Narodowe Centrum Polskiej Piosenki zaprasza artystów i artystki do udziału w konkursie na projekt plakatu „Nowe twarze polskiej piosenki. Ostatnia dekada”. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów plakatów, przedstawiających nowe postacie polskiej muzyki rozrywkowej z ostatniej dekady (lata 2012 – 2022). Wybór artysty, artystki jest całkowicie dowolny, ważne, by był to przedstawiciel polskiej sceny muzycznej.
Pula nagród:
- I miejsce (nagroda w wysokości 3000 PLN)
- II miejsce ( nagroda w wysokości 2000 PLN)
- III miejsca (nagroda w wysokości 1500 PLN)
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej spełniającej ktyteria opisane w regulaminie wraz z wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym, do godz. 24:00 dnia 23 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: konkurs@(at)ncpp.opole.pl
Jury konkursu
OLA NIEPSUJ
Wielu miłośnikom współczesnej polskiej grafiki tej artystki nie trzeba przedstawiać. Twórczość Oli Niepsuj zdobyła uznanie na blisko 180 wystawach w 34 krajach, m.in. w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii, Belgii, Włoszech, Boliwii, Kubie i Stanach Zjednoczonych. Ola Niepsuj to ponad trzydziestokrotnie nagradzana twórczyni grafiki użytkowej i ilustracji, w tym laureatka srebrnego medalu Society of Illustrators NYC w 2017 roku. Specjalizuje się w sztuce kolażu, identyfikacji wizualnej, plakacie, projektowaniu opakowań, wydawnictw i infografik. Projektowanie traktuje konceptualnie i holistycznie. Dzięki wielkiej wrażliwości na detal, wyobraźni i kreatywności połączonej z biegłością w projektowaniu artystka kreuje własną, subiektywną rzeczywistość.
Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała także w Escola Superiore Artes Design oraz Faculdade de Belas Artes w Portugalii. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Jej rysunki są publikowane w najlepszych polskich i zagranicznych magazynach takich jak New York Times, The Wall Street Journal, Harper's Bazaar, Przekrój czy Gazeta Wyborcza. Ilustracje artystki zdobią również publikacje wydawnictwa Taschen, Thames& Hudson, okładki płyt muzycznych i plakaty. Jej klientami komercyjnymi byli między innymi Nike, HBO, KFC, Saks Fifth Avenue, Converse, Showmax, Ikea, Apple, Melissa, Skanska, Disney, Braun, Levi’s, Stripe, Panasonic czy Rimova. Prowadzi wykłady i warsztaty w instytucjach edukacyjnych i na konferencjach branżowych.
instagram.com/olaniepsuj
TOMEK KUCZMA
Twórca multidyscyplinarny. Autor okładek płyt, plakatów, teledysków, wizualizacji koncertowych i identyfikacji wizualnych dla takich artystów, jak: Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Daria Zawiałow, Katarzyna Nosowska, Smolik, Kayah, Rubens, Reni Jusis, Ania Karwan, Natalia Szroeder, Ania Leon czy Julia Wieniawa.
Specjalizuje się w doradztwie w zakresie tożsamości i komunikacji wizualnej. Jest autorem logotypów i systemów identyfikacji dla m.in. wytwórni Kayax Music i Festiwalu Mastercard OFF Camera. Prowadzi pracownię autorską „108” na warszawskim Starym Mokotowie. Oprócz twórczości wizualnej, realizuje się również jako kompozytor i performer. Porusza się po szerokim spektrum stylistycznym: od jazzowo-afrobeatowych improwizacji pod pseudonimem Sommelt, przez muzykę teatralną po eksperymentalną elektronikę.
instagram.com/tomekkuczma
BARTOSZ POSACKI
Urodzony w Opolu w 1976 roku. Jest absolwentem opolskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, na kierunku Projektowanie Architektury Wnętrz. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz oraz aneks z malarstwa obronił w 2001 roku. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (promotor prof. Andrzej P. Bator). W 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Od 2001 roku brał udział w ponad 100 wystawach w Polsce i za granicą, między innymi w USA, Niemczech, Czechach, Holandii, Włoszech, Francji, Rumunii i Ukrainie. Zajmuje się działaniami z zakresu nowych mediów; w tym instalacją i obiektem multimedialnym, performansem audio-wizualnym, scenografią multimedialną, a także grafiką i projektowaniem graficznym.
- Więcej informacji: https://ncpp.opole.pl/aktualnosci/konkurs-na-projekt-plakatu_36.html
Źródło: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki