logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowości w Radiu Nowy Świat na dobry początek 2023 Roku

  PR 09.01.2023, przeczytano 1027 razy
ilustracja
Weronika Wawrzkowicz-Nasternak

Nowa, ulepszona wersja aplikacji z funkcjami obiecanymi Patronom, nowa osoba w zespole i nowe wyzwania. To tylko kilka nowości, które pojawią się w Radiu Nowy Świat już w styczniu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowosci-w-radiu-nowy-swiat-na-dobry-poczatek-2023-roku,398556,artykul.html

Na początek kolejna odsłona aplikacji Radia Nowy Świat. Użytkownicy aplikacji już mogą korzystać z Android Auto. Wystarczy połączyć telefon z systemem multimedialnym w samochodzie, a aplikacja Radia Nowy Świat pojawi się na ekranie. Android Auto jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą słuchać radia podczas jazdy autem, gdyż obsługa aplikacji odbywa się z poziomu panelu w samochodzie, a nie z telefonu. To zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo i czyni podróż jeszcze przyjemniejszą.

Zgodnie z zapowiedziami w nowej wersji aplikacji pojawiła się także możliwość odsłuchu podcastów w technologii Chromecast, zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Dzięki zastosowaniu tej technologii Użytkownik ma możliwość słuchania  podcastów czy Radia Nowy Świat na żywo na dowolnym urządzeniu wspierającym lub obsługującym Chromecast. W tym wypadku smartfon czy tablet pełnią rolę „pilota”, za pomocą którego Użytkownik wybiera interesującą go treść, a na przykład telewizor czy dobrej jakości sprzęt hi-fi zaczyna ze wskazanego miejsca ją pobierać. Ta funkcjonalność jest szczególnie często wykorzystywana wśród audiofilów, którym ogromną przyjemność sprawia słuchanie muzyki w bardzo dobrej jakości, ale nie tylko. Równie dobrze sprawdzi się ona na małym, przenośnym głośniku czy telewizorze.

- Jednym z naszych wiodących celów jest stały rozwój aplikacji. Ta kolejna wersja jest odpowiedzią na prośby i sugestie, które pojawiały się najczęściej, ale tak jak zapowiadaliśmy to nie jest nasze ostatnie słowo. Nasz zespół wspólnie z developerami z firmy mobitouch, która stworzyła dla nas to rozwiązanie oraz Artneo, która odpowiada za integrację aplikacji ze stroną internetową, już pracuje nad wprowadzeniem usługi CarPlay dla smartfonów z systemem operacyjnym iOS oraz dodaniem do aplikacji podcastów extra plus. Chcemy, aby te funkcjonalności pojawiły się jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku – mówi Sławomir Gołębiowski, Dyrektor Marketingu i Sponsoringu w Radiu Nowy Świat.

Pod koniec sierpnia 2022 roku ukazała się nowa wersja aplikacji. Do dzisiaj (4 stycznia 2023 rok) aplikację pobrało ponad 1 mln Użytkowników.

Nowy Rok z nowymi propozycjami programowymi i nowymi osobami na pokładzie.

Już w styczniu do zespołu Radia Nowy Świat dołącza Weronika Wawrzkowicz-Nasternak, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Autorka kanału „Rozmawiam, bo lubię”, felietonistka „Magazynu Filmowego", współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”. Pracowała m.in. w TVP, TVN Style, TVN Warszawa i Canal +. W latach 2010-2017 była związana z Radiem Chillizet, gdzie prowadziła poranny program „Śniadanie do łóżka”. Weronika Wawrzkowicz-Nasternak będzie współprowadzącą sobotnią poranną audycję w Radiu Nowy Świat.

- Wpadłam na chwilę, zostanę na dłużej. To jeden z tych przypadków, kiedy gość się zadomowił. Nowy Świat uświadomił mi, że miłość do radia nie rdzewieje. Wracam przed mikrofon z radością i ciekawością tego, co przyniesie nowa przygoda – mówi Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.

