logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowości od Durst: RSC to wszystko, czego potrzebuje drukarnia etykietowa.

  PR 23.06.2021, przeczytano 386 razy
ilustracja

15 czerwca w Customer Experience Center Durst w Brixen miał miejsce niezwykle interesujący event. Przedstawiciele znanego wszystkim producenta maszyn do druku cyfrowego postanowili przybliżyć klientom możliwości swojej platformy Durst TAU RSC – zaawansowanego rozwiązania służącego do cyfrowego druku etykiet i integracji hybrydowych, w sposób najbardziej zbliżony dniom otwartym, znanym wszystkim z czasów przedpadnemicznych – za pomocą eventu online.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowosci-od-durst%3A-rsc-to-wszystko%2C-czego-potrzebuje-drukarnia-etykietowa.-,391998,artykul.html

Druk cyfrowy powoli staje się jednym z najważniejszych źródeł produkcji etykiet. Świadczy o tym popularność urządzeń Durst TAU i TAU RSC, które zostały już pomyślnie zaimplementowane w setkach drukarni. Firma, mimo powodzenia, jakim cieszą się jej maszyny, nie chce spoczywać na laurach. Zorganizowany przez nią event stał się okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań wprowadzonych do urządzeń przeznaczonych do druku etykiet.

Innowacje i propozycje technologiczne zaprezentowane przez Durst mają na celu przystosowanie urządzeń producenta do zmian zachodzących na rynku etykiet. Te spowodowane są z kolei zmianą zachowań konsumenckich. Pierwszą zmianą jest oszczędność atramentu. Nowe wersje maszyn Durst TAU RSC E i Durst TAU RSC wyposażone są w oprogramowanie, które pozwala zdecydować, czy materiały drukowane są w najlepszej jakości, czy w trybie „oszczędzania atramentu”, który może być przydatny w przypadku prac nie wymagających perfekcyjnej głębi kolorów ( według standardu DeltaE 2000 =< 2 ). Tryb oszczędzania atramentu pozwala na oszczędzenie nawet 20% kosztów związanych z jego zużyciem.

Kolejne z ulepszeń jest adresowane do klientów, którzy wykorzystują swoje urządzenia w trybie 24/7. Jak doskonale wiadomo, nawet w przypadku doskonałej maszyny, zwiększa to awaryjność i sprawia, że trzeba częściej korzystać z usług serwisowych. Aby temu zapobiec, maszyna została wyposażona w tryb konserwacji, który sprawia, że od czasu do czasu, podczas krótkich przerw technologicznych związanych na przykład ze zmianą podłoża, maszyna w sposób w pełni automatyczny i bezdotykowy głowice drukujące. Wykorzystanie takich krótkich przerw w pracy do zachowania jak najlepszego stanu technicznego jest bardzo dobrym pomysłem. System czyszczenia jest inteligentny, dzięki czemu nie spowoduje niepotrzebnych przerw w produkcji. Wpływa to także na brak pustych cykli i oszczędność atramentu.

Trzecia z nowości związana jest z cyberbezpieczeństwem. Aby je zapewnić, Durst wprowadził dodatkowe zabezpieczenie. Dzięki niemu każdy zewnętrzny dostęp do maszyny (online) możliwy jest tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w odpowiednim miejscu w urządzeniu znajduje się specjalny kluczyk, który jest odpowiednio przekręcony. Sprawia to, że bez wiedzy operatora, nikt nie może połączyć się z maszyną poprzez sieć. Z pewnością ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo pracy. Wszystkie nowości prezentowane były na maszynie Durst TAU RSCi.

Kolejne chwile prezentacji poświęcono podejściu firmy Durst do beta-testów oraz odpowiedzi na pytania klientów. Zaprezentowano także maszynę Tau 330 RSC w specjalnym ustawieniu, które sprawia, że druk jest wydajniejszy oraz skuteczniejszy i może rywalizować z drukiem fleksograficznym pod względem jakości i szybkości. Na podstawie tej maszyny pokazano zalety druku hybrydowego.

Event z pewnością był ciekawą okazją do zdobycia wiedzy na temat urządzeń Durst. Chętni, mogą nadal skorzystać z prezentowanej na nim wiedzy, oglądając relację Durst Group w serwisie YouTube, która jest dostępna w języku angielskim. Pozwala ona spojrzeć na druk cyfrowy z zupełnie innej perspektywy.

Źródło: LFP Industrial Solutions Sp. z o.o.

www.lfp-industrial.pl


avatar użytkownika
+ +

Tekst opublikował użytkownik: LFP_Industrial

(Joanna)

LFP_Industrial o sobie:

LFP Industrial Solutions Sp. z o.o. - to autoryzowany dystrybutor marek tj. Durst Group AG, Elitron IPM S.r.l, MASSIVit, Bullmer oraz integrator przemysłowych urządzeń cyfrowych, zarówno do druku, druku 3D jak i dalszych etapów przetwarzania.
Najlepsi inżynierowie serwisu, wyposażeni w profesjonalną wiedzę i wyspecjalizowane narzędzia, zapewnią bezpieczeństwo i ciągłość pracy każdej produkcji. Klienci zawsze mogą liczyć́ na wsparcie zespołu na każdym etapie wdrażania innowacyjnej technologii oraz na odpowiednie szkolenia w poznawaniu pełni możliwości zakupionych rozwiązań.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Sun Chemical poinformowała, że seria farb SunPak, dedykowanych rozwiązaniom opakowaniowym mającym bezpośredni kontakt z żywnością (DFC), została wzbogacona o SunPak DirectFood Plus – farbę przeznaczoną do zadrukowywania podłoży kartonowych w technice offsetu arkuszowego.
Poszukiwanie nowych kierunków rozwoju z odpowiednim doborem technologii.
Firma Sismaitalia, włoski dostawca usług poligraficznych zajmujący się szeroko rozumianą komunikacją wizualną przyśpieszył proces dywersyfikacji swojego biznesu i zainwestował w 5 ploterów solidnej marki Elitron.
Gospodarka obiegu zamkniętego wspiera rozwój biznesu przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystywaniu zasobów i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. Firma Lexmark będąc członkiem Europejskiej Rady Regeneracji od lat skupia się na strategii zrównoważonego rozwoju. Będąc liderem rozwiązań firma wnosi duży wkład w C-SERVEES, projekt finansowany przez Unię Europejską,...
Sun Chemical platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego organizowanego przez Polską Izbę Fleksografów
Po raz kolejny Sun Chemical został platynowym sponsorem Forum Fleksograficznego, które od lat organizuje Polska Izba Fleksografów (PIF).  Podczas wydarzenia przedstawiciel tej firmy – Colin Smith, pełniący funkcję European Product Managera - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Utrzymanie wydajności procesu druku w szybko zmieniającym się...
Sun Chemical i drukarnia Hadepol Flexo wspierają sportowców
Mistrzostwo Polski Jachtów Kabinowych w tegorocznej XXVII edycji tych mistrzostw, w klasie T2 zdobyła załoga wspierana przez firmy Sun Chemical i drukarnię Hadepol Flexo - Tomasz Kopytko i Paweł Łazarz. Tym samym obroniła ona swój mistrzowski tytuł z 2019 roku.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764