logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowość w ofercie firmy Avargraf: sztance rotacyjne Rollem Insignia

  PR 05.06.2019, przeczytano 669 razy
ilustracjastrzałka

Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych - rozszerza portfolio rozwiązań dla drukarń. W ostatnim czasie w jej ofercie pojawiły się sztance rotacyjne Insignia, produkowane przez Rollem International. Urządzenia te dedykowane są różnej wielkości drukarniom, zarówno offsetowym jak i cyfrowym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowosc-w-ofercie-firmy-avargraf%3A-sztance-rotacyjne-rollem-insignia,382761,artykul.html

Insignia to – jak podkreśla Avargraf - najnowsza, najbardziej wszechstronna linia urządzeń, które firma Rollem International przedstawiła w swojej 50-letniej historii. Te arkuszowe sztance rotacyjne, z magnetycznymi cylindrami mają – co zaznaczają korzystające z nich firmy - potencjał by otwierać nowe rynki, pozwalać na pozyskiwanie nowych klientów oraz realizować nowe produkty, a także skracać czasy narządu, podnosić wydajność produkcji i zwiększać różnorodność wykonywanych prac. Przy szybko rozwijających się segmentach druku etykiet i opakowań maszyny te mogą być kluczowym elementem prowadzącym do wzrostu zyskowności firm. Dzięki wszechstronności linii Insignia – co potwierdzają ich użytkownicy – mogą oni oferować swoim nowym oraz dotychczasowym klientom, nieograniczoną liczbę nowych produktów.

Maszyny mogą być wykorzystywane m.in. do produkcji pudełek, etykiet, teczek, zaproszeń, zawieszek na drzwi, kart lojalnościowych, biletów, wejściówek, naklejek, POSów, magnesów. Ograniczeniem w kontekście różnorodności zastosowań jest tu, jedynie wyobraźnia projektanta.

Linia Insignia składa się obecnie z kilku modeli, uwzględniających różne formaty maksymalne - od 510 x 380 do 760 x 610 mm. Wszystkie – co podkreśla Jakub Szczepaniak, produkt manager w firmie Avargraf - charakteryzują się szybkimi czasami narządu oraz niezwykle prostą obsługą i konserwacją, co z kolei gwarantuje wysoką wydajność maszyny; mają prostą i solidną konstrukcję, która wpływa na bezawaryjną pracę.

Opcje konfiguracji

Aby w pełni sprostać potrzebom użytkowników, wszystkie maszyny serii Insignia są konfigurowalne pod względem zastosowanych rozwiązań oraz opcji dodatkowych takich jak m.in. zróżnicowane systemy wykładania wyciętych użytków oraz dobór cylindrów magnetycznych. Do wyboru są dwie podstawowe konfiguracje, z których jedna obejmuje parę cylindrów magnetycznych w układzie góra/dół lub kombinację jednego cylindra magnetycznego oraz jednego cylindra, który pełni funkcję stabilnej podstawy dla sztancowanego materiału. Kolejną opcją jest tu sposób zamontowania cylindrów. Dla użytkowników, którzy przede wszystkim chcą nacinać papiery, dedykowane jest rozwiązanie ze zmienną odległością cylindrów – pozwala to na zastosowanie tych samych wykrojników dla materiałów o różnej grubości. W przypadku pozostałych zalecana jest konfiguracja, w której odległość pomiędzy cylindrami jest stała.

ilustracjastrzałka

Możliwości maszyn Insignia

Maszyny z linii Insignia mogą wycinać, nacinać, bigować, perforować dowolne materiały w przedziale gramatur 400-550 g/m2 (w zależności od modelu). Dodatkowo urządzenia te mogą pracować w linii ze składarko-sklejarką. Dzięki takiemu systemowi produkcja składanych i klejonych opakowań z zadrukowanego arkusza, może być obsłużona przez jednego operatora, co – jak zapewnia także ich dostawca – pozwala ograniczyć jej koszty oraz znacznie zwiększyć wydajność. Uzyskana w ten sposób składarko-sklejarka w linii z maszyną Insignia, może pracować zarówno z pojedynczymi, jak też z wieloma użytkami równolegle.

Wykładanie z maszyny może być realizowane na dwa sposoby: poprzez sztaplarkę wykładającą na wysoki stos, co jest świetnym rozwiązaniem do typowych palet lub wózków, bądź też przez wykładanie strumieniowe z zespołem separacji ścinek od gotowych użytków.

ilustracjastrzałka

Użytkownicy maszyn Insignia, których stale przybywa, doceniają wiele zalet jakie posiadają te urządzenia. Wśród nich podkreślają oni: krótki czas narządu; funkcje maszyny, które pozwalają na rozszerzenie portfolio oferowanych produktów; łatwość obsługi pozwalająca na szybkie przeszkolenie operatorów; prędkość do 5 tys. arkuszy na godzinę; nieograniczoną liczbę kształtów i wielkości nacinania, sztancowania, bigowania i perforowania. Doceniają również fakt, że maszyny te, w 100% wykonane Stanach Zjednoczonych, są przystosowane do potrzeb drukarń i introligatorni każdej wielkości.

Więcej informacji na temat sztanc rotacyjnych Rollem Insignia można uzyskać kontaktując się z firmą Avargraf, która jest wyłącznym przedstawicielem tej marki w Polsce.

Źródło: Avargraf Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k

www.avargraf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764