Kolejna informacja z pewnością ucieszy fanów Andrzeja Poniedzielskiego. Redaktor wraca na antenę Radia Nowy Świat -  raz w miesiącu w niedzielę poprowadzi swój „Piosennik”. Andrzej Poniedzielski pojawi się na antenie 22 stycznia (20:00-22:00). A już w najbliższą niedzielę (8 stycznia) oraz ostatnią (29 stycznia) w  Radiu Nowy Świat usłyszymy Joannę Kołaczkowską w autorskiej audycji „Rozdźwięki, czyli dźwięk do dźwięka i będzie piosęka” (20:00-22:00). Natomiast 15 stycznia na audycję z cyklu „Z archiwum polskiej rozrywki” (20:00-22:00) zapraszają Michał Nogaś i Weronika Wawrzkowicz-Nasternak.

Jan Emil Młynarski zawiesza współpracę z Radiem Nowy Świat

Z początkiem stycznia tego roku redaktor Jan Emil Młynarski, prowadzący cotygodniową, niedzielną audycję „Wesoła warszawska fala” poinformował Zarząd Radia Nowy Świat o swojej decyzji dotyczącej zawieszenia współpracy ze stacją.

– W roku 2023 czeka mnie dużo nowych, zawodowych wyzwań, które kierują mnie w dalszą podróż w świat dawnej polskiej muzyki rozrywkowej. Dlatego z ogromnym żalem informuję, że muszę zawiesić moją obecność na antenie RNŚ. To dla mnie bardzo trudna decyzja. Cotygodniowe audycje, z myślą o oddanych Słuchaczach były życiową przygodą i zobowiązaniem, które realizowałem od samego początku istnienia rozgłośni. Bardzo dziękuję całej redakcji, realizatorom, w tym Kajtkowi Strzelczykowi, który zrealizował lwią część moich audycji oraz wszystkim Patronom i Słuchaczom za wspaniałą współpracę w rodzinnej i profesjonalnej atmosferze - mówi Jan Emil Młynarski.

Do czasu wprowadzenia nowej propozycji, niedzielne audycje o godzinie 14:00 będą prowadzone pod nazwą „Etykieta zastępcza”. 8 stycznia br. program poprowadzi Adam Stasiak.

Źródło: Radio Nowy Świat

www.nowyswiat.online

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Wystartowała kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest też konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
Zmiany w dziale sprzedaży „Wyborczej”
W kwietniu br. nastąpiły zmiany w zespole zajmującym się sprzedażą reklam w mediach marki „Wyborcza”. Mateusz Gros objął stanowisko kierownika ds. sprzedaży agencyjnej w „Wyborczej” i Wyborcza.pl, a Wioletta Napurka – dyrektorki sprzedaży w regionie Warszawa.  
Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat
16 kwietnia, w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez Patronów audycje. A wieczorem o godzinie 19.00 creme de la creme, czyli koncert WAGLEWSKI FISZ EMADE w koncert holu z udziałem Patronów.
Bankier.pl otrzymał nagrodę Media Rynku 2023
Portal Bankier.pl otrzymał nagrodę MEDIA RYNKU 2023 podczas jubileuszowej, 10 edycji gali Invest Cuffs towarzyszącej największej w Europie konferencji gromadzącej przedstawicieli świata inwestorów. W głosowaniu, w którym wzięło udział ponad 138 tysięcy osób, Bankier.pl pokonał inne nominowane w tej kategorii redakcje:...
Media relations - PR-owcy a dziennikarze
Dziennikarze otrzymują dziennie średnio kilkadziesiąt informacji prasowych od działów PR lub agencji PR-owych, z czego udaje się im przeczytać od 10 do 30 proc. O tym, czy informacja prasowa będzie wykorzystana przez dziennikarza decyduje najczęściej tytuł, treść maila oraz nadawca wiadomości. Jak wynika z raportu „Media relations. Status związku – to skomplikowane”...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764