logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowości w Radiu Nowy Świat na dobry początek 2023 Roku

  PR 09.01.2023, przeczytano 472 razy
ilustracja
Weronika Wawrzkowicz-Nasternak

Nowa, ulepszona wersja aplikacji z funkcjami obiecanymi Patronom, nowa osoba w zespole i nowe wyzwania. To tylko kilka nowości, które pojawią się w Radiu Nowy Świat już w styczniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowosci-w-radiu-nowy-swiat-na-dobry-poczatek-2023-roku,398556,artykul.html

Na początek kolejna odsłona aplikacji Radia Nowy Świat. Użytkownicy aplikacji już mogą korzystać z Android Auto. Wystarczy połączyć telefon z systemem multimedialnym w samochodzie, a aplikacja Radia Nowy Świat pojawi się na ekranie. Android Auto jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą słuchać radia podczas jazdy autem, gdyż obsługa aplikacji odbywa się z poziomu panelu w samochodzie, a nie z telefonu. To zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo i czyni podróż jeszcze przyjemniejszą.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej wersji aplikacji pojawiła się także możliwość odsłuchu podcastów w technologii Chromecast, zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Dzięki zastosowaniu tej technologii Użytkownik ma możliwość słuchania  podcastów czy Radia Nowy Świat na żywo na dowolnym urządzeniu wspierającym lub obsługującym Chromecast. W tym wypadku smartfon czy tablet pełnią rolę „pilota”, za pomocą którego Użytkownik wybiera interesującą go treść, a na przykład telewizor czy dobrej jakości sprzęt hi-fi zaczyna ze wskazanego miejsca ją pobierać. Ta funkcjonalność jest szczególnie często wykorzystywana wśród audiofilów, którym ogromną przyjemność sprawia słuchanie muzyki w bardzo dobrej jakości, ale nie tylko. Równie dobrze sprawdzi się ona na małym, przenośnym głośniku czy telewizorze.

- Jednym z naszych wiodących celów jest stały rozwój aplikacji. Ta kolejna wersja jest odpowiedzią na prośby i sugestie, które pojawiały się najczęściej, ale tak jak zapowiadaliśmy to nie jest nasze ostatnie słowo. Nasz zespół wspólnie z developerami z firmy mobitouch, która stworzyła dla nas to rozwiązanie oraz Artneo, która odpowiada za integrację aplikacji ze stroną internetową, już pracuje nad wprowadzeniem usługi CarPlay dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS oraz dodaniem do aplikacji podcastów extra plus. Chcemy, aby te funkcjonalności pojawiły się jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku – mówi Sławomir Gołębiowski, Dyrektor Marketingu i Sponsoringu w Radiu Nowy Świat.

Pod koniec sierpnia 2022 roku ukazała się nowa wersja aplikacji. Do dzisiaj (4 stycznia 2023 rok) aplikację pobrało ponad 1 mln Użytkowników.

Nowy Rok z nowymi propozycjami programowymi i nowymi osobami na pokładzie.

Już w styczniu do zespołu Radia Nowy Świat dołącza Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Autorka kanału „Rozmawiam, bo lubię”, felietonistka „Magazynu Filmowego", współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”. Pracowała m.in. w TVP, TVN Style, TVN Warszawa i Canal +. W latach 2010-2017 była związana z Radiem Chillizet, gdzie prowadziła poranny program „Śniadanie do łóżka”. Weronika Wawrzkowicz-Nasternak będzie współprowadzącą sobotnią poranną audycję w Radiu Nowy Świat.

- Wpadłam na chwilę, zostanę na dłużej. To jeden z tych przypadków, kiedy gość się zadomowił. Nowy Świat uświadomił mi, że miłość do radia nie rdzewieje. Wracam przed mikrofon z radością i ciekawością tego, co przyniesie nowa przygoda – mówi Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.

Kolejna informacja z pewnością ucieszy fanów Andrzeja Poniedzielskiego. Redaktor wraca na antenę Radia Nowy Świat -  raz w miesiącu w niedzielę poprowadzi swój „Piosennik”. Andrzej Poniedzielski pojawi się na antenie 22 stycznia (20:00-22:00). A już w najbliższą niedzielę (8 stycznia) oraz ostatnią (29 stycznia) w  Radiu Nowy Świat usłyszymy Joannę Kołaczkowską w autorskiej audycji „Rozdźwięki, czyli dźwięk do dźwięka i będzie piosęka” (20:00-22:00). Natomiast 15 stycznia na audycję z cyklu „Z archiwum polskiej rozrywki” (20:00-22:00) zapraszają Michał Nogaś i Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.

Jan Emil Młynarski zawiesza współpracę z Radiem Nowy Świat

Z początkiem stycznia tego roku redaktor Jan Emil Młynarski, prowadzący cotygodniową, niedzielną audycję „Wesoła warszawska fala” poinformował Zarząd Radia Nowy Świat o swojej decyzji dotyczącej zawieszenia współpracy ze stacją.

– W roku 2023 czeka mnie dużo nowych, zawodowych wyzwań, które kierują mnie w dalszą podróż w świat dawnej polskiej muzyki rozrywkowej. Dlatego z ogromnym żalem informuję, że muszę zawiesić moją obecność na antenie RNŚ. To dla mnie bardzo trudna decyzja. Cotygodniowe audycje, z myślą o oddanych Słuchaczach były życiową przygodą i zobowiązaniem, które realizowałem od samego początku istnienia rozgłośni. Bardzo dziękuję całej redakcji, realizatorom, w tym Kajtkowi Strzelczykowi, który zrealizował lwią część moich audycji oraz wszystkim Patronom i Słuchaczom za wspaniałą współpracę w rodzinnej i profesjonalnej atmosferze - mówi Jan Emil Młynarski.

Do czasu wprowadzenia nowej propozycji, niedzielne audycje o godzinie 14:00 będą prowadzone pod nazwą „Etykieta zastępcza”. 8 stycznia br. program poprowadzi Adam Stasiak.

Źródło: Radio Nowy Świat

www.nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Kocha, lubi, pasuje” - nowy program randkowy w TTV
Podobno ideały nie istnieją. Jeśli to prawda, to dlaczego swojego ideału po prostu... nie stworzyć? W tym programie nie ma żadnych ograniczeń. Seria zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia, odcinki będą emitowane w każdą sobotę o godz. 22:00.
Jakdojade prezentuje nową odsłonę przeglądarkowej wersji popularnego planera podróży. Stronę przepisano od podstaw zgodnie z najnowszymi technologiami, aby zapewnić użytkownikowi doświadczenia zbliżone do korzystania z aplikacji.
Oscary przyciągają uwagę internautów
Poniedziałek po oscarowej nocy przyciągnął na strony poświęcone tematyce filmowej około miliona internautów więcej niż w przeciętny dzień - tak wynika z analizy danych z badania Mediapanel. Internautów nie tylko było więcej – spędzali oni na serwisach filmowych więcej czasu niż zwykle.   
Od kwietnia Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. Po stronie biznesu obszar wzmocni Joanna Szefler, która obejmie nowo utworzone stanowisko head of new business lifestyle i będzie odpowiedzialna za wsparcie sprzedaży i...
Onet Premium rozwija nowe partnerstwa i rozpoczyna kolejną współpracę z firmą vivo z obszaru telekomunikacji. W ramach współpracy Onet Premium będzie dostępny dla klientów marki vivo w specjalnej promocji. Onet Premium rozpoczyna współpracę z globalnym producentem smartfonów – marką vivo.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764