logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa maszyna serii FA-22 w Skanem Stavanger

  PR 10.02.2020, przeczytano 825 razy
ilustracjastrzałka

Firma Skanem Stavanger, będąca największym norweskim producentem etykiet samoprzylepnych, zakupiła od firmy Nilpeter nową 9-kolorową maszynę FA-22.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-maszyna-serii-fa-22-w-skanem-stavanger,385629,artykul.html

Biorąc pod uwagę fakt, że maszyna FA-22 zapewnia maksymalny poziom stabilności produkcyjnej oraz gwarantuje znakomite rezultaty drukowania przy jednoczesnej dostępności szerokiego wachlarza możliwych do wykorzystania substratów, doskonale wpisuje się ona w zaangażowanie firmy Skanem w zrównoważony rozwój, o dbałość o odnawialne produkty oraz materiały wielokrotnego użytku.

Ambitne cele polityki zrównoważonego rozwoju

- Jesteśmy w pełni zaangażowani w tworzenie produktów odnawialnych, od etykiet po opakowania zbiorcze, a także wielu innych rozwiązań, m. in. opakowań elastycznych, z naciskiem głównie na materiały wielokrotnego użytku. Współpracujemy z klientami przy różnych projektach rozwojowych, aby pomóc im osiągnąć ambitne cele zrównoważonego rozwoju. Dzięki klientom pochodzącym z różnych gałęzi przemysłu i z wielu różnych krajów zdobyliśmy unikatową wiedzę i doświadczenie, które mogą być wykorzystane w całej Grupie Skanem - zaczyna Eirik Bergh, Dyrektor Zarządzający Skanem Stavanger. - Współpraca z firmą Nilpeter niczym się nie różni - poza gwarancją wysokiej jakości druku, intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz możliwością tworzenia wartości dodanej, nowa maszyna FA-22 została zbudowana z wyraźnym naciskiem na ograniczenie ilości odpadów, zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji. Ta maszyna idealnie wpasowuje się w to, co staramy się osiągnąć tutaj w Skanem - podsumowuje.

Najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku

Maszyna FA firmy Nilpeter to najbardziej wszechstronne urządzenie fleksograficzne na rynku - zaprojektowana została z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb i stworzona dla nowoczesnego operatora druku – posiada ona intuicyjny interfejs użytkownika i umożliwia w pełni mobilne sterowaniem drukiem. Maszyna stanowi punkt odniesienia w zakresie elastyczności i modułowości, a także pozwala drukarniom na wzrost ich wydajności dzięki dostępności jednostek pozwalających na zwiększenie wartości dodanej, pakietom aplikacji oraz automatyzacyjnym, w zależności od potrzeb oraz budżetu. Wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie, co oznacza wyższą jakość i kontrolę produkcji. Przepływy produkcyjne Nilpeter's LEAN i jednolite zakłady w Danii, Indiach i USA zapewniają płynne dostawy na całym świecie.

Jak z reklamy

- Cały proces, jaki przeszliśmy z firmą Skanem był niezwykle satysfakcjonujący, od początku do końca. Cieszę się, że kiedy odwiedziłem fabrykę w listopadzie, maszyna działała tak sprawnie, jak zapowiadano. Liczymy na znakomitą współpracę z firmą Skanem Stavanger - mówi Mads Aakjær, Area Sales Manager w firmie Nilpeter A/S.

Największy norweski producent etykiet samoprzylepnych

Firma Skanem Stavanger to największy norweski producent etykiet samoprzylepnych. Zakład produkcyjny znajduje się w dzielnicy przemysłowej Forus, 10 minut jazdy samochodem od centrum Stavanger i lotniska. Historia firmy Skanem sięga 1905 roku, w kolejnych latach firma działała w branży produkcji opakowań z cyny i metalu, od 2002 roku koncentruje się na druku etykiet, rozwijając się poprzez przejęcia i wchodząc na rynek w sumie w 8 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Polsce, Tajlandii, Indiach i Kenii, a także w krajach skandynawskich.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
Remadays 2024: automatyzacja w roli głównej na stoisku Duplo
Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań. Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach...
Stora Enso Packaging Automation wzbogaca portfolio o polskie rozwiązania
Stora Enso poinformowała o rozbudowie swojego portfolio w obszarze automatyzacji pakowania – Packaging Automation. W tym celu nawiązała współpracę z firmą Radpak – polskim producentem koncentrującym się na rozwiązaniach automatyzujących procesy pakowania na rynku pierwotnym i wtórnym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764