logo
WIADOMOŚCI

Nowe narzędzia Adwords do analizy danych z Youtube

Mateusz Zawiślak  PR 20.03.2017, przeczytano 452 razy
ilustracjastrzałka
Badanie Google TrueView Brand Lift, sierpień - wrzesień 2016, dane globalne dla użytkowników z jedną impresją. Dane prezentują różnice pomiędzy osobami, które odtworzyły reklamę z wizją i dźwiękiem vs. grupami kontrolnymi dla każdej grupy widzów.

Gdyby w lesie upadło milion drzew, a nikt by tego nie usłyszał, to czy naprawdę wydałyby dźwięk? A co z komunikatem, który został wysłany do miliona odbiorców i zignorowany?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-narzedzia-adwords-do-analizy-danych-z-youtube,31873,artykul.html

Dla reklamodawców bardzo ważne jest, aby ich reklamy wideo nie tylko trafiały do widzów, ale i przyciągały ich uwagę - najlepiej na dużą skalę. Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj udostępnić nowe narzędzia analityczne oraz sprawozdawcze i tym samym pomóc reklamodawcom osiągnąć ten cel.

Dotarcie jest dla reklamodawcy krytyczną kwestią dla powodzenia prowadzonej komunikacji. Aby pomóc Ci dowiedzieć się z jak dużą liczbą osób nawiązujesz kontakt udostępniamy Unikalny Zasięg w AdWords. Ta aktualizacja umożliwi Ci poznanie dokładnej liczby unikalnych użytkowników oraz średnią liczbę odsłon przypadających na jednego użytkownika w podziale na urządzenia, ekrany i platformy, z których korzysta.

Pamiętajmy jednak, że sama ekspozycja reklamy to nie wszystko. Aby wpłynąć na odbiorcę, reklama musi przyciągać uwagę. W celu zmaksymalizowania atencji użytkownika musisz wiedzieć, że Twoja widownia widziała i słyszała Twoją reklamę, a także spędziła przy niej określoną ilość czasu.

Globalnie oglądalność YouTube sięgnęła najwyższego w branży wskaźnika - 93% w 2016 r.  z 91% w 2015 r. W tym samym czasie w internecie i aplikacjach, oglądalność wideo wzrosła z 54% w 2015 r. do 66% w 2016 r. Reklamy na YouTube są także w 95% oglądane z dźwiękiem. Podczas gdy oglądalność oraz słuchalność są istotne same w sobie, wspólnie zapewniają znacznie silniejszy efekt. Po przeanalizowaniu danych z ponad tysiąca reklam na YouTube, wywnioskowaliśmy, że użytkownicy, którzy zarówno widzieli, jak i słyszeli przekaz reklamowy odznaczają się wyższą świadomością marki, lepszym zapamiętaniem reklamy i wyższym prawdopodobieństwem wzięcia danej marki pod uwagę w trakcie podejmowania decyzji zakupowej, niż ci którzy tylko widzieli lub słyszeli reklamę.

Jednak nawet mając pewność, że publiczność widzi i słucha Twoich reklam, nadal pozostaje pytanie, jak dużo czasu spędza na faktycznym oglądaniu prezentowanych treści. Aby dostarczyć reklamodawcom tę wyjątkowo istotną informację, zaczynamy szczegółowo raportować czas oglądania dla Twoich  kampanii in-stream i reklam Bumper Ads. Obok poziomu oglądalności i słuchalności, czas wyświetlania dostarczy Ci kolejnych kluczowych danych odnośnie tego jak widzowie konsumują prezentowane przez Ciebie treści.

Teraz dzięki zapoznaniu się z czasem oglądania Twoich kampanii na YouTube będziesz mógł zrozumieć, które z nich skuteczniej utrzymują uwagę Twoich widzów i które tym samym wywierają na nich większy wpływ.

Osiąganie wyników biznesowych w dzisiejszym środowisku mediowym wiąże się z priorytetyzowaniem uwagi. Na YouTube, marketerzy mogą wykorzystać połączenie siły obrazu oraz dźwięku i skutecznie dostarczyć je do widowni sięgającej ponad miliard widzów, przy  jednoczesnym dokładnym zrozumieniu do jakiej liczby użytkowników dotarli, poprzez które ekrany i jak wiele czasu spędzili oni na oglądaniu reklamy. Bardzo się cieszymy, że te dane niedługo będą dostępne w AdWords. Więcej informacji można znaleźć w naszym Centrum Pomocy oraz artykułach o Unikalnym Zasięgu i raportowaniu czasu oglądania.

Źródło: Google

www.adwords-pl.googleblog.com

Dodatkowe informacje:

Debbie Weinstein, Global Managing Director, YouTube & Video Solutions

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Badanie: Jak duże jest zainteresowanie Mundialem? [INFOGRAFIKA]
W maju ponad 28 mln razy użytkownicy pytali Google o Mundial. Prognozuje się, że w czerwcu padnie blisko 1 197 mln podobnych zapytań. Jakie hasła są najczęściej wyszukiwane i co najbardziej interesuje użytkowników w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej? Dowiecie się z infografiki firmy Semtec.
Yieldriser otwiera oddział w Brazylii
YieldRiser – międzynarodowy ekspert w dziedzinie optymalizacji przychodów z reklamy w Internecie – rozpoczął ekspansję zagraniczną. Firma otworzyła pierwszy oddział w Brazylii.
Publico24: Polski start-up chce zrewolucjonizować dystrybucję prasy
Publico24 stworzyło model cyfrowej dystrybucji prasy, oparty na subskrypcji na wzór Netflixa. Dzięki niewielkim nadajnikom rozmieszczonym w miejscach publicznych czytelnik za pomocą aplikacji może bez ograniczeń czytać na telefonie lub tablecie wybraną gazetę czy pojedynczy artykuł. Nie płaci nic, bo koszt pokrywa abonament opłacany przez przedsiębiorcę lub właściciela lokalu,...
Nowy Dyrektor Sprzedaży Bezpośredniej w Netsprint Group
Katarzyna Dudzińska-Sroga objęła stanowisko Dyrektora Sprzedaży Bezpośredniej w Netsprint Group. Będzie ona zarządzać zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż do klientów regionalnych i bezpośrednich.
Value Media najbardziej dynamicznie rozwijającym się  domem mediowym
Dom mediowy Value Media, należący do Group One, największej niezależnej grupy komunikacyjnej w Polsce, został niekwestionowanym liderem rankingu polskich agencji mediowych według najnowszego raportu RECMA 2017, notując najwyższą dynamikę wzrostu w ciągu ostatnich 3 lat (+ 292%).
 
środa 20.06.2018, 65 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone