logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa wersja systemu PRESTOPrint

  PR 09.04.2008, przeczytano 11779 razy
ilustracjastrzałka

Sukcesem firmy IDEASystems zakończyły się odbywające się w dniach od 12 do 14 marca br. w Poznaniu Międzynarodowe Targi Artykułów i Usług Reklamowych Euro-Reklama Outdoor Expo 2008. Firma, będąca dostawcą systemów klasy CRM i ERP, podczas imprezy prezentowała po raz kolejny w tym roku (po targach Outdoor&Media Expo w Warszawie, które odbywały się w styczniu) najnowszą wersję systemu PRESTOPrint.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowa-wersja-systemu-prestoprint,7097,artykul.html

To system przeznaczony przede wszystkim do zarządzania drukarniami wielkoformatowymi, choć w najbliższym czasie, w związku z ogromnym zainteresowaniem tym produktem, Ideasystems zapowiada wersje skierowane do kolejnych odbiorców branży poligraficznej – drukarnie dziełowe, offsetowe i sitodrukowe. Podczas poznańskiej imprezy licznie odwiedzający stoisko IDEASystems doceniali przede wszystkim innowacyjność i elastyczność systemu PRESTOPrint.

IDEASystems jest dynamicznie rozwijającą się marką grupy multimedialnej Mako Marketing. Oferuje usługi projektowe i wdrożeniowe dla przedsiębiorstw pragnących rozwijać swój biznes przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii. W ofercie firmy znajdują się zarówno duże systemy klasy ERP (Enterprise Resource Manegement) i CRM (Customer Relationship Management), jak również wyspecjalizowane systemy GIS dla transportu w dużych aglomeracjach miejskich, czy system sprzedaży internetowej SSI.

PRESTOPrint pozwala usprawnić przepływ informacji w kluczowych działach przedsiębiorstwa poligraficznego. Tym samym, jak podaje producent programu, zapewnia on użytkownikom oszczędności czasu, a co za tym idzie również oszczędności ekonomiczne w całym procesie realizowanej produkcji. Ten wydajny system komunikacji umożliwia także rzetelne planowanie przyszłości i efektywny rozwój przedsiębiorstwa. Szybki dostęp do informacji, możliwy z każdego miejsca, w którym użytkownik ma dostęp do Internetu, zapewnia wzrost wydajności pracy, co umożliwia realizację większej liczby zleceń. Dzięki systemowi PRESTOPrint możliwe jest również wprowadzanie poprawek na każdym etapie realizacji zamówienia. Wbudowany w system moduł CRM dysponuje obszerną wiedzą o historii klienta i realizowanych dla niego pracach.

Niewątpliwe zalety systemu PRESTOPrint poprawiają nie tylko sprawne zarządzanie, dostarczają wielu cennych informacji, obniżają koszty własne przedsiębiorstwa, zwiększają jego możliwości, ale mają również wpływ na ogólny pozytywny wizerunek korzystającej z niego firmy w oczach jej obecnych i potencjalnych klientów – mówi Bartosz Kotlarski, prezes firmy IDEASystems.
Opinię tę potwierdzają również sami użytkownicy. Jednym z pierwszych jest zielonogórska drukarnia wielkoformatowa Centrum Poligrafii Cyfrowej. Do sprawnego zarządzania naszą drukarnią – mówi Damian Gutsche, prezes firmy - wybraliśmy system PRESTOPrint przede wszystkim ze względu na dużą elastyczność tego rozwiązania i ogromne możliwości dostosowania tego narzędzia do specyfiki naszej drukarni. System pozwolił usprawnić zarządzanie zleceniami i związanymi z nimi plikami graficznymi. Dodatkową jego zaletą jest to, że może być rozbudowywany i dostosowywany do pojawiających się w naszej drukarni nowych potrzeb.

Najnowsza wersja systemu PRESTOPrint V4.0, promowana podczas tegorocznej edycji targów Euro-Reklama Outdoor Expo cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających imprezę. Znalazły się w niej poprawki usprawniające pracę działów: druku i finalnej obróbki. Moduł produkcyjny programu został usprawniony pod kątem większej szybkości działania i sprawności w automatycznym planowaniu rozłożenia zadań na poszczególnych maszynach. W programie wprowadzono szereg innych przydanych funkcji usprawniających pracę w poszczególnych modułach systemu. Efektem targowej prezentacji i wielu przeprowadzonych tu rozmów są również decyzje dotyczące rozwoju systemu PRESTOPrint w wersjach: dla drukarń offsetowych (będzie ona dostępna z końcem II kwartału 2008) sitodrukowych (PRESTOSito) – jej start jest planowany na III kwartał br. i drukarń dziełowych. Ta ostatnia wersja pojawi się na rynku na przełomie 2008 i 2009 roku.

Źródło: IdeaSystem

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kompleksowe wdrożenie bezalkoholowej chemii ABC/Allied Pressroom Products Europe w drukarni Colonel z Krakowa
Drukarnia Colonel z Krakowa, specjalizująca się w produkcji dziełowej, dołączyła do grona polskich zakładów poligraficznych, kompleksowo stosujących w druku offsetowym bezalkoholową chemię ABC/Allied Pressroom Products Europe. Bufor All Star Fount z jej oferty umożliwił znaczącą – jak zapewnia Marcin Ciałowicz, prezes drukarni – redukcję zużycia alkoholu we...
Drukarnia Comex i Nilpeter
Firma PPU Comex sp. z o.o. działa na rynku od 1987 roku i od początku jest innowacyjną firmą nastawioną na produkcję najwyższej jakości produktów poligraficznych. O historii firmy, obecnych możliwościach rozmawiamy z Prezesem Zarządu PPU Comex sp. z o.o. – Panem Pawłem Korczakiem.
Maszyny fleksograficzne Evolution w ofercie Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu do swojego portfolio maszyn fleksograficznych nowej rodziny urządzeń – Evolution Series. Bazują one na sprawdzonej platformie technologiczno-inżynieryjnej amerykańskiego producenta, oferując skalowalność umożliwiającą z jednej strony korzystanie w pełni z obecnego potencjału maszyn, z drugiej zaś – ich rozbudowę w przyszłości...
Sun Chemical poinformował o podpisaniu umowy na zasadach wyłączności z niemieckim producentem farb graficznych – Epple Druckfarben. Porozumienie zakłada, że obie firmy podejmą wspólne działania w celu zapewnienia globalnej dostępności wytwarzanych przez Epple offsetowych farb z serii BoFood Organic, przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością.  ...
Ploter Anapurna H1650i LED w firmie Kandela Lighting
Od kilku miesięcy w firmie Kandela Lighting ze Szczecina, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji oraz instalowaniu różnego rodzaju rozwiązań oświetleniowych, pracuje wielkoformatowy ploter inkjetowy Agfa Anapurna H1650i LED. Jest wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania elementów lamp, przede wszystkim abażurów, jak również nowych produktów w ofercie...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764