszerzania zasięgu usług internetu światłowodowego i telewizji cyfrowej, zapewniając klientom indywidualnym, jak i biznesowym, najwyższą jakość usług i wolność wyboru.
IMM: RMF FM, Wirtualna Polska oraz Onet na podium rankingu
Po miesiącu przerwy na szczyt najbardziej opiniotwórczych mediów powraca RMF FM. Jak podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), w kwietniu 2023 roku stacja była cytowana przez inne media ponad 2,2 tysiąca razy. Na drugim miejscu znalazła się Wirtualna Polska z liczbą tylko 17 odwołań mniej. Trzecią pozycję zajmuje Onet, na który powoływano się blisko...
Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.
W czwartek, 1 czerwca o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek. W cyklicznym programie poruszane będą ważne kwestie europejskie, istotne z polskiego punktu widzenia. Gośćmi programu będą europarlamentarzyści oraz unijni urzędnicy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764