logo
WIADOMOŚCI

Nowa oferta Xerox Versant

Mateusz Zawiślak  PR 20.04.2017, przeczytano 257 razy

W jaki sposób dostawcy druku mogą osiągnąć wyższy poziom automatyzacji i rozwoju biznesu? Lepsza jakość druku, szerszy wybór mediów i zaawansowane możliwości wykończenia – to atuty nowej rodziny Versant: Xerox Versant 180, Versant 180 Performance Package i Versant 3100.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-oferta-xerox-versant,32214,artykul.html

- Możliwości produkcyjne i automatyzacyjne urządzeń Versant w połączeniu z modułami wykańczania druku już w tej chwili określiły standardy realizowania usług związanych z drukowaniem na całym świecie - mówi Ragni Mehta, wiceprezes i general manager, Cut Sheet Business, Xerox. - Nowa rodzina Versant została wyposażona w ulepszone funkcjonalności związane z automatyzacją mające na celu zminimalizowanie czasu realizacji produkcji, zredukowaniu powstawania odpadów i rozszerzenia możliwości druku nowych aplikacji.

Linia Versant to urządzenia o większych możliwościach, dających lepsze efekty pracy, wyposażone w narzędzia automatyzacji jak: spektrometr, moduł broszurujący z opcją docinania broszury z trzech stron, moduł dziurkowania, moduł tworzenia kwadratowego grzbietu i przycinania czołowego broszur i inne zaawansowane funkcjonalności wykańczania druku. Urządzenia są w stanie drukować niemalże wszystko, począwszy od materiałów marketingowych, direct marketingu, oznakowań, raportów czy też magazynów na różnorodnych typach i rozmiarach mediów, od kopert po banery o długości 26”.

Broszury biznesowe z przewagą konkurencyjną

Nowojorska drukarnia Printegra oferuje swoim klientom szerokie portfolio wysokiej jakości dokumentów biznesowych, a także produktów projektowanych dla resellerów i pośredników druku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Printegra testowała urządzenie Versant 180 Press z opcjami Production Ready Finishing.

- Najnowsze urządzenia działają niczym szwajcarski scyzoryk – twierdzi Tim Sellers, general manager, Printegra. – Możliwość zaoferowania druku broszur do krawędzi z kwadratowym grzbietem daje nam wielką przewagę. Zadania, które wcześniej angażowały pracę wielu działów, mogą zostać teraz wykonane szybciej.

Dzięki urządzeniom Versant, Printegra poszerzyła ofertę kierowaną do dealerów i zwiększyła zyski. Rozdzielczość Versant Ultra HD była także dla Printegra kluczowym czynnikiem wpływającym na gwarancję jednolitości kolorystycznej od początku do końca każdego cyklu produkcyjnego.

Automatyzacja i funkcje produktywności

Jak podaje InfoTrends, redukcja kosztów produkcji i zwiększenie efektywności to priorytet dla 84% zakładów drukarskich. Rozszerzenie oferty o nowe usługi i rozwój tej obecnej są równie ważne i także plasują się w czołówce.

- Typowa drukarnia potrzebuje wydajnego, niezawodnego rozwiązania i technologii pomocnej w zarządzaniu kalibracją i konfiguracją. Nowe urządzenia Versant dają korzyści wynikające z zaawansowanej automatyzacji i produktywności. W ten właśnie sposób realizują wyżej wspomniane oczekiwania - mówi Pat McGrew, dyrektor, Keypoint Intelligence. – Funkcjonalność Simple Image Quality Adjustment oferowana przez urządzenie, bazująca na wcześniej wydrukowanym i zeskanowanym arkuszu pomiarowym, zapewnia szybkie i proste kalibrowanie, jest naszym zdaniem najwłaściwszym rozwiązaniem. Proces ten zapewnia najbardziej precyzyjne pasowanie, które drukarnie z pewnością docenią.

Nowa rodzina Versant oferuje:

  • Większą wydajność – Dzięki zwiększonej obciążalności urządzeń oraz możliwości druku od 80 do 100 stron na minutę, urządzenia mogą drukować na mediach o gramaturze do 350 g/m2. Zintegrowane technologie typu Registration Alignment i Production Accurate Registration gwarantują spozycjonowanie obrazów na mediach i równomierne pokrycie.
  • Więcej opcji pobierania papieru i wykańczania – Zaawansowane opcje pobierania papieru pozwalają na dłuższy, niezakłócony proces druku, połączone z opcjami wykańczania, włączając w to Xerox Inserter, Xerox Basic Punch, Xerox SquareFold Trimmer i Xerox Two-Sided Trimmer.
  • Wysoka jakość druku – Rozdzielczość Ultra HD Resolution i 10-bitowa technologia gwarantują czterokrotnie większą liczbę pikseli na stronie niż w przypadku innych urządzeń. Wbudowana technologia Xerox Confident Color, wykorzystująca Full Width Array, dostarcza optymalną jakość obrazów. Versant 180 Performance Package oferuje pakiet Automated Color Quality Suite ze spektrometrem, który zagwarantuje w pełni zautomatyzowany proces zarządzania kolorem.

Dostępność

The Versant 180, Versant 180 Performance Package and Versant 3100 są już dostępne na większości rynków, z niewielkimi różnicami w zależności od kraju. Żeby uzyskać konkretne informacje, prosimy o bezpośredni kontakt z zespołem sprzedażowym Xerox.

Źródło: Xerox

www.xerox.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
niedziela 24.06.2018, 53 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone