logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe oprogramowanie bezlusterkowców Nikon Z 7II i Z 6II

  PR 18.02.2021, przeczytano 417 razy

Nikon z przyjemnością informuje o nowym oprogramowaniu wewnętrznym do pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikon Z 7II i Nikon Z 6II oraz przedstawia przeznaczony dla filmowców zestaw Nikon Z 6II Essential Movie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-oprogramowanie-bezlusterkowcow-nikon-z-7ii-i-z-6ii,390277,artykul.html

Wersja firmware’u 1.10 zostanie udostępniona 25. lutego 2021 r. Ta aktualizacja poprawia działanie funkcji AF z wykrywaniem oczu w aparatach Z 7II i Z 6II oraz umożliwia korzystanie z dodatkowych formatów nagrywania i procesów postprodukcji wideo podczas filmowania aparatem Z 6II. Nowy zestaw Z 6II Essential Movie zapewnia filmowcom wszystkie podstawowe narzędzia potrzebne do osiągnięcia nowego poziomu jakości filmów.

Po uaktualnieniu oprogramowania do wersji 1.10, aparaty Z 6II i Z 7II będą w stanie wykrywać oczy ludzi nawet wtedy, gdy twarz fotografowanej osoby zajmuje małą część kadru. Ulepszenia będą widoczne podczas fotografowania w trybie automatycznego wyboru pola AF i szerokiego pola AF. Aktualizacja ta umożliwi również nagrywanie aparatem Z 6II filmów w rozdzielczości 4K UHD z szybkością 60p¹ i pozwoli na włączenie, zarówno w aparacie Z 7II, jak i Z 6II, wyjścia sygnału wideo w formacie RAW²,³ zgodnym z zewnętrznymi rejestratorami Blackmagic Design⁴. Po uaktualnieniu oprogramowania filmowcy będą mogli nagrywać⁵,6 w formacie Blackmagic RAW, a także w formacie ProRes RAW.

Blackmagic RAW to łatwy w użyciu kodek, który ma wszystkie zalety nagrywania w formacie RAW. Format Blackmagic RAW jest wyposażony w wiele nowych technologii, takich jak nowy zaawansowany algorytm demozaikowania, przez co zapewnia wizualnie bezstratne obrazy, które są idealne do pracy z wysoką rozdzielczością, dużą liczbą klatek na sekundę i dużym zakresem dynamiki.

Nowy zestaw Z 6II Essential Movie będzie dostępny od końca lutego. W skład zestawu dla filmowców wchodzi pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 6II z włączoną funkcją wyjścia wideo RAW. Ponadto, zestaw zawiera monitor/rejestrator Atomos Ninja V, adapter do mocowania Nikon FTZ, klatkę operatorską SmallRig z szybkozłączką i kluczowe akcesoria, takie jak akumulatory - wszystkie najważniejsze elementy potrzebne do osiągnięcia nowego poziomu jakości filmów.

  • Aby pobrać oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 7II (od 25 lutego), kliknij TUTAJ
  • Aby pobrać oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 6II (od 25 lutego), kliknij TUTAJ

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

¹ Gdy jest wybrana ta opcja, obszar zdjęcia jest ustawiony na format filmu DX, a jakość filmu na „Normalna”.
² Funkcję wyjścia wideo RAW można odpłatnie włączyć w punkcie serwisowym firmy Nikon. Aparaty Nikon Z 6II zakupione jako część zestawu Z 6II Essential Movie mają już włączoną funkcję wyjścia wideo RAW.
³ Aparatem Z 7II można nagrywać filmy Full-HD w formacie RAW z użyciem formatu filmu FX, natomiast filmy 4K UHD w formacie RAW można nagrywać z użyciem formatu filmu DX. Aparat Z 6II umożliwia nagrywanie filmów 4K UHD lub Full-HD w formacie RAW z użyciem formatu filmu zarówno FX, jak i DX.
⁴ Do nagrywania strumienia danych wideo w formacie RAW z aparatu Nikon mogą być używane rejestratory Atomos NINJA V (nagrywanie w formacie ProRes RAW), a także Blackmagic Design Video Assist 5" 12G HDR oraz 7" 12G HDR (nagrywanie w formacie Blackmagic RAW). Nie gwarantuje się współpracy z rejestratorami innymi niż wymienione powyżej (stan z 18 lutego 2021). Ponadto, w przypadku filmów w formacie ProRes RAW nagrywanych na zewnętrznym rejestratorze Ninja V firmy Atomos jest zapewniona zgodność z najnowszymi ustawieniami ISO i funkcjami regulowania temperatury barwowej, które dodano do oprogramowania Final Cut Pro firmy Apple w wersji 10.4.9 i nowszych. Tym samym, zostały poszerzone możliwości edycji wideo w programie Final Cut Pro.
⁵ Przy rozmiarze klatki/liczbie klatek na sekundę 4K UHD/60p przesyłanie danych RAW z wyjścia wideo nie jest obsługiwane.
6 W przyszłości Blackmagic Design opublikuje aktualizację oprogramowania, która doda modele Nikon Z 7II oraz Z 6II jako wspierane przy nagrywaniu w formacie Blackmagic RAW Video Assist 12G models.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Adidas Originals Forum stworzone dla tych, którzy z otwartych umysłów uczynili sposób na życie
adidas Originals na nowo zaprojektował kultową sylwetkę buta Forum, tym razem w hołdzie współczesnym twórcom kultury, którzy definiują styl jutra. Marka zachęca nowe pokolenie do przyjęcia otwartej postawy oraz do tego, by nie bać się eksperymentować z tym, co nowe.
Wystartowała kampania Bic Kids Dla Twojego Małego Artysty
Każde dziecko jest Małym Artystą, a każdy jego rysunek małym dziełem sztuki – to założenie tegorocznej komunikacji marki BIC Kids w okresie powrotu do szkoły. W ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Dla Twojego Małego Artysty!”, która potrwa od połowy lipca do września br., marka koncentruje się na przekazie, że rysowanie jest fantastyczną...
Urządzenie holograficzne oparte na 5G umożliwia pełną projekcję drugiej osoby i komunikację w czasie rzeczywistym
Już wkrótce portale do komunikacji mogą stracić rację bytu. Nową rzeczywistością staje się technologia holograficzna, która umożliwia ludziom z różnych miejsc zaaranżowanie prawdziwej rozmowy, tak jakby stali tuż obok siebie. Firma Newtonlab Space opracowała pierwsze na świecie urządzenia holograficzne wykorzystujące technologię 5G. Portl może...
Łukasiewicz ogłosił przetarg nieograniczony na realizację kampanii wizerunkowej. Celem planowanej komunikacji jest wzmocnienie rozpoznawalności Sieci Badawczej Łukasiewicz jako miejsca oferującego przedsiębiorcom skuteczną formułę na wypracowanie  innowacyjnych rozwiązań wspierających ich biznes. Planowany budżet kampanii to 800 tys. zł brutto.
#Szczepimysię – KGHM prowadzi kampanię zachęcającą do szczepień pracowników miedziowej spółki
KGHM zachęca pracowników miedziowej spółki do szczepień przeciw COVID 19. W oddziałach firmy w Zagłębiu Miedziowym pojawiły się mobilne punkty szczepień. Pracownicy mogą wziąć udział w akcji oraz zaprosić członków rodzin i znajomych. Szczepienia są dobrowolne.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764