logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń

  PR 01.04.2020, przeczytano 408 razy
ilustracjastrzałka

Firma Duplo poinformowała - podczas specjalnej transmisji on-line - o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-618. To – jak podaje producent - dwukrotnie szybszy następca popularnego modelu DC-616Pro, a także prędkościowo zbliżony do wysokoprodukcyjnego modelu DC-646iPro - oba cieszą się dużą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Modułowa budowa nowego urządzenia pozwala użytkownikom rozbudowywać je (o moduły do perforacji, mikroperforacji fragmentarycznej, które są programowane z poziomu komputera) w zależności od potrzeb, co ma nadać inwestycji elastyczny charakter.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-docucutter-dc-618-duplo-%E2%80%93-dwukrotnie-szybszy-czas-realizacji-zlecen,386360,artykul.html

DC-618 to w pełni automatyczne rozwiązanie do obsługi wydruków cyfrowych (o gramaturze do 400 g/m2), krótkich serii i zmiennych nakładów. Jest kompaktowym urządzeniem, które w jednym przebiegu wykonuje 6 cięć wzdłużnych, 30 poprzecznych i 20 bigowań. Pracuje z prędkością do 23 arkuszy na minutę w zależności od aplikacji. Dedykowane jest produkcji różnego rodzaju materiałów na żądanie – od wizytówek, poprzez karty okolicznościowe, zaproszenia, pocztówki, perforowane lub odrywane kupony, foldery, karty menu, winietki i wiele innych, na okładkach kończąc. DC-618 jest wyposażony w krążkowe noże tnące, gilotynę i listwę bigującą z regulacją głębokości.

Nowe, udoskonalone oprogramowanie sterujące

Wraz z opcjami do perforacji i bigowania wzdłużnego, urządzenie oferuje możliwości kilku urządzeń w jednym zintegrowanym systemie, który wspiera nowe oprogramowanie PC Controller, usprawniające produkcję. Jak zapewnia producent,  jest ono intuicyjne i proste w obsłudze, co sprawia, że do pracy z nim można delegować dowolną osobę w firmie. Co więcej, podobnie jak w poprzednich modelach, w Duplo DC-618 można programować nieograniczoną liczbę nowych zadań i w dowolnym momencie zmieniać ustawienia w dotychczas zapisanych pracach. Alternatywnie operator ma też możliwość korzystania z dotykowego panela LCD, poprzez który może zapisać w maszynie do 250 programów.

Automatyczna impozycja – sprawdzone rozwiązanie w nowym wydaniu

Dzięki zastosowanemu w urządzeniu oprogramowaniu Fiery Impose użytkownik – jak podkreśla Duplo - może zaoszczędzić nawet 70% czasu, poprzez automatyzację procesów związanych z impozycją. Spośród dostępnych w urządzeniu może użyć szablonów impozycji Duplo dla Fiery Impose. Może również tworzyć niestandardowe szablony w oprogramowaniu PC Controller, a następnie importować je do Fiery Impose, gdzie zobaczy podgląd impozycji z liniami cięcia, bigowania, kodami kreskowymi i znacznikami.

Automatyczna impozycja – jak podkreśla Duplo - gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów ludzkich oraz przyspiesza realizację zleceń.

Dodatkowe moduły: rozszerzenie oferty wraz z rozwojem firmy

Oprócz standardowych DC-618 posiada też specjalne moduły, w które w zależności od potrzeb drukarni może zostać doposażona maszyna. Ręcznie ustawiany moduł perforacji i bigowania wzdłużnego pozwala na wykonanie tych operacji wzdłużnie na całej długości arkusza. Moduł automatycznych narzędzi wzdłużnych, działających fragmentami i po całości, pozwala na szybkie zaprogramowanie kuponów. Moduł perforacji poprzecznej umożliwia z kolei wielokrotne wykonanie perforacji fragmentarycznej i całościowej w poprzek arkusza. Boczny nadmuch powietrza usprawnia natomiast pobieranie długich i ciężkich arkuszy.

Czytnik kodów kreskowych i znaczników pasowania

Nadrukowane kody kreskowe są odczytywane w urządzeniu DC-618 przez specjalną kamerę. W ślad za tym automatycznie zostaje przywołane zadanie z parametrami konkretnej pracy i w ten sposób uruchamiany jest proces produkcji. Dzięki znacznikowi pasowania urządzenie automatycznie koryguje przesunięcia obrazu względem arkusza, wzdłuż i w poprzek arkusza, co pozwala zautomatyzować produkcję.

- Mamy nadzieję, że nasza nowa propozycja spotka się z równie ciepłym przyjęciem, jak w przypadku poprzedniego modelu naszego wielozadaniowego multifinishera. Tym bardziej, że nowe urządzenie DC-618 oferuje jeszcze większe możliwości i jest jeszcze szybsze niż jego szybki poprzednik – mówi Gabriela Swat. – Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami - jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

ROQ&PRINT sitodruk w najlepszym rytmie – