WIADOMOŚCI

Nowi autorzy w Gazeta.pl

redakcja  PR 19.03.2017, przeczytano 243 razy

Portal Gazeta.pl rozpoczął współpracę z Wojciechem Mikołuszko, Pauliną Wilk, Jakubem Dymkiem i Leszkiem Jażdżewskim. Teksty znanych autorów będą regularnie publikowane w serwisach portalu, m.in. Wiadomosci.Gazeta.pl i Weekend.Gazeta.pl.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowi-autorzy-w-gazeta.pl,31853,artykul.html

Portal Gazeta.pl wzmacnia swój opiniotwórczy charakter. Pozyskujemy ciekawych stałych autorów oraz rozwijamy sieć zewnętrznych współpracowników. Do współpracy zapraszamy najlepszych dziennikarzy na rynku, znanych specjalistów z interesujących nas dziedzin – mówi Paweł Stremski, dyrektor portalu Gazeta.pl.

Wojciech Mikołuszko, który został autorem naukowym Gazeta.pl, jest jednym z najbardziej doświadczonych i najczęściej nagradzanych polskich dziennikarzy, którzy zajmują się nauką. Jest współpracownikiem wielu magazynów (m.in. „Focus” i „National Geographic”). Publikuje w „Gazecie Wyborczej”, jest również autorem licznych książek popularyzujących świat nauki, m.in. wydawnictwa „Wielkie pytania małych ludzi”.

Paulina Wilk, reportażystka i pisarka, została stałą felietonistką weekendowego magazynu Gazeta.pl. Będzie również publikować teksty w serwisie Wiadomosci.Gazeta.pl. Paulina Wilk przez wiele lat była dziennikarką „Rzeczpospolitej”. Obecnie współpracuje m.in. z „Polityką”, „National Geographic Traveler”, „Przekrojem” i magazynem „Kontynenty”. Zajmuje się tematyką międzynarodową i literaturą. Jest autorką książek nominowanych m.in. do Nagrody im. Beaty Pawlak oraz do Nagrody Nike, a także współorganizatorką Big Book Festival.

Sieć współpracowników Gazeta.pl zasilił również Jakub Dymek, autor związany z „Krytyką Polityczną”. Jakub Dymek współpracuje z nowojorskim magazynem „Dissent” i serwisem Dwutygodnik.com. W tej chwili pracuje nad książką o radykalizacji prawicy. Był nominowany do nagrody Grand Press za tekst o tajnych więzieniach CIA w Polsce. W Gazeta.pl będzie publikował teksty poświęcone krajowej polityce. 

Leszek Jażdżewski jest redaktorem naczelnym pisma „LIBERTÉ!”, a także współtwórcą takich inicjatyw jak Igrzyska Wolności. Jego teksty pojawiają się m.in. na łamach „Gazety Wyborczej” i „Polityki”. Zasłynął samotnym protestem na marszu narodowców „Idzie antykomuna” i stworzeniem akcji Świecka szkoła – inicjatywy ustawodawczej, która zebrała 150 tys. podpisów pod projektem o niefinansowaniu katechezy szkolnej z pieniędzy podatników. Leszek Jażdżewski będzie pisał felietony do weekendowego wydania Gazeta.pl.


1 marca br. rozpoczęła się nowa kampania wizerunkowa portalu pod hasłem „Dzień dobry emocje”, która podkreśla najmocniejszą stronę Gazeta.pl - angażujące, jakościowe treści w odpowiednim kontekście. Portal jest promowany w mediach internetowych (serwisy VoD, platformy społecznościowe), prasie („Glamour”, „Elle”, „Polityka”), radiu (TOK FM, Złote Przeboje, Rock Radio, RMF FM), kinie (Helios, Gutek) oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS. Kreację kampanii przygotował butik kreatywny „Warsaw by the Sea”. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Blue 449 | Starlink.

Źródło: Agora S.A.

WIĘCEJ

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
środa 21.02.2018, 75 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone