logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe oznakowanie polskich radiowozów: Jak i kiedy?

   18.05.2019, przeczytano 817 razy
ilustracjastrzałka

Podczas zakończonych niedawno targów wyposażenia służb Europoltech policja zaprezentowała koncepcję nowego oznakowania radiowozów. Prace prowadzone są w ramach projektu badawczego mającego na celu poprawę widoczności pojazdów i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz pozostałych uczestników ruchu. Analizą objęte są 4 pojazdy reprezentujące główne rodzaje sprzętu użytkowanego przez Policję.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-oznakowanie-polskich-radiowozow%3A-jak-i-kiedy,382506,artykul.html

Prace nad projektem „Modernizacja oznakowania pojazdów policyjnych” będącego inicjatywą Komendy Głównej Policji podjęto ze względu na planowane unowocześnianie policyjnego sprzętu transportowego. Celem prac jest uzupełnienie dotychczasowego wzoru oznakowania o dodatkowe elementy odblaskowe, rozmieszczone na obrysowych częściach nadwozia. Usytuowanie charakterystycznych, żółtych pasów odblaskowych na krawędziach karoserii ma utworzyć dobrze widoczny i łatwy do identyfikacji kontur pojazdu policyjnego

Żółte odblaskowe elementy oznakowań znane są już z rozwiązań stosowanych przez służby w Niemczech, Danii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Badania koncentrują się na znalezieniu optymalnego położenia, kształtu, wielkości, rodzaju oraz na określeniu szacunkowego kosztu dodatkowych folii odblaskowych. Poddany badaniom prototypowy wzór oznakowania umieszczono na 2 samochodach osobowych typu kombi, na pojeździe typu furgon oraz na motocyklu.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Nowe oznakowania zobaczymy na polskich drogach i ulicach najwcześniej za rok. Zaprezentowany podczas targów projekt poddany teraz zostanie opiniowaniu przez służby policyjne, a na koniec musi zostać zatwierdzony przez kierownictwo KG Policji. Wprowadzenie zmian w życie wymaga również zmiany przepisów regulujących oznakowanie pojazdów policyjnych.

"Z uwagi na wymagane procedury badawcze i legislacyjne oraz w związku ze specyfiką zamówień publicznych i realizacją zawartych umów na dostawy pojazdów oznakowanych rozpatrywany termin wdrażania nowego oznakowania to rok 2020-2021. Zmodernizowany wzór oznakowania na polskich drogach będzie pojawiał się sukcesywnie wraz z dostawami nowych pojazdów." - czytamy w informacji uzyskanej przez nas w biurze prasowym KGP. Oznacza to, że zmiana oznakowania obecnej floty nie jest planowana.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Zawsze się zastanawiam, po co w tak głupi sposób wyrzucać pieniądze podatników?

avatar użytkownika
,

Ile Twoim zdaniem warto zapłacić za ludzkie życie?  

Najnowsze w tym dziale

Océ Colorado 1650 Canon złotym medalistą targów Festiwaldruku.pl
Podczas tegorocznego FestiwaluDruku.pl jury konkursowe już po raz siódmy przyznało Złote Medale targów. Wśród wyróżnionych znalazł się ploter Océ Colorado 1650 firmy Canon – model, który swoją premierę miał kilka miesięcy temu na targach FESPA.
Mateusz Gessler w nowej kampanii Hortex
Gotowe zupy mrożone to nowość w portfolio marki Hortex. Po raz pierwszy w historii firmy do działań reklamowych zaangażowany został ambasador.
Po rozwiązaniu przez Roberta Kubicę umowy z ROKiT Williams Racing, także PKN ORLEN, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. Koncern będzie kontynuował współpracę z zawodnikiem, pozostanie także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki.
W Integart Festiwal Druku trwa nadal!
Festiwal Druku 2019 dobiegł końca. Cieszymy się, że mogliśmy z Państwem spędzić wspólnie ten czas w szczególności, że przybyliście na to wydarzenie tak licznie. Cieszy nas fakt, że nasza oferta spotkała się z tak dobrym przyjęciem!
Opus B dla Gedeon-Richter
Wystartowała kampania marki Groprinosin. Za koncepcję i realizację działań odpowiada Opus B.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764