logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa era reklam opartych na sztucznej inteligencji Google

  PR 24.05.2023, przeczytano 848 razy
ilustracjastrzałka

W czasie konferencji Google Marketing Live zaprezentowane zostały najnowsze rozwiązania Google dla przedsiębiorców i przedsiębiorczyń. Nowości oparte są na sztucznej inteligencji, a wśród nich m.in. możliwość generowania zdjęć produktów przy pomocy AI w ramach narzędzia Product Studio; Merchant Center Next dla mniejszych i początkujących sprzedawców i sprzedawczyń; oraz automatyzacja tworzenia kampanii w Google Ads.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-era-reklam-opartych-na-sztucznej-inteligencji-google,400112,artykul.html

Podczas pierwszej konferencji Google Marketing Live w 2013 roku, biznes oraz branża reklamowa przechodziły dynamiczne zmiany za sprawą wzrostu popularności urządzeń mobilnych. Obecnie podobna zmiana zachodzi pod wpływem sztucznej inteligencji, która już od dawna działa w wielu narzędziach Google dla przedsiębiorców, m.in. w Google Ads. Nowości Google, ogłoszone w tym roku podczas Google Marketing Live, pokazują, jak rozwój generatywnej sztucznej inteligencji może obecnie ułatwić działanie biznesom, a szczególnie mniejszym przedsiębiorcom.

Tworzenie obrazów produktów przy użyciu sztucznej inteligencji

Najnowsze rozwiązanie Google, Product Studio, dzięki wykorzystaniu AI, pozwoli przedsiębiorcom tworzyć unikalne, dopasowane zdjęcia produktów w wysokiej rozdzielczości bez konieczności organizowania sesji zdjęciowych, które wiążą się z dodatkowymi kosztami i są często czasochłonne.

Wśród funkcji narzędzia znajdują się m.in.:

  • Dodawanie niestandardowych scenerii: Product Studio umożliwia tworzenie nowych obrazów dla produktów w zależności od potrzeb, szczególnie gdy chodzi np. o zmianę pory roku na zdjęciu, dostosowanie zdjęcia do innej kampanii czy chęć sprawdzenia, w jakiej scenerii produkt będzie wyglądał lepiej. Na przykład firma, która zajmuje się pielęgnacją skóry może stworzyć specjalną sesję swojego produktu, opisując, że produkt ma być ,,otoczony brzoskwiniami, z tropikalnymi roślinami w tle", a sztuczna inteligencja wygeneruje takie tło dla produktu.
  • Usuwanie rozpraszającego tła produktu: w Product Studio firmy mogą szybko pozbyć się nawet złożonego tła i przedstawić produkty na białym tle.
  • Szybkie zwiększanie rozdzielczości: Product Studio daje możliwość poprawy rozdzielczości obrazów bez konieczności przeprowadzenia kolejnej produktowej sesji fotograficznej.

Product Studio dostępne będzie bezpośrednio w Merchant Center Next. Funkcje te będą również dostępne dla sprzedawców korzystających z aplikacji Google i YouTube w Shopify.

ilustracjastrzałka

Ułatwienie firmom zamieszczania informacji w Google

Liczba firm korzystających z Merchant Center podwoiła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Merchant Center Next to uproszczona wersja platformy, ułatwiająca mniejszym sprzedawcom rozpoczęcie i rozwój działalności oraz znajdowanie klientów online. Nowa wersja platformy pomoże przede wszystkim automatycznie skonfigurować informacje o produktach na podstawie witryny sprzedawcy, przejrzeć wszystkie swoje produkty w sklepie online i stacjonarnym w jednym kompleksowym widoku, a także wygodniej sprawdzać statystyki.

Kompleksowe zarządzanie za pośrednictwem czatu

Google Ads zyskają nową funkcję konwersacji w języku naturalnym, która znacznie przyspieszy tworzenie kampanii w wyszukiwarce. Po dodaniu preferowanej strony docelowej w Google Ads, sztuczna inteligencja stworzy jej podsumowanie, a następnie wygeneruje trafne i skuteczne słowa kluczowe, nagłówki, opisy, obrazy oraz inne przydatne elementy dla kampanii w wyszukiwarce. Wszystkie przygotowane materiały i wskazówki można oczywiście przejrzeć i edytować przed wdrożeniem. Kampanie będzie można więc stworzyć podczas rozmowy na czacie.

ilustracjastrzałka

Ulepszone kampanie Performance Max dzięki AI

Kampanie Performance Max to jeden z przykładów jak sztuczna inteligencja już teraz pomaga w biznesie. Generatywna AI wprowadzona do kampanii Performance Max jeszcze bardziej ułatwi tworzenie niestandardowych reklam i skalowanie ich za pomocą kilku kliknięć. Po podaniu adresu witryny, Google AI zacznie ,,uczyć się” o analizowanej marce, aby następnie wypełnić kampanię tekstem, grafikami i innymi propozycjami, które pozwolą firmie wyróżnić się na tle konkurencji. Funkcja ta będzie też dostępna w nowej konwersacyjnej wersji Google Ads.

Źródło: Google Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Paryż 2024
Platforma Max, na której dostępny będzie każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros. Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z ukochanymi postaciami znanymi z Looney...
Lato RMF na koncertach i festiwalach
W tym roku RMF FM bawić się będzie wraz ze słuchaczami na największych festiwalach w kraju i koncertach najpopularniejszych artystów, m.in. sanah, Eda Sheerana, Lenny’ego Kravitza czy Justina Timberlake’a. Będzie też zabawa SMS-owa w nowej odsłonie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764