logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowi szefowie portalu o2 i obszaru Technologie w WP

  PR 10.03.2024, przeczytano 432 razy
ilustracja

Do Wirtualnej Polski wraca Jacek Stańczyk. Od 1 marca obejmie stanowisko szefa portalu o2. Szefem obszaru Technologie zostanie Marcin Haber, do tej pory odpowiedzialny za dział biznes we Wprost.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowi-szefowie-portalu-o2-i-obszaru-technologie-w-wp,403401,artykul.html

Jacek Stańczyk po ponad 3 latach wraca do zespołu Wirtualnej Polski. Od marca zajmie się rozwojem portalu o2. Do jego głównych obowiązków będzie należało wzmocnienie pozycji portalu na polskim rynku medialnym, a także poszerzenie zasięgów.

Nowa strategia rozwoju serwisu o2 zakłada dotarcie do użytkowników z mniejszych miejscowości i zwiększenie liczby treści o tematyce lokalnej.

– Stawiamy przed portalem o2.pl ambitne cele na 2024 rok i wiążemy z nim konkretne plany. Chcemy rozwijać ten produkt, bo to bardzo ważny gracz na polskim rynku medialnym. Wierzę, że Jacek, który ma za sobą nie tylko menadżerskie sukcesy, ale także bogatą historię pracy w środowisku mediów i Wirtualnej Polski, to idealna osoba do pokierowania redakcją o2 – mówi Kamil Karnowski, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Dotychczasowy szef portalu Łukasz Dynowski pozostaje w redakcji jako zastępca szefa o2. W dalszym ciągu będzie nadzorował codzienne tematy, dbał o ich  jakość, ale także publikował autorskie materiały.

Marcin Haber obejmie stanowisko szefa obszaru Technologie. Będzie zarządzał największą redakcją technologiczną w Polsce, odpowiedzialną za wydawanie serwisów tech.wp.pl, benchmark.pl i dobreprogramy.pl.

 Marcin pokazał, że potrafi rozwijać nowe serwisy internetowe i kierować redakcją newsową. Nie mam wątpliwości, że będzie skuteczny we wdrażaniu strategii, w której chcemy postawić szczególnie na wzmocnienie serwisu benchmark.pl – mówi Marcin Bartnicki, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski.

Nowy szef Technologii WP był wcześniej zastępcą redaktor prowadzącej Wprost.pl, redaktorem prowadzącym działu Technologie portalu Wprost i szefem serwisu biznes.wprost.pl. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego anglojęzycznego miesięcznika gospodarczego „Polish Market”.

Jacek Stańczyk w 2008 roku przeszedł do WP z portalu Trojmiasto.pl, w którym był dziennikarzem lokalnym. W Wirtualnej Polsce najpierw był koordynatorem serwisu o ekstraklasie piłkarskiej, a w latach 2016-2020 redaktorem prowadzącym dział piłkarski w WP SportoweFakty. Jednocześnie jako dziennikarz relacjonował mecze europejskich pucharów, reprezentacji Polski, obsługiwał m.in. Euro 2016. Prowadził również programy wideo. W czerwcu 2020 roku trafił do Ringier Axel Springer Polska. Objął stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych: Onet Sport i Przegladsportowy.pl. Jednocześnie był odpowiedzialny za integrację newsroomu sportowego RASP. Od marca 2022 roku był redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego Onet.

Źródło: Wirtualna Polska Media SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Monika Młynarczyk dyrektorem marketingu w firmie Wiśniowski
Od 1 kwietnia stanowisko dyrektora marketingu w firmie WIŚNIOWSKI objęła Monika Młynarczyk, awansując w ramach zmian w wewnętrznej strukturze.
Ewelina Puławska dyrektor zarządzającą Good One PR
W maju br. Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska objęła rolę Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
Jan Rybicki na stałe dołącza do redakcji Weekend.Gazeta.pl
Jan Rybicki, zwycięzca pierwszej edycji konkursu „Polska Stories”, na stałe dołącza do zespołu serwisu Weekend.Gazeta.pl. Wcześniej, w ramach projektu dedykowanego młodym reporterom i reporterkom, brał udział w warsztatach prowadzonych przez Olgę Gitkiewicz oraz opublikował swój finałowy reportaż na łamach Weekend.Gazeta.pl. Po zakończeniu konkursu współpracował z...
Zmiany kadrowe i awanse w Agencji DDOB
W ramach dążenia do ciągłego rozwoju i doskonalenia swoich usług, Agencja DDOB wprowadziła kilka kluczowych zmian kadrowych. Nowe osoby i awanse mają na celu wzmocnienie struktur firmy oraz zapewnienie dalszego jej dynamicznego rozwoju.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764