logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa seria CNN „Saved by the Future” z autorytetami ze świata nauki i technologii

  PR 15.10.2020, przeczytano 196 razy
ilustracja

CNN International w najbliższy weekend ruszy z nowym, 3-odcinkowym programem „Saved by the Future”, w którym prowadząca Nicki Shields będzie rozmawiać z wiodącymi nazwiskami ze świata nauki i technologii o przełomowych innowacjach, które w najbliższych dekadach mogą zmienić nasze życie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-seria-cnn-_saved-by-the-future_-z-autorytetami-ze-swiata-nauki-i-technologii,388811,artykul.html

W pierwszym odcinku prowadząca Nicki Shields spotyka się z Billem Nye’em, Fabienem Cousteau oraz Kathy Sullivan, trzema wybitnymi osobistościami, które zabierają widzów w podróż poza dobrze nam znany świat i pokazują, jakie możliwości może przynieść przyszłość.

Popularna osobowość telewizyjna, aktywista klimatyczny i sensacja mediów społecznościowych, Bill Nye „The Science Guy” rozmawia z CNN o swojej roli w zrównoważonej eksploracji kosmosu w przyszłości. Nye jest prezesem Towarzystwa Planetarnego (Planetary Society), które w 2019 roku z powodzeniem wysłało w kosmos swój statek LightSail 2.

Statek kosmiczny jest napędzany przez wiatr słoneczny pochodzący od Słońca, dzięki temu nigdy nie zabraknie mu paliwa. Nye omawia efekt domina wywołany tym pomysłem jako budulcem przyszłej technologii: - Jeśli chcesz udać się do innego układu słonecznego lub jednej z gwiazd, statek kosmiczny z żaglem słonecznym jest jedynym praktycznym rozwiązaniem, jakie ktokolwiek wymyślił.

Przyszłość eksploracji oceanów dla Fabiena Cousteau, wnuka znanego odkrywcy Jacquesa Cousteau, opiera się na rozwoju automatyzacji oraz możliwości przemieszczania się pod wodą.

- Jestem głęboko przekonany, że ludzie i technologia powinny współpracować, abyśmy mogli w pełni dalej podążać ścieżką eksploracji i odkryć. Jedną z rzeczy, których nam brakuje, to nowoczesne podwodne laboratorium, nowoczesne podwodne siedlisko – powiedział Fabien Cousteau.

Cousteau i jego załoga w 2014 roku spędzili 31 dni żyjąc pod powierzchnią oceanu – w podwodnej bazie zwanej „Aquarius”. Akwanauta wyjawia CNN, że obecnie w przygotowaniu jest jeszcze większa stacja badawcza, projekt „Proteus” i szczegółowo opisuje wpływ, jaki mogą mieć tego typu osiągnięcia na poznanie i zrozumienie przez ludzkość naszych oceanów.

Ostatnią bohaterką tego odcinka jest amerykańska geolog i była astronautka NASA Kathy Sullivan, pierwsza osoba, która zarówno odbyła spacer kosmiczny, jak i zanurkowała do najgłębszego miejsca Ziemi.

Sullivan wyjaśnia CNN, że oceany wymagają znacznych usprawnień w dziedzinie technologii. Podczas gdy satelity w kosmosie są w stanie przekazywać zdjęcia pogody na Ziemi, sieć czujników służąca do monitorowania oceanów, mogłaby pomóc dokładnie poznać stan naszej planety z miesięcznym, a nawet kilkuletnim wyprzedzeniem.

- Moim marzeniem jest, abyśmy mieli dostęp do użytecznych informacji o naszej planecie i warunkach jej środowiska – na wyciągnięcie ręki, tak jak wyniki dzisiejszych rozgrywek sportowych – mówi.

Premiera „Saved by the Future” odbędzie się na CNN International w następujących terminach:

  • Sobota, 17 października 7:30 CET
  • Sobota, 17 października 12:00 CET
  • Niedziela, 18 października 4:30 CET
  • Niedziela, 18 października 19:00 CET

Źródło: CNN International

www.cnn.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Radio 357 Przedpremierowo z „Muzyką ciszy” w Open.fm i WP Pilot
W niedzielę 1 listopada w Radiu 357 Przedpremierowo ruszy audycja, na którą każdego roku czekają słuchacze. „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego to zestaw utworów przygotowanych na ważne dni i wyjątkowe okazje. Emisja rozpocznie się o godzinie 19:00 w Open.fm i WP Pilot.
Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce – wrzesień 2020
Według cyklicznego badania Instytutu Monitorowania Mediów IMM najbardziej opiniotwórczych polskich mediów we wrześniu miejsce pierwsze zajął portal Onet.pl. Na podium uplasowały się również stacja RMF FM oraz dziennik Rzeczpospolita. W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych mediów w Polsce znalazły się również Radio Zet, Puls...
Na najbliższy weekend 31 października - 1 listopada 2020 roku Rock Radio przygotowało specjalne propozycje dla słuchaczy. W sobotę stacja zaprosi wszystkich na audycję "Strach się bać", związaną z obchodzonym w tym dniu w wielu miejscach Halloween, zaś w niedzielę - w dniu Wszystkich Świętych będzie wspominać znanych muzyków, którzy odeszli w tym...
Facebook wniósł pozwy przeciwko czterem osobom, oskarżając ich o sprzedawanie fałszywych obserwatorów na Instagramie.
Polscy influencerzy modowi
W swoim najnowszym raporcie GaleriaMarek.pl przeanalizowała profile 111 influencerów modowych, 37 865 postów i 13 821 komentarzy. Ich poczynania na Instagramie śledzi łącznie blisko 15 mln osób. Liczba ich fanów wzrosła w ubiegłym roku o ok. 550 tys. Twórców podzielono na cztery grupy: Tytanów (ponad 200 tys. obserwatorów),...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764