logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa taca gazoszczelna Stora Enso i AR Packaging

  PR 16.05.2019, przeczytano 131 razy
ilustracjastrzałka

Grupa AR Packaging wprowadziła na rynek nową tacę gazoszczelną, bazującą na technologii stworzonej wspólnie ze Stora Enso. Jest to część innowacyjnego opakowanie do chłodzonej żywności, wykonana ze sprasowanego kartonu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-taca-gazoszczelna-stora-enso-i-ar-packaging,382466,artykul.html

Zastosowane w tej innowacyjnej tacy rozwiązanie, dedykowane jest wyrobom opakowaniowym wykonanym ze sprasowanego kartonu i nosi nazwę MAP (modified atmosphere packaging). W jego tworzeniu połączono doświadczenia Stora Enso w dziedzinie materiałów odnawialnych oraz CC Pack (jednej z firmy należących do AR Packaging) w zakresie produkcji tacek na żywność. Ma ono stanowić ekonomicznie uzasadnioną i proekologiczną alternatywę dla produktów plastikowych. W procesie jej wytwarzania duży udział mają bowiem surowce odnawialne, a sama tacka jest – jak podkreśla producent – atrakcyjna pod względem wizualnym i dotykowym. Jest ona produkowana z zastosowaniem nowej technologii prasowania, a zastosowanym tu bazowym materiałem jest karton barierowy Trayforma firmy Stora Enso.

- Z radością odnotowujemy wprowadzenie na rynek tego nowego rozwiązania opakowaniowego, będącego rezultatem współpracy z CC Pack. Nowa tacka, dzięki wysokiej zawartości surowca odnawialnego, jest proekologiczną opcją dla chłodzonej żywności – segmentu rynkowego dotychczas zdominowanego przez tworzywa sztuczne. Jest to z pewnością przełom, który wzbudzi duże zainteresowanie wielu przedsiębiorstw z branży spożywczej, poszukujących bardziej proekologicznych rozwiązań – mówi Henna Paakkonen-Alvim, wiceprezes ds. innowacji Stora Enso Consumer Board.

- Rosnące zapotrzebowanie na opakowania przyjazne dla środowiska doprowadziło do intensywnych prac nad gazoszczelną tacką kartonową. Wykonaliśmy ogrom pracy, by wspólnie ze Stora Enso ją opracować. Jej kształt został zoptymalizowany w kontekście ścisłego pakowania produktu, co jednocześnie wydłuża okres jego przechowywania na półce sklepowej nawet do 18 dni, w zależności od rodzaju znajdującej się w środku żywności. Tym samym wychodzimy naprzeciw wymaganiom stawianym opakowaniom do szerokiego spektrum chłodzonych produktów spożywczych takich jak świeże mięso i drób, mięso przetworzone, sery czy gotowe posiłki – dodaje Åke Larsson, dyrektor zarządzający CC Pack.

Kartonowe tacki są dostarczane wraz ze specjalnym materiałem je przykrywającym i pozwalającym nadać opakowaniu właściwy kształt. Stanowi on jednocześnie właściwe zabezpieczenie znajdujących się wewnątrz produktów spożywczych. Są one wytwarzane przez CC Pack, zaś materiał pokryciowy dostarcza Flextrus – obie firmy znajdują się w Szwecji i należą do grupy AR Packaging. Obecnie nowe tacki są testowane w warunkach produkcyjnych przez kilku wiodących, europejskich dostawców chłodzonej żywności.

Dla Stora Enso udział w tym przedsięwzięciu wpisuje się w jej filozofię wspierania bioekonomii i transformacji w kierunku bycia firmą bazującą na surowcach odnawialnych. Już teraz skandynawski koncern jest jednym z czołowych w skali świata dostawców proekologicznych rozwiązań w obszarze opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych oraz papieru. Motto, jakie przyświeca Stora Enso w jej działalności, podkreśla fakt, że wszystko co obecnie produkowane jest z materiałów bazujących na surowcach kopalnych, w przyszłości może być produkowane z drzew.

AR Packaging to jedno z czołowych europejskich przedsiębiorstw działających w segmencie opakowań, z rocznymi przychodami ze sprzedaży w wysokości 600 mln euro, zatrudniające 3300 pracowników w 19 zakładach wytwórczych zlokalizowanych w 11 krajach. W skład grupy AR Packaging wchodzą specjalistyczne firmy: A&R Carton, Flextrus, CC Pack, SP Containers oraz ÅR Packaging Digital. Jej siedziba znajduje się w Lund w Szwecji. Misją firmy jest oferowanie szerokiego spektrum rozwiązań w obszarze opakowań kartonowych oraz giętkich o dużej wartości dodanej. Kierownictwo grupy zakłada dalszy rozwój grupy, realizowany zarówno w drodze wzrostu organicznego, jak też poprzez ewentualne akwizycje.

CC Pack, stanowiący część AR Packaging, to jeden z europejskich liderów rynkowych w dziedzinie sprasowanych tacek kartonowych. Większość wytwarzanego przez firmę asortymentu jest eksportowana do znaczących producentów żywności oraz właścicieli marek z różnych krajów Europy. Z uwagi na specyfikę produkcji, firma stara się utrzymywać najwyższe standardy, dotyczące wykonywanych tu opakowań żywnościowych, zapewniając jednocześnie wysokie ich wolumeny i efektywnie zarządzając zasobami. Zakład produkcyjny CC Pack znajduje się w Szwecji i zatrudnia 45 wykwalifikowanych pracowników.

Flextrus, również należący do AR Packaging, to jeden z liderów w dziedzinie opakowań giętkich w Europie Północnej, posiadający w swojej ofercie przyjazne dla środowiska materiały, wykorzystywane w produkcji opakowań na żywność i środki opieki medycznej. Jak zapewnia firma, stara się ona w zorganizowany sposób uczestniczyć w rozwoju swoich klientów, ściśle z nimi współpracując. Flextrus zatrudnia 320 pracowników w czterech zakładach produkcyjnych w Szwecji oraz jednym w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Stora Enso Polska Sp. z o.o.

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2019
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
Drukujto.pl - platforma internetowa drukarni Mellow
Druk bez projektu? Kilka kliknięć i prosto do druku? Automatyczna wycena online? Tak, właśnie dlatego powstał i jest rozwijany portal www.drukujto.pl
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764