logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa kampania Betclic łamie stereotyp zakładów sportowych

  PR 15.03.2022, przeczytano 1042 razy
ilustracja

Po raz kolejny Betclic ucieka od zbyt oczywistych skojarzeń. W najnowszej kampanii Wybierz swój własny kurs udowadnia, że zakłady sportowe nie mieszczą się już w stereotypowych ramach.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-kampania-betclic-lamie-stereotyp-zakladow-sportowych,395110,artykul.html

- Rywalizacja, brak ograniczeń, podążanie za pasją, stawianie sobie wyzwań i osiąganie celów, choć często łączone ze sportem, są przede wszystkim częścią życia - mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic. - Podobnie jak w Betclic, dla wielu młodych ludzi to swego rodzaju motto, rodzaj życiowej drogi. Właśnie wśród nich widzimy potencjalnych użytkowników. Dlatego szukaliśmy pomysłu, który byłby przepustką do ich świata. Pokazał, że zakłady bukmacherskie mogą dać im to, do czego na co dzień dążą, a nawet więcej – dodaje.

Odpowiedzią na taki brief jest kampania, w której młodzi bohaterowie są wolni, stawiają na marzenia, nierzadko wbrew oczekiwaniom rodziny czy przyjaciół. W ich życiu nie ma miejsca na ograniczenia: rap nie wyklucza baletu, bycie synem rzeźnika nie zamyka możliwości zmiany branży i produkcję roślinnej żywności, apartament i wygodne życie w każdej chwili można zostawić by wyruszyć na spotkanie z przygodą w dżungli. Agencja 180heartbeats +JUNG v MATT pokazała ich historie w czterech 15-sekundowych spotach oraz 45-sekundowym, który pokazuje ich wszystkich.

Pomysł agencji pokazuje, że zakłady to więcej niż sport, to pewien styl życia. - W naszych filmach widzimy przemianę czterech bohaterów, ale szczerze mówiąc, mogłaby to być podróż każdego z nas - mówi Pablo Dominguez Agregan, dyrektor kreatywny 180heartbeats + JUNG v. MATT.

- Naszym celem było zobrazowanie kontrastu między tym, czego oczekuje się od tych bohaterów, a tym, jak dochodzą do tego, co czują i co jest ważne dla nich w życiu. Dokonanie tej transformacji było ich zwycięstwem. A naszym zadaniem było pokazanie tego w ciekawy i zrozumiały sposób.

Ogólnopolska kampania Wybierz swój własny kurs będzie realizowana w telewizji, w Internecie oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Spoty wyprodukował F25 Production House. Media zaplanował i zakupił Star Media. Filmy wyreżyserował Krzysztof Kosz. Autorką zdjęć jest Karolina Harz.

Źródło: 180heartbeats + JUNG v MATT

www.180hb.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Magnum inspiruje przyjemnością
Magnum i Żabka otwierają Polaków na doznawanie przyjemności, szukając optymistycznej strony naszej codzienności i zmieniając polskie przysłowia na pozytywnie brzmiące - bo przyjemność pomaga spojrzeć na świat w pozytywnym świetle.
Bycie sobą w kampanii dentsu z okazji Pride Month
Z okazji Pride Month, dentsu Polska wraz z Klientami i Partnerami startuje z kampanią "dentsu & friends”. Zabierając wspólny głos pod hasłem „Bycie sobą nigdy nie będzie przereklamowane”. Inicjatywa ma na celu promowanie różnorodności i wsparcie społeczności LGBTQIA+ w wymiarze sojuszniczym. Partnerami kampanii są Mastercard, Gazeta Wyborcza,...
Obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF
Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Wysoką jakość oraz niepowtarzalny charakter obrazowania docenią wszyscy fotografowie i filmowcy poszukujący jasnego, krótkiego teleobiektywu, który poza kompletem soczewek zaoferuje im także swoją duszę. Obiektyw zoptymalizowany do...
Marka Oxford rusza z akcją „Ambasadorzy Oxford” w ramach której zaprosi 200 mikroinfluencerów do prezentacji swoich nowych produktów szkolnych. Projekt przygotowała agencja On Board Think Kong.
Niantic Studio stawia na rzeczywistość rozszerzoną
Podczas targów Augmented World Expo firma Niantic zaprezentował nową, bezpłatną internetową platformę wizualną, Niantic Studio, która umożliwia programistom, twórcom i markom szybkie tworzenie w pełni immersyjnych doświadczeń XR, wykorzystując wszechobecny dostęp do sieci na praktycznie każdym urządzeniu. Firma Niantic udostępniła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764