logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozwiązania Sun Chemical do druku wąskowstęgowego na targach Labelexpo

  PR 20.08.2019, przeczytano 271 razy

Podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w Brukseli w dniach 24-27 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje na swoim stoisku (nr E45 w pawilonie 5) kompleksowe portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Znajdzie się wśród nich m.in. pierwszy na rynku system koncentratów do produkcji farb fleksograficznych UV, kompatybilny ze standardowymi systemami dozowania stosowanymi w tej technice drukowania. Podczas wystawy Sun Chemical w dużej mierze będzie skupiał się na promocji rozwiązań zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Jak podkreśla firma, ekologia jest w coraz większym stopniu fundamentem jej działań w obszarze innowacji i rozwoju produktowego i ma wzmacniać pozycję przedsiębiorstwa jako największego na świecie dostawcy farb graficznych i pigmentów. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku targowym będą obecni przedstawiciele polskiego oddziału Sun Chemical.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazania-sun-chemical-do-druku-waskowstegowego-na-targach-labelexpo,383648,artykul.html

Farby UV

Targi Labelexpo Europe 2019 będą miejscem światowej premiery SolarVerse – nowej serii wszechstronnych koncentratów do produkcji farb UV, charakteryzujących się wysoką pigmentacją i niską lepkością. Jak podaje producent, mogą one być z łatwością aplikowane w standardowych systemach dozowania farb UV, zapewniając użytkownikom znaczące oszczędności finansowe i podnosząc elastyczność realizowanej produkcji. Sun Chemical podkreśla, że poprzez zmieszanie bazowego koncentratu SolarVerse ze specjalnym, zoptymalizowanym od strony technologicznej lakierem, można stworzyć różne charakterystyki farb pod kątem ich zastosowania w żądanej kolorystyce. Receptura SolarVerse uwzględnia materiały odpowiednie dla aplikacji zgodnych ze standardami dotyczącymi migracji. Dzięki temu, przy zmieszaniu koncentratu z odpowiednim rodzajem lakieru technologicznego, powstała farba może znaleźć zastosowanie przy zadrukowywaniu – w technice fleksograficznej UV – opakowań i etykiet na produkty spożywcze. Jak zapewnia Sun Chemical, dzięki wykorzystaniu tych samych koncentratów bazowych SolarVerse do każdego profilu farbowego, stabilność kolorystyczna jest utrzymana niezależnie od finalnej aplikacji.

Na wrześniowych targach firma będzie również promować SolarFlex Zero – nową koncepcję wytwarzania zgodnych z normami spożywczymi farb fleksograficznych UV przy zastosowaniu wspomnianego systemu SolarVerse. Technologia ta powstała, by zapewnić – jak podkreśla Sun Chemical – minimalny zapach i jak najniższy stopień migracji przy produkcji etykiet i opakowań spożywczych. Rozwiązanie to znajdzie się w ofercie firmy w najbliższych miesiącach.

Wśród innych nowych produktów z grupy farb UV Sun Chemical zademonstruje swoje ostatnie osiągnięcia w zakresie farb UV LED – fleksograficzną SolarWave i offsetową SunWave. Zgodne ze standardem EuPIA farby offsetowe SunWave Lumina znajdują zastosowanie we wszystkich arkuszowych maszynach pracujących w technologii UV LED, jak również w tych wyposażonych w promienniki rtęciowe o niskim poborze energii. Zdaniem Sun Chemical ich wdrożenie pozwala osiągnąć lepsze efekty w procesie drukowania i podnieść jego wydajność.

Farby SolarWave FSP UV LED, również zgodne z normami dotyczącymi opakowań i etykiet spożywczych, dostępne są jako gotowe do użycia produkty bądź – jako część systemu SolarVerse – można je przygotować przy udziale dedykowanego lakieru technologicznego UV LED. Sun Chemical podaje, że ich charakterystyka – przy aplikowaniu w odpowiednim systemie utrwalania UV LED – jest zbliżona do konwencjonalnych farb fleksograficznych UV.

Color Management

Z myślą o odwiedzających stoisko Sun Chemical planowane są prezentacje SunColorBox – unikalnego zestawu aplikacji i usług, który dedykowany jest zarządzaniu barwą. Jego celem jest zapewnienie w pełni cyfrowej komunikacji kolorystycznej pomiędzy dostawcą farb a ich użytkownikiem, a w konsekwencji – zagwarantowanie stabilności barwnej, zwłaszcza w odniesieniu do kolorów firmowych, niezależnie od tego, gdzie realizowana jest produkcja, w całym łańcuchu dostaw. Uwzględnia on m.in. usługi konsultingowe i audytorskie w zakresie wdrażania cyfrowego workflow do zarządzania barwą; usługi w zakresie dopasowywania i zatwierdzania kolorów oraz zarządzanie cyfrowymi bibliotekami kolorów specjalnych. SunColorBox, to – jak zapewnia Sun Chemical – pakiet usług, oferujący każdemu z klientów wydajne narzędzia do color managementu, pozwalające osiągnąć właściwe efekty przy drukowaniu kolorów specjalnych (firmowych), stosowaniu standardowego systemu CMYK czy też przy wykorzystaniu rozszerzonego gamutu barwnego. Użytkownik może ponadto wybrać właściwy dla siebie pakiet usług, w zależności do wielkości przedsiębiorstwa i skali realizowanej inwestycji.

