logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa strona internetowa PE wspiera Ukrainę

  PR 18.03.2022, przeczytano 400 razy
© European Union 2020 Source: EP

W piątek 11 marca ruszyła nowa strona internetowa Parlamentu Europejskiego poświęcona wszystkim działaniom podejmowanym przez UE w celu pomocy Ukrainie. Początkowo strona będzie dostępna jedynie w języku angielskim i ukraińskim, kolejne tłumaczenia będą sukcesywnie dodawane.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-strona-internetowa-pe-wspiera-ukraine,395159,artykul.html

Strona zatytułowana Stand with Ukraine jest dostępna pod TYM ADRESEM. Można się z niej dowiedzieć, w jaki sposób Unia Europejska wspiera Ukrainę, w tym również podczas trwającej od 24 lutego br. rosyjskiej inwazji na ten kraj.

Na stronie publikowane są najnowsze wiadomości dotyczące relacji UE z Ukrainą. Można tam również obejrzeć filmy i posłuchać podcastów, a także znaleźć odpowiednie przepisy i rozwiązania oraz dowiedzieć się, w jaki sposób UE pomaga Ukrainie. Znajdują się tam również linki do przydatnych stron internetowych.

Przy okazji uruchomienia strony PE przypomniał w komunikacie, że aktywne wspieranie międzynarodowych wysiłków Unii Europejskiej na rzecz promowania demokracji i praw człowieka jest jednym z podstawowych obowiązków Parlamentu Europejskiego, określonych w traktatach założycielskich Unii, a UE zawsze dążyła do zacieśnienia więzi z Ukrainą, pobudzenia jej gospodarki oraz wspierania demokracji i praworządności w tym kraju.

Jak zaznaczono w komunikacie, UE i Parlament Europejski od lat konsekwentnie sprzeciwiają się rosyjskiej agresywnej polityce wobec Ukrainy. W rezolucji przyjętej w grudniu 2021 r. eurodeputowani wezwali Rosję do wycofania wojsk zagrażających Ukrainie i oświadczyli, że jakakolwiek agresja Moskwy musi mieć wysoką cenę gospodarczą i polityczną. Wcześniej, w rezolucji przyjętej w kwietniu 2021 r., Europarlament wyraził poważne zaniepokojenie dużą liczbą rosyjskich sił zbrojnych na granicy z Ukrainą i na nielegalnie okupowanym Krymie. W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę UE przyjęła szereg sankcji, które będą miały dotkliwe konsekwencje dla tego kraju.

Parlament Europejski odbył też nadzwyczajną sesję plenarną 1 marca, na której prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawiał do eurodeputowanych. Parlament wyraził niezachwiane poparcie dla Ukrainy i wezwał do dalszych działań.

Źródło: EuroPAP News

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa oferta programowa stacji TVN
Wraz z wiosną nadchodzi nowa oferta programowa stacji TVN, której przyświeca idea dostarczania widzom wielowymiarowej rozrywki. Obecna ramówka jest odpowiedzią na potrzeby publiczności oraz dynamiczne zmiany rynku, a także realizacją obietnicy kontentu na najwyższym poziomie. Na antenie TVN pojawią się nowości, ale nie zabraknie również kontynuacji znanych i...
TVN Warner Bros. Discovery i Ringier Axel Springer Polska nawiązują współpracę partnerską przy projekcie Bazy Ekspertek #nieczekam107lat. Projekt wspiera wyrównywanie głosu kobiet i mężczyzn w mediach oferując bezpłatny dostęp do ekspertek w ponad 30 branżach. Połączenie sił TVN Warner Bros. Discovery i Ringier Axel Springer Polska ma wzmocnić tempo zmian w...
Nowa odsłona serwisu Horecatrends.pl
Nowy rok, nowa odsłona – autorski portal Grupy PTWP – horecatrends.pl odświeżył swoją stronę, aby jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań swoich użytkowników. Dodatkowa zakładka – HoReCa b2b to odpowiedź portalu na zmieniające się potrzeby rynku. Poszerzenie witryny o tematykę ściśle biznesową pozwoli dostarczyć zainteresowanym kanałem...
20 stycznia 2022 r. w warszawskiej siedzibie “Gazety Wyborczej” odbyła się gala podsumowująca akcję “Zaprojektowane po ludzku. Miasto bardziej wspólne”. Podczas wydarzenia poznaliśmy zwycięzców konkursu na przyjazne człowiekowi przestrzenie miejskie.
Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczy materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764