WIADOMOŚCI

Nowa maszyna firmy Kolbus w drukarni Perfekt

redakcja  PR 03.10.2005, przeczytano 1434 razy

W połowie września w warszawskiej drukarni Perfekt rozpoczął pracę nowy automat do produkcji okładek książkowych Kolbus DA 232, dostarczony przez firmę Introzap. To nie tylko pierwsza instalacja tego rodzaju urządzenia firmy Kolbus w polskiej drukarni dziełowej, ale również pierwsza maszyna tego niemieckiego producenta zainstalowana w Perfekcie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-maszyna-firmy-kolbus-w-drukarni-perfekt,3097,artykul.html

Drukarnia Perfekt to jeden z największych w Polsce zakładów poligraficznych specjalizujących się w produkcji dziełowej. Jeszcze kilka lat temu ta rodzinna firma była typową drukarnią akcydensową, dziś 50% jej produkcji stanowią książki. Nowa specjalizacja, jak również nowi klienci od początku istnienia „wymuszali” na Perfekcie inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt poligraficzny. Tylko w ostatnich kilku latach w drukarniach firmy Pefekt (drugi zakład znajduje się w Białymstoku) uruchomiono w pełni automatyczną linię CtP, a także jedną z pierwszych w Polsce maszyn 10-kolorowych oraz dwie maszyny 8-kolorowe.
Nie mniej istotne w przypadku drukarni dziełowej są inwestycje w urządzenia do oprawy książkowej. Tu również miały miejsce spore zakupy. Ostatnim z nich, sfinalizowanym w połowie września, jest wysokowydajny automat do produkcji okładek książkowych firmy Kolbus – model DA 232. Urządzenie dostarczyła firma Introzap z Tych, wyłączny przedstawiciel Kolbusa w naszym kraju.

Kolbus DA 232 to nowoczesne urządzenie, przeznaczone do w pełni zautomatyzowanej produkcji okładek książkowych, segregatorów, plakatów, tylnych części kalendarza i gier planszowych. Z uwagi na profil naszej drukarni maszyna jest wykorzystywana wyłącznie do produkcji okładek książkowych, przede wszystkim do małoformatowych książeczek – mówi Karina Banasiewicz, dyrektor ds. marketingu w drukarni Perfekt.
– Do inwestycji w nowy automat zmobilizowali nas klienci, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na tego rodzaju książeczki, sprzedawane zarówno w detalu, jak również coraz częściej dołączane w postaci gadżetu do prasy kolorowej.
Kolbus DA 232 może pracować z maksymalną wydajnością 85 taktów/min., oferuje bardzo szerokie wyposażenie standardowe i jest sterowany z wykorzystaniem systemu komputerowego Copilot za pomocą ekranu dotykowego typu touch screen. Do obsługi urządzenia, jak twierdzi Karina Banasiewicz, potrzebne są trzy osoby: W najbliższym czasie maszyna zostanie rozbudowana o automat do cięcia tektury, który pozwoli na zminimalizowanie czynnika ludzkiego do dwóch osób, przy utrzymaniu pełnej wydajności.
Zakres obrabianych formatów w urządzeniu wynosi od 210 x 130 mm do 660 x 380 mm (przy czym odnosi się to do formatów otwartej okładki). Maszyna ma możliwość obróbki klejem topliwym typu hot melt, posiada też magazyn tektury grzbietowej. Urządzenie oferuje możliwość połączenia przez Internet z serwisem fabrycznym, co – jak zapewnia dostawca – znacznie pomaga w natychmiastowym, zdalnym zdiagnozowaniu ewentualnych problemów.

Linia Kolbus DA 232 została zainstalowana w Perfekcie w połowie września, a już dwa tygodnie później urządzenie pracowało z pełnym obłożeniem. Ta inwestycja to strzał w dziesiątkę. Dzięki uruchomieniu nowej maszyny nie tylko pozyskaliśmy nowych klientów, ale też skróciliśmy czas dostawy dla dotychczasowych. Maszyna tego rodzaju, ale innego producenta, pracowała u nas już wcześniej. Jednak Kolbus nie tylko oferuje wyższy stopień automatyzacji, ale też – przy podobnych zleceniach – niemal trzykrotnie szybszą produkcję – mówi Karina Banasiewicz. Na pytanie o wybór dostawcy maszyny odpowiada: Firma Introzap przedstawiła nam najlepszy pakiet usług związany z dostawą urządzenia, także pod względem warunków finansowych. To zadecydowało o wyborze jej oferty.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że drukarnia Perfekt wybrała naszą firmę przy zakupie nowej linii do produkcji okładek – dodaje Anna Moryson z firmy Introzap. – Jest to dla nas szczególna instalacja, bo dokonana w czołowej polskiej drukarni dziełowej, wcześniej korzystającej z rozwiązań innego dostawcy. Dołożymy wszelkich starań, aby uruchomiony właśnie automat Kolbusa stanowił początek długotrwałej współpracy naszych firm.

Źródło: Introzap

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
środa 21.02.2018, 74 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone