logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe laminatory serii RSC w Atrium

  PR 27.01.2015, przeczytano 3452 razy
ilustracjastrzałka

Od kliku lat na polskim rynku cenione są ekonomiczne i zarazem profesjonalne laminatory serii RSC. Producent przygotował na ten rok kilka nowych modeli, zastępujących starsze odpowiedniki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-laminatory-serii-rsc-w-atrium,23756,artykul.html

Laminatory serii RSC produkowane przez Royal Sovereign są w Polsce dystrybuowane przez Atrium Centrum Ploterowe. Przez kilka lat obecności na lokalnym rynku zdobyły szerokie uznanie i dobrą opinię wśród polskich użytkowników. Można je opisać dwoma słowami: ekonomiczny i profesjonalny. - informuje Paweł Stania, z działu marketingu firmy Atrium.

Seria RSC oferuje blisko 20 modeli. Aby wybrać odpowiedni model do potrzeb należy ściśle określić wymagania i potrzeby takie jak, preferowana szerokość urządzenia od 380 do 1650 mm, rodzaj i nakład prac, pożądane funkcje dodatkowe.

Nowości 2015

Wśród nowych modeli warto zwrócić uwagę na RSC 1651 LSH, RSC 1401 LSH, RSC 1651 LS. Zastąpiły one starsze modele, odpowiednio: RSC 1650 LSH, RSC 1400 LSH i RSC 1650 LS. W odróżnieniu od poprzedników, producent ulepszył konstrukcję. Jej podstawa jest solidniejsza, z krzyżowym ułożeniem profili. Ma to na celu ustabilizowania konstrukcji podczas pracy laminatora. Urządzenia zyskały górny, podgrzewany wałek. Ma on za zadanie wstępnie rozgrzać klej na laminacie eliminując efekt „srebrzenia” w niektórych nośnikach.

Parametry nowych urządzeń przedstawiają się bardzo dobrze. RSC 1401 LSH to laminator pracujący w technologii „na zimno”. Maksymalna temperatura pracy to 50 stopni Celsjusza. Model ten obsługuje laminaty w roli o szerokości maksymalnej do 1400 mm. Grubość medium to aż 25 mm. Prędkość robocza wynosi 5 metrów na minutę. Model RSC 1651 LSH posiada takie same parametry jak mniejszy 1401 LSH, z różnicą w maksymalnej szerokości medium – ta wynosi 1400 mm.

RSC oprócz „klasycznych” laminatorów wprowadził na rynek także specjalistyczne modele. Przykładowo RSL 2701 to mały biurkowy laminator o szerokości roboczej 686 mm. Laminuje on w technologii „na ciepło”. Temperatura pracy mieści się w zakresie od 100 do 155 st. C. Grubość robocza to 1.6 mm. Znajdzie on zastosowanie w zakładach introligatorskich czy punktach ksero.

Ciekawym urządzeniem jest także RSC 5500H. Jest to ciężki laminator wyposażony w system rozwijający oraz podwójny, nawijający. Dodatkowo posiada wysunięty stół. Maszyna ta pracuje w technologii „na zimno” i posiada dodatkową, podgrzewaną rolkę. RSC 5500H może laminować płyty o grubość do 5 cm. Prędkość robocza tego ciężkiego laminatora sięga 8.5 m/min.

Wybór laminatora

Przy wyborze laminatora kierujemy się aplikacjami jakie wykonujemy najczęściej. Generalnie laminatory możemy podzielić na pracujące na ciepło (ang. hot), na zimno (ang. cold) i podgrzewany (ang. cold with heat assist). Laminator „na ciepło” wybierzmy, jeżeli będziemy zabezpieczać grafiki drukowane atramentami wodnymi na papierze lub potrzebujemy enkapsulacji (laminacja dwustronna). Laminator „na zimno” wybierzemy w przypadku druku większości aplikacji na folii za pomocą atramentów solwentowych. Jeżeli zabezpieczamy wydruki krótkookresowe – laminator „na zimno” z funkcją heat assist. Laminator „na zimno” z podgrzaniem (heat assist) użyjemy przy zabezpieczaniu folii zadrukowanej w technologii UV. Spowodowane jest to tym, że warstwa atramentu UV w odróżnieniu od solwentu i pigmentu posiada strukturę na powierzchni materiału. 

Laminatory RSC, ściśle dzielą się według klas: ekonomiczne, profesjonalne i produkcyjne. Ekonomiczne laminatory to „najlżejsze” konstrukcje, idealne dla początkujących i niewielkich firm reklamowych, gdzie urządzenie pracuje nie więcej jak 1-2 godziny dziennie. Laminatory profesjonalne przeznaczone są dla większości agencji i drukarni. Mocna, stabilna  konstrukcja umożliwi realizację nawet dużych zleceń. Ten segment posiada funkcję heat assist. Z kolei laminatory produkcyjne oprócz zaawansowanej konstrukcji posiadają szereg opcji dodatkowych. Pełna automatyzacja pozwoli na szybką i bardzo precyzyjną laminację.

Laminatory firmy Royal Sovereign oferowane są w ponad 100 krajach. Firma posiada własne centrum badawczo-rozwojowe oraz fabryki. Produkowane laminatory spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i posiadają niezbędne certyfikaty. 

Projektowane przez RS urządzenia cechują się wysokim współczynnikiem jakości w porównaniu do ceny przez co gwarantują szybki zwrot inwestycji, jak określa producent – najlepszy na rynku. Royal Sovereign jak i lokalni dystrybutorzy (w Polsce jest to Atrium Centrum Ploterowe) gwarantują pełne wsparcie, szkolenia i instalacje.

Warto wspomnieć, że firma z Opola jest producentem wysokiej jakości laminatów Ikonos Profiflex Lam-Pro do zabezpieczania grafik i wydruków wielkoformatowych. Dzięki absorberowi UV chronią one przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Dodatkowo zabezpieczają przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi. Odmiana monomerowa przeznaczona jest do zastosowań krótko i średnio okresowych, natomiast polimerowa – długookresowych. Nadają one w zależności od powłoki wysoki połysk lub też matowy efekt oraz wydobywają głębię kolorów. Jego najważniejszym zadaniem jest zapewnić grafice odpowiednią trwałość.

Źródło: Atrium

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
Rusza nowa kampania Live from PS5
Firma Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o starcie nowej kampanii Live from PS5, zainspirowanej najlepszymi grami dostępnymi na PlayStation 5.
PA1705UL od Sharp/Nec – laserowy projektor instalacyjny LCD  o wysokiej jasności i bezfiltrowej konstrukcji
Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentuje na ISE 2023 nową linię jasnych laserowych projektorów instalacyjnych LCD: NEC PA1705UL (o jasności 17000 lumenów) oraz NEC PA1405UL (z jasnością 14000 lumenów). To kompaktowe, superciche modele do wizualizacji na dużą skalę. Oprócz profesjonalnych możliwości instalacyjnych, nowe modele nie mają...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764