logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe monitory graficzne Eizo

  PR 27.01.2022, przeczytano 321 razy
ilustracjastrzałka

EIZO Corporation zaprezentowało pierwsze modele ColorEdge nowej generacji: 27” CG2700X o rozdzielczości UHD i CG2700S z ekranem WQHD. Te flagowe modele będą obsługiwać standard HDR i jako pierwsze monitory graficzne EIZO będą miały wbudowaną kartę sieciową wykorzystującą złącze USB-C. Nowe modele mają też nową obudowę.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-monitory-graficzne-eizo,394559,artykul.html

ColorEdge CG2700X  może wyświetlać obrazy 4K na matrycy UHD (3840 x 2160), z kolei CG2700S ma ekran o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440). To sprawia, że materiały o wysokiej rozdzielczości wyświetlane są z dużą dokładnością, a na 27” ekranie jest dość miejsca, by wyświetlać okno edycji, palety narzędziowe i inne aplikacje. Dzięki temu modele te świetnie się nadają do edycji materiałów wideo i foto, projektowania 3D, tworzenia gier i innych kreatywnych dziedzin.

Monitory dostarczane są wraz z autorskim oprogramowaniem do zarządzania kolorem ColorNavigator 7 i wyposażone są we wbudowany czujnik. Takie rozwiązanie pozwala na zautomatyzowanie procesu kalibracji, eliminując potrzebę zakupu dodatkowego urządzenia do kalibracji i zapewniając, że ekran będzie wyświetlał obraz poprawnie przez cały czas.

Monitor obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (high dynamic range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (standard dynamic range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy color gradingu.

Uniwersalne złącze USB Type-C nie tylko transmituje obraz video, sygnały USB, ale może dostarczyć energię do zasilania podpiętych komputerów, takich jak MacBook Pro czy wydajne laptopy PC, w przypadku CG2700X to 94 W, a w przypadku CG2700S to 92 W. To wygodne rozwiązanie pozwalające łatwiej i szybciej podłączyć się, przemieszczając pomiędzy stanowiskami, na przykład pracując w biurze i zdalnie. Dodatkowym atutem jest wbudowana karta sieciowa zapewniająca stabilne połączenie z firmową siecią LAN czy internetem. Podłączenie laptopa lub komputera typu desktop do portu USB-C umożliwia dostęp do sieci za pośrednictwem monitora.

ColorEdge CG2700X i CG2700S są pierwszymi modelami, które za przykładem monitora referencyjnego EIZO ColorEdge Prominence mają funkcję synchronizacji sygnału. Funkcja ta w sposób automatyczny dostosowuje ustawienia monitora, takie jak zakres sygnału wejściowego (input range) i format kolorów na wejściu (input color format) do wchodzącego sygnału tak, by parametry kolorów były spójne w trakcie całej postprodukcji.

Tylna część modeli ColorEdge CG2700X i CG2700S wykonana jest z metalu z otworami, które zapewniają lepszy przepływ powietrza, a w następstwie chłodzenie monitora bez uciążliwego szumu wentylatorów. Gładkie, zaokrąglone krawędzie i nieinwazyjna podstawa stopki pozwalają tym monitorom wtopić się płynnie w każde kreatywne środowisko pracy. Oba modele dostarczane są z nowo opracowanymi kapturami, których zadaniem jest ochrona ekranu przed refleksami świetlnymi.

Można je w prosty sposób zamontować na ekranie monitora, ponieważ są jednoczęściowe i łączą się z monitorami w sposób magnetyczny.

Źródło: ALSTOR Sp.j. A. Zwierzynski i Wspólnicy

www.alstor.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polish Graphic Design Talks #11
Głównym tematem konferencji będzie praca nad branding i identyfikacjami wizualnymi. W trakcie wydarzenia poruszymy kwestie współpracy z klientami, poszukiwania zleceń, tworzenia studia, negocjacji wynagrodzeń, etapów pracy nad brandingiem oraz wiele innych kwestii.
Huion, jeden z największych na świecie producentów urządzeń cyfrowych do rysowania, od dziś wprowadza do sprzedaży Inspiroy Giano G930L - nowatorski tablet piórkowy z modułem bluetooth.
Awanse w dziale kreacji VMLY&R
Joanna Paździórko, Joanna Sroka oraz Sławomir Bełch objęli nowe role w agencji. Na stanowiskach associate creative director pokierują pracą zespołów kreatywnych VMLY&R.
Piknik z Kuroniami w towarzystwie polskiego mięsa drobiowego
Sezon na majówki w pełni. Nasze grille są rozpalone od kulinarnych emocji, a na ruszcie coraz częściej gości polski drób. Potwierdzili to uczestnicy „Pikniku z Kuroniami”, który odbył się w ramach IV edycji kampanii „Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje". Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka - Anna Mucha.
Jedna ludzkość, jedna planeta – w pokoju
„Only One Earth” to przesłanie przyświecające rozpoczynającej się 3 czerwca kampanii zainicjowanej przez UNEP/GRID Warszawa z okazji Światowego Dnia Środowiska (WED) oraz obchodów 50-lecia Konferencji Sztokholmskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764