Cyfrowy druk inkjetowy

Na stoisku targowym znajdą się również rozwiązania oferowane przez SunJet – oddział Sun Chemical, specjalizujący się w technice druku inkjetowego. Współpracując w skali globalnej z licznymi partnerami OEM, integratorami systemowymi i producentami głowic drukujących, SunJet dostarcza na rynek rozwiązania inkjetowe dedykowane różnorodnym zastosowaniom etykietowym i wąskowstęgowym, m.in. cenione przez odbiorców białe farby o wysokim stopniu nieprzezroczystości.

Pod marką SunJet firma zaprezentuje na targach Labelexpo Europe rozwiązania bazujące na technologiach UV, EB i wodnej. Znajdą się wśród nich m.in. atramenty z serii Etijet oraz produkty z rodziny Amplio, przeznaczone do tworzenia efektów specjalnych. W skład tej drugiej wchodzą primery, lakiery do uzyskiwania efektów specjalnych, lakiery połyskowe, lakiery do foliowania, lakiery do laminacji oraz kleje do efektów uzyskiwanych w druku cyfrowym. W kontekście coraz bardziej restrykcyjnych przepisów odnośnie opakowań spożywczych, SunJet zaprezentuje szereg rozwiązań inkjetowych zgodnych z normami migracyjnymi, przeznaczonych do zadrukowywania opakowań (podstawowych i wtórnych) po stronie nie mającej bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Podczas targowych prezentacji swoje miejsce znajdą także lakiery z serii SunEvo Primus i SunEvoProtect, będące odpowiedzią Sun Chemical na oczekiwania względem rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów i rynków, na których działają. Zdaniem producenta oba te produkty mogą udoskonalić proces produkcji opakowań w technologii cyfrowej, głównie poprzez usprawnienie całego workflow oraz dostęp do rozwiązań zaawansowanych technologicznie, a przy tym zgodnych ze standardami przemysłowymi.

Efekty specjalne

Uzupełnieniem bogatej oferty targowej Sun Chemical, przygotowywanej z myślą o Labelexpo Europe, jest SunInspire – seria farb i lakierów, zapewniających uzyskiwanie efektów specjalnych (zarówno wizualnych jak i dotykowych) w produkcji etykiet.

  • Więcej informacji na temat udziału Sun Chemical w targach Labelexpo Europe można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ruszają zapisy na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu
Od 12 lutego inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań w wezwaniu ogłoszonym przez A&R Carton i Colorpack. Spółki te są częścią grupy AR Packaging, jednej z wiodących firm z branży opakowań w Europie, która zamierza zwiększyć zaangażowanie w akcjonariacie BSC Drukarnia Opakowań z obecnych 60,82% do 100%. Zapisy przyjmowane są...
Jak właściciel plantacji usprawnił druk etykiet na opakowania?
Właściciel jednej z plantacji borówki amerykańskiej miał za zadanie przyspieszyć konfekcjonowanie świeżych owoców, aby dotrzeć z dostawami na czas. Oprócz pracy związanej ze zbiorem owoców, czekał go także żmudny obowiązek - aplikacja etykiety na produktach. Do tej pory aplikacja odbywała się ręcznie, a druk etykiet był outsourcingowany. Osoby...
Rusza oficjalna sprzedaż Accurio C14000
Konica Minolta wprowadza do swojej oferty nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej - model Accurio C14000. Od 14 lutego można – kontaktując się z polskimi oddziałami firmy – uzyskać szczegółowe informacje na temat tej maszyny. Jak podkreśla jej producent, bogate możliwości urządzenia pozwalają na zwiększenie wydajności i satysfakcji...
Chroma tworzy „poligraficzne Allegro” – nowy Program Reseller 3.0
Chroma – drukarnia internetowa, proponuje firmom udział we wspólnej platformie e-commerce. Program Reseller 3.0 to przeniesienie do branży poligraficznej modelu z powodzeniem zastosowanego przez takie firmy jak Booking.com, Amazon czy Allegro.
Polski oddział Sun Chemical – po raz kolejny już – otrzymał dwa prestiżowe tytuły: Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa. To dowód uznania dla rodzimej filii tego globalnego producenta farb, lakierów, powłok i innych rozwiązań materiałowych, wykorzystywanych w wielu segmentach rynku poligraficznego, jak też w innych branżach.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764