logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowe przenośne projektory LCD Panasonic

  PR 29.05.2020, przeczytano 274 razy
ilustracjastrzałka

Firma Panasonic ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek dwóch ekonomicznych serii projektorów LCD, które wyróżniają się niewiarygodnie długim cyklem eksploatacji przy jej jednoczesnym niskim całkowitym koszcie. Główne zalety produktów to wysoka jakość i duży kontrast wyświetlanych obrazów. Nowe serie, które doskonale nadają się do biur i sal lekcyjnych, obejmują cztery modele krótkoogniskowych (seria PT-TW381R) i sześć przenośnych (seria PT-LB426) projektorów LCD o rozdzielczości WXGA lub XGA o jasności między 3,100 a 4,100 lumenów. W porównaniu do dotychczasowej oferty urządzenia charakteryzują się większą liczbą opcji łączności oraz możliwością generowania obrazów o większym kontraście.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowe-przenosne-projektory-lcd-panasonic,387220,artykul.html

Urządzenia z obu serii pozwalają uzyskać niesamowicie wyraźny obraz nawet w jasno oświetlonej sali lekcyjnej lub konferencyjnej, a ich wymagania w zakresie konserwacji są praktycznie zerowe przez cały okres eksploatacji. Dzięki takim zaletom jak łatwe przenoszenie, intuicyjna obsługa i elastyczna konfiguracja cały personel może łatwo korzystać z wygodnych rozwiązań wizualnych wysokiej jakości.

- Modele z najnowszych serii idealnie nadają się do organizacji z ograniczonymi budżetami, które poszukują intuicyjnego w obsłudze, niezawodnego i elastycznego projektora umożliwiającego generowanie profesjonalnych obrazów - mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w firmie Panasonic Business. - Sprzęt zapewni użytkownikom wysoką jakość i łatwą obsługę, którzy docenią lekkość urządzeń oraz brak wymagań w zakresie konserwacji - dodaje.

Naturalne obrazy wysokiej jakości w pomieszczeniach o sztucznym oświetleniu

Wszystkie nowe urządzenia cechuje o 25% większy kontrast niż w przypadku poprzednich modeli, dzięki czemu generują one wysokiej jakości obrazy nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Wysoki kontrast na poziomie 20,000:1 wspomaga jasność do 4,100 lumenów[1] (XGA) i szczegółowe odwzorowanie obrazów HD (modele WXGA). Opracowana przez firmę Panasonic funkcja Daylight View Lite automatycznie wykrywa natężenie światła i optymalizuje projekcję, by zagwarantować komfortowe oglądanie nawet w warunkach, w których normalnie obraz byłby rozmyty.

Małe wymagania w zakresie konserwacji i długi czas eksploatacji

W przypadku obu serii łączny koszt eksploatacji został obniżony do poziomu bliskiego zeru. Oryginalna, wolno starzejąca się lampa działa przez 20,000 godzin[2] w trybie ECO (10,000 godzin przy maksymalnej jasności), a wymiana filtrów jest zalecana po 10,000 godzin pracy[3]. Dzięki drzwiczkom w panelu bocznym, gdy projektor jest zamocowany pod sufitem, wymiana wspomnianych części zajmuje jedynie chwilę. Co więcej, dostępne w modelach sieciowych oprogramowanie Multi Monitoring & Control z funkcjami wczesnego ostrzegania[4] wysyła alerty, zanim wystąpi problem, co przekłada się na mniejszą liczbę napraw po awarii i nieplanowanych przestojów.

Elastyczna instalacja i łatwa obsługa

Elastyczna konstrukcja projektorów umożliwia łatwy montaż na stole lub pod sufitem. Wszystkie modele (z wyjątkiem PT-LB306) mają dwa wejścia HDMI i dwa komputerowe wejścia D-sub[5], a modele sieciowe wyposażono dodatkowo w gniazdo USB 5V / 2A[6], które umożliwia obsługę nośników do wyswietlania treści multimedialnych i opcjonalnych modułów AJ-WM50/ET-WML100[7] do bezprzewodowego kopiowania ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Opcjonalne moduły umożliwiają użytkownikom bezprzewodowe udostępnianie multimediów z komputera lub urządzenia mobilnego na dużym ekranie przy użyciu oprogramowania Presenter Light (na urządzeniach z systemem Windows) lub aplikacji Wireless Projector (na urządzeniach z iOS lub Androidem).

Interaktywne funkcje modelu TW381R uzupełnia oprogramowanie Whiteboard na komputery stacjonarne. Umożliwia ono dodawanie notatek na ekranie oraz zapisywanie pracy w formie obrazu, który można później udostępnić. Urządzenia z serii TW381R umożliwiają wygenerowanie 80-calowego obrazu z odległości 75 cm[8] bez zacieniania ekranu. Ponadto modele sieciowe obsługują standard PJLink™ oraz możliwość sterowania z poziomu przeglądarki w komputerze.

