logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe maszyny w Centrum Poligraficzno-Logistycznym firmy Winkowski

  PR 07.02.2006, przeczytano 3851 razy
ilustracjastrzałka
Winkowski

W powstającym Centrum Poligraficzno-Logistycznym firmy Winkowski w Wyszkowie instalowane są kolejne maszyny drukujące i introligatorskie. Od połowy ub.r. pracę rozpoczęło tu kilka maszyn arkuszowych i sitodrukowych, maszyna heatsetowa oraz linia do oprawy klejonej. Centrum zatrudnia niemal 200 osób, do końca roku ma ich być około 800.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-maszyny-w-centrum-poligraficzno-logistycznym-firmy-winkowski,3503,artykul.html

Centrum Poligraficzno-Logistyczne w Wyszkowie to warta 40 mln euro inwestycja firmy Winkowski rozpoczęta w połowie zeszłego roku. Wówczas na terenie dawnej fabryki FSO-Daewoo rozpoczęto przygotowania do uruchomienia gigantycznego przedsięwzięcia, obejmującego część poligraficzną, dystrybucyjną oraz logistyczną. Na początek uruchomiona została wielkoformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 162a oraz system CtP Creo Magnus VLF. Nieco później ruszyło centrum sitodruku firmy Grafico, spółki wchodzącej w skład Grupy Winkowski. W ostatnich miesiącach do Wyszkowa dostarczono kolejne maszyny i urządzenia.
W listopadzie uruchomiliśmy pierwszą w Wyszkowie maszynę heatsetową Heidelberg Harris M1000 – mówi Andrzej Płatek, pełnomocnik firmy Winkowski ds. drukarni w Wyszkowie. – W tej samej hali od końca grudnia pracuje też linia do oprawy klejonej Corona firmy Müller Martini. Obecnie instalujemy nową maszynę heatsetową Goss M3000, która niebawem rozpocznie pracę. W tym samym czasie uruchomimy też linię do oprawy zeszytowej firmy Ferag. Do połowy roku planujemy uruchomić kolejne cztery maszyny heatsetowe, w tym drugą Goss Sunday M3000 oraz pierwszą w nowej drukarni Goss Sunday 4000. Ich uzupełnieniem będą nowe taśmowce oraz linie pakujące.

Pod koniec roku w Wyszkowie pojawiły się trzy kolejne maszyny arkuszowe, w tym jedna z pierwszych w Polsce maszyn Heidelberg Speedmaster XL 105, wyposażona w 5 zespołów drukujących, wieżę lakierującą i wydłużone wykładanie. Na niej, jak również na pozostałych dwóch pełnoformatowych maszynach Heidelberga (SM 102-5+L i SM 102-2) drukowane są m.in. okładki do czasopism i katalogów produkowanych w Wyszkowie.
Wszystkie inwestycje, zarówno w zakresie maszyn heatsetowych jak i arkuszowych, są realizowane zgodnie z harmonogramem przedstawionym na konferencji prasowej w maju ub.r. – mówi Andrzej Płatek. – Dotyczy to również zatrudnienia w powstającej drukarni, które do końca roku wyniesie ok. 800 osób. Na dzień dzisiejszy pracuje tu niemal 200 ludzi, z czego niewielka część przeszła z naszych zakładów w Pile i w Radzyminie. Także zgodnie z planem remontujemy i przystosowujemy do produkcji poligraficznej kolejne hale dawnej fabryki FSO-Daewoo.

Nowe inwestycje realizują także inne firmy wchodzące w skład Centrum Poligraficzno-Logistycznego. NTA, firma zajmująca się logistyką i magazynowaniem papieru, uruchomiła ogromny magazyn wysokiego składowania, do którego z czasem ma zostać doprowadzona bocznica kolejowa. W wyposażeniu firmy Baj-Pros znalazły się dwie linie Jagenberg przeznaczone do cięcia papieru ze zwojów na arkusze. Z kolei park maszynowy Grafico, firmy działającej na rynku sitodruku, uzupełniła półformatowa maszyna Svecia.

Wszystkie te inwestycje powodują ogromny przyrost mocy produkcyjnych firmy Winkowski i jej siostrzanych spółek. Mówi Andrzej Płatek: W związku z tym już dziś pozyskiwane są nowe zlecenia dla drukarni w Wyszkowie. Dotyczy to przede wszystkim czasopism kolorowych i katalogów, zarówno z Polski jak i zagranicy. Do nowego zakładu będą też przenoszone niektóre tytuły dotychczas produkowane w Pile czy w Radzyminie. Już dziś maszyna heatsetowa M1000 jest w pełni obłożona i mamy nadzieję, że wkrótce będzie podobnie ze wszystkimi urządzeniami dostarczanymi do Wyszkowa.

Źródło: Winkowski

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764