logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa kampania marki Żywiec Zdrój: Po stronie natury

  PR 11.01.2022, przeczytano 832 razy
ilustracja

10 stycznia ruszyła kampania wizerunkowa Żywiec Zdrój, informująca o powtórzeniu bezprecedensowego zobowiązania: zbiórki i przekazania do recyklingu równowartości całości plastiku wprowadzonego przez firmę na rynek w 2021 roku. To już drugi  rok z rzędu, w którym  lider rynku wody butelkowanej osiąga neutralność plastikową. Działania reklamowe będą realizowane w telewizji, digitalu, mediach społecznościowych oraz we współpracy z influencerami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-kampania-marki-zywiec-zdroj%3A-po-stronie-natury,394353,artykul.html

Przestawienie się z gospodarki linearnej na gospodarkę cyrkularną, a więc przejście z modelu, w którym surowce są wydobywane, jednorazowo wykorzystywane i wyrzucane, do obiegu zamkniętego, zakładającego wielokrotne wykorzystanie tych samych zasobów to jedno z największych wyzwań XXI wieku. Dostrzegając ten fakt, Żywiec Zdrój w 2018 roku na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach zadeklarował zapewnienie zbiórki i poddanie recyklingowi takiej samej ilości plastiku, jaką wprowadzi na rynek. Na początku ubiegłego roku firma ogłosiła  realizację tego zobowiązania i zamknięcie obiegu tworzywa. Teraz dokonała tego ponownie, o czym informuje w nowej kampanii.

- Żywiec Zdrój jest po stronie natury, bo czerpiąc z niej to, co najlepsze, oddaje to, co jej należne.  Jednym z filarów naszej strategii jest działanie na rzecz poprawy stanu recyklingu opakowań plastikowych w Polsce, dlatego w 2021 roku powtórzyliśmy nasze największe, bezprecedensowe zobowiązanie środowiskowe. Wszystko z szacunku do środowiska i w trosce o planetę – mówi Klaudia Krawczyk, Starszy Kierownik marki Żywiec Zdrój. - Podczas trwającej obecnie kampanii chcemy dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby odbiorców, podkreślając jednocześnie, że ponowne wypełnienie naszej deklaracji nie byłoby możliwe również bez odpowiedzialnej postawy konsumentów, którzy prawidłowo postępują ze zużytymi opakowaniami, wyrzucając je do żółtego kosza – dodaje.

O realizacji zobowiązania marki informują 15-sekundowe spoty emitowane w największych stacjach telewizyjnych oraz 15-, 6- oraz 2-sekundowe materiały w Internecie, w tym na kanale YouTube, platformach VOD oraz w mediach społecznościowych. Równolegle prowadzone będą działania z influencerami oraz shopper-marketingowe. Za komunikację nowej kampanii odpowiadają – agencja VMLY&R (koncept, kreacja oraz działania w Internecie), Mediacom (planowanie i zakup mediów) oraz Tailor Made PR (komunikacja z mediami oraz współpraca z Influencerami).

Źródło: Danone

www.danone.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Qualitea time - smak bliskich relacji w kampanii Ahmad Tea London
Badania pokazują, że miłość, przyjaźń i bliskie relacje nadają życiu sens. Obecność i życzliwość innych osób pozytywnie wpływa na dobrostan psychiczny i fizyczny oraz motywuje do rozwoju osobistego. Ahmad Tea London w nowej kampanii zachęca do wspólnego spędzania czasu z bliskimi przy kubku gorącej herbaty, tworząc przestrzeń do zacieśniania więzi.
Kampania Butcher’s Pet Care realizowana przez Nav agency
NAV agency we współpracy z firmą Butcher’s Pet Care w realizacji kampanii wykorzystującej zróżnicowane, szeroko zasięgowe kanały, m.in. ATL (TVC) i digital.
Jacobs z nową platformą komunikacyjną „Doceniaj to, co wspaniałe”
W lutym wystartowała nowa platforma komunikacyjna marki Jacobs pod hasłem „Doceniaj to, co wspaniałe”. Nowemu pozycjonowaniu marki towarzyszy również zmiana identyfikacji wizualnej opakowań kaw – na początek mielonych i rozpuszczalnych. Media w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja Havas Media.
Itaxi nowym klientem Monday Comms
iTaxi, dostawca usług związanych z podróżowaniem, rozpoczął współpracę z monday comms (część monday group). Agencja odpowiada za relacje z mediami oraz wzrost świadomości marki wśród partnerów biznesowych i klientów indywidualnych.
Canon pomaga w odbudowie raf koralowych
Firma Canon Europe ogłosiła podjęcie partnerskiej współpracy z Coral Spawning Lab w Morden w Londynie. Zespół naukowców połączył siły, aby zbadać i lepiej zrozumieć cykle życia raf koralowych, dostarczać informacje i narzędzia potrzebne do regeneracji ekosystemów raf koralowych. Zaowocowało to stworzeniem pierwszego na świecie programu monitorowania...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764