Seria LB426 obejmuje obiektyw z 1.2-krotnym zoomem, który umożliwia swobodną instalację oraz zapewnia współczynnik rzutu 1,48-1,78[9], rozbudowaną funkcję regulacji obiektywu w pionie i poziomie[10] (w poziomie: ±35°, w pionie: ±35°), a także funkcję korekcji zakrzywionego ekranu, która eliminuje zniekształcenia projekcji (z wyjątkiem modelu LB306). Wbudowany głośnik o mocy 10W[11], wejście na mikrofon i wyjście audio tworzą łatwy do przenoszenia między pomieszczeniami, kompaktowy zestaw do prezentacji multimedialnych (335 × 96 × 252 mm, ok. 2.9 kg).

Urządzenia z serii PT-LB426 i PT-TW381R są już dostępne w sprzedaży w Europie.

Źródło: Panasonic

www.business.panasonic.pl

Dodatkowe informacje:

[1] Dotyczy tylko modelu LB426.
[2] Żywotność lampy wynosi około 20 000 godzin w trybie Eco i około 10 000 w trybie Normal/Quiet. Czas wymiany lampy różni się w zależności od warunków pracy i sposobu użytkowania.
[3] Tylko w trybie Quiet. Czas wymiany różni się w zależności od warunków pracy i sposobu użytkowania.
[4] Funkcje Early Warning (ET-SWA100) są udostępniane bezpłatnie wraz z oprogramowaniem Multi Monitoring & Control w wersji 2.0 lub nowszej (do pobrania bezpłatnie), ale po wykorzystaniu przez użytkownika 90-dniowej wersji próbnej wymagają płatnego klucza licencyjnego oraz aktywacji w witrynie internetowej PASS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.panasonic.net/cns/projector/products/mmcs.
[5] W przypadku wszystkich projektorów z wyjątkiem modelu LB306, który ma jedno wejście HDMI, jedno wejście D-sub i jedno wyjście D-sub. We wszystkich innych modelach wejście i wyjście D-sub są połączone.
[6] Z wyjątkiem modelu LB306, który ma port USB tylko do celów serwisowych.
[7] Zależnie od dostępności w danym regionie.
[8] 75 cm w przypadku modeli TX440 i TX350 przy projekcji 80-calowego obrazu.
[9] 1,47-1,77:1 w przypadku modeli PT-LB306 i PT-LW336.
[10] Z wyjątkiem modelu LB306, który obsługuje wyłącznie regulację obiektywu w pionie (±30°).
[11] W zestawie ze wszystkimi modelami z wyjątkiem LB306, który ma głośnik o mocy 2 W.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gdynia Design Days: Jutro premiera przewodnika
Gdynia Design Days 2020 to wyjątkowa edycja festiwalu na wyjątkowe czasy. GDD jako pierwsze wydarzenie poświęcone projektowaniu odbywa się w całości online. Tegorocznej edycji towarzyszy interaktywny przewodnik po wystawach, które odpowiadają na hasło przewodnie festiwalu - Uwaga. Już jutro premiera przewodnika GDD w formie elektronicznej. Zapraszamy na...
Drukarnia Chroma z nową komunikacją od Abanana
Pierwszego lipca wystartowała nowa platforma komunikacyjna drukarni internetowej Chroma. Za strategię, kreację, produkcję spotu tv oraz kampanię digitalową odpowiada krakowska agencja Abanana.
Walne Zebranie Członków PSPR zdecydowało o rezygnacji z dalszego udziału w Radzie Etyki Public Relations. Organizacja podejmowała od 2019 r. rozmowy ze Związkiem Firm Public Relations (drugim z założycieli Rady), w zakresie niezbędnej reformy tego branżowego ciała oraz zbudowania nowego regulaminu, nakładającego na nie dodatkowe obowiązki. PSPR uznawało, że nowe...
Zenek Martyniuk gwiazdą najnowszej kampanii Mediamarkt
„Król disco polo” będzie popularyzował nowe technologie i zachęcał do korzystania z bogatej oferty produktów i usług MediaMarkt. Kampanię „Lato z Zenkiem w MediaMarkt” otworzył film teaserowy, który pojawił się pod koniec czerwca br. w mediach społecznościowych.
Polskie Stowarzyszenie Public Relations rozpoczyna cykl publikacji o branży PR w poszczególnych regionach kraju. W inauguracyjnym, obszernym raporcie uwaga skupiona jest na Pomorzu. Dzięki wydawnictwu "Polski PR - woj. pomorskie" przybliżone zostały tamtejsze firmy świadczące usługi PR, ich opinie o rynku, jego przyszłości, o lokalnej specyfice. PSPR wskazuje także...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764