logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa maszyna serii FA-22 w Skanem Stavanger

  PR 10.02.2020, przeczytano 389 razy
ilustracjastrzałka

Firma Skanem Stavanger, będąca największym norweskim producentem etykiet samoprzylepnych, zakupiła od firmy Nilpeter nową 9-kolorową maszynę FA-22.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-maszyna-serii-fa-22-w-skanem-stavanger,385629,artykul.html

Biorąc pod uwagę fakt, że maszyna FA-22 zapewnia maksymalny poziom stabilności produkcyjnej oraz gwarantuje znakomite rezultaty drukowania przy jednoczesnej dostępności szerokiego wachlarza możliwych do wykorzystania substratów, doskonale wpisuje się ona w zaangażowanie firmy Skanem w zrównoważony rozwój, o dbałość o odnawialne produkty oraz materiały wielokrotnego użytku.

Ambitne cele polityki zrównoważonego rozwoju

- Jesteśmy w pełni zaangażowani w tworzenie produktów odnawialnych, od etykiet po opakowania zbiorcze, a także wielu innych rozwiązań, m. in. opakowań elastycznych, z naciskiem głównie na materiały wielokrotnego użytku. Współpracujemy z klientami przy różnych projektach rozwojowych, aby pomóc im osiągnąć ambitne cele zrównoważonego rozwoju. Dzięki klientom pochodzącym z różnych gałęzi przemysłu i z wielu różnych krajów zdobyliśmy unikatową wiedzę i doświadczenie, które mogą być wykorzystane w całej Grupie Skanem - zaczyna Eirik Bergh, Dyrektor Zarządzający Skanem Stavanger. - Współpraca z firmą Nilpeter niczym się nie różni - poza gwarancją wysokiej jakości druku, intuicyjnym interfejsem użytkownika oraz możliwością tworzenia wartości dodanej, nowa maszyna FA-22 została zbudowana z wyraźnym naciskiem na ograniczenie ilości odpadów, zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji. Ta maszyna idealnie wpasowuje się w to, co staramy się osiągnąć tutaj w Skanem - podsumowuje.

Najbardziej wszechstronna maszyna fleksograficzna na rynku

Maszyna FA firmy Nilpeter to najbardziej wszechstronne urządzenie fleksograficzne na rynku - zaprojektowana została z myślą o zaspokojeniu stale rosnących potrzeb i stworzona dla nowoczesnego operatora druku – posiada ona intuicyjny interfejs użytkownika i umożliwia w pełni mobilne sterowaniem drukiem. Maszyna stanowi punkt odniesienia w zakresie elastyczności i modułowości, a także pozwala drukarniom na wzrost ich wydajności dzięki dostępności jednostek pozwalających na zwiększenie wartości dodanej, pakietom aplikacji oraz automatyzacyjnym, w zależności od potrzeb oraz budżetu. Wszystkie główne komponenty są produkowane we własnym zakresie, co oznacza wyższą jakość i kontrolę produkcji. Przepływy produkcyjne Nilpeter's LEAN i jednolite zakłady w Danii, Indiach i USA zapewniają płynne dostawy na całym świecie.

Jak z reklamy

- Cały proces, jaki przeszliśmy z firmą Skanem był niezwykle satysfakcjonujący, od początku do końca. Cieszę się, że kiedy odwiedziłem fabrykę w listopadzie, maszyna działała tak sprawnie, jak zapowiadano. Liczymy na znakomitą współpracę z firmą Skanem Stavanger - mówi Mads Aakjær, Area Sales Manager w firmie Nilpeter A/S.

Największy norweski producent etykiet samoprzylepnych

Firma Skanem Stavanger to największy norweski producent etykiet samoprzylepnych. Zakład produkcyjny znajduje się w dzielnicy przemysłowej Forus, 10 minut jazdy samochodem od centrum Stavanger i lotniska. Historia firmy Skanem sięga 1905 roku, w kolejnych latach firma działała w branży produkcji opakowań z cyny i metalu, od 2002 roku koncentruje się na druku etykiet, rozwijając się poprzez przejęcia i wchodząc na rynek w sumie w 8 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Polsce, Tajlandii, Indiach i Kenii, a także w krajach skandynawskich.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
Rapida 106X – nowy standard wydajności w druku przemysłowym
Koenig & Bauer prezentuje nowy model High-End pracujący w zakresie średnich formatów.
Konica Minolta wprowadza na rynek Workplace Hub Pro
Konica Minolta poszerzy swoją ofertę Digital Workplace o nowy produkt - Workplace Hub Pro, który wzmocni kompleksową ofertę IT dla małych i średnich firm (SMB).
Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych
Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764