logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe muzyczne audycje w Radiu Nowy Świat

  PR 23.02.2024, przeczytano 325 razy
ilustracja

„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to nowe propozycje Radia Nowy Świat, których premiera odbędzie się 25 lutego o godzinie 20.00 i 21.00. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu. Pozostałe niedzielne wieczory są jak dotychczas zarezerwowane dla Weroniki Wawrzkowicz i jej audycji „Niezapominajki”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-muzyczne-audycje-w-radiu-nowy-swiat,403212,artykul.html

Dwoje dziennikarzy dobrze znanych z anteny radia z nieco innych ról będzie dzielić się ze Słuchaczami i Patronami swoim zamiłowaniem do muzyki. W najbliższą niedzielę 25 lutego o godzinie 20:00 autorka serwisów informacyjnych Radia Nowy Świat zaprosi na swój pierwszy muzyczny program.

Adrianna Calińska – Czaniecka mówi, że w audycji „Progresywni wirtuozi” (20:00-21:00) będzie można usłyszeć - Rock progresywny we wszystkich jego odsłonach - orkiestralne brzmienia z wykorzystaniem melotronów i syntezatorów, Scena Canterbury, ale także jazz- czy art-rock. Od klasyki z lat 60/70 po współczesnych przedstawicieli gatunku. Wirtuozerskie wykonania, szerokie instrumentarium, zmienne tempo i stylistyka. Muzyka, która pochłania bez reszty - czasem łagodna, refleksyjna i magiczna, innym razem mocna, skomplikowana, intrygująca.

Zaraz po niej na „Blok wschodni” (21:00-22:00) zaprasza Tomasz Ławnicki, dobrze znany m.in. z audycji „Cały nasz świat”, czeskiego cyklu emitowanego w każdą środę w porannym paśmie czy podcastu „Pod czeskim dachem”. Tym razem będzie miał dla Słuchaczy nie tylko propozycje czeskiej sceny muzycznej, ale całego bloku wschodniego.

- To będzie godzinna, muzyczna podróż po tak zwanych demoludach przed rokiem 1989. W audycji pojawią się utwory choćby z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej, Węgierskiej Republiki Ludowej czy Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Zaśpiewają artyści i ci, którzy na co dzień pojawiali się wówczas w państwowych mediach, i ci, którzy z socjalistyczną władzą w swoich krajach mieli problemy i nierzadko byli skazywani na zapomnienie lub w ogóle nie dostawali szansy na zaistnienie – mówi Tomasz Ławnicki, dziennikarz Radia Nowy Świat. 

- Bardzo się cieszę, że Ada i Tomek przyjęli te propozycje. Oboje są dobrze znani naszym odbiorcom i cenieni za ich profesjonalizm. Jestem bardzo ciekawa, jak zostanie odebrany przez Słuchaczy ten pomysł i oczywiście, jak nasza koleżanka i nasz kolega sprawdzą się w takim formacie. Osobiście bardzo cenię ich pracę antenową i wiem na pewno, że będzie ciekawie i różnorodnie – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

Tego samego dnia rano Radio Nowy Świat zaprasza na kolejną audycję „Wrzenie Nowego Świata” (10:00-11:00). Weronika Wawrzkowicz tym razem rozmawiać będzie z Rzeczniczką Praw Dziecka Moniką Horna-Cieślak.

- Naszą gościnią będzie Monika Horna-Cieślak – rzeczniczka praw dziecka. Adwokatka, aktywistka społeczna od lat zajmująca się ochroną praw najmłodszych. Słyszy, co mówią do niej dzieci i młodzież. Broni ich praw, a przede wszystkim oddaje głos, stwarza przestrzeń do samodzielnej wypowiedzi. Porozmawiamy o tym, jak w praktyce wygląda zmienianie świata, a przez to spotkanie poprowadzą nas dziecięca odwaga, ciekawość, upór i entuzjazm – mówi Weronika Wawrzkowicz, dziennikarka Radia Nowy Świat.

Audycje Adrianny Calińskiej-Czanieckiej „Progresywni wirtuozi” i Tomasza Ławnickiego „Blok wschodni” będą nadawane w te niedziele, kiedy Weronika Wawrzkowicz prowadzi poranne rozmowy w kawiarni „Wrzenie świata”. W kolejnym miesiącu będzie to 17 marca br. Tego dnia gościnią redaktorki Wawrzkowicz będzie Martyna Wojciechowska.

Źródło: Radio Nowy Świat

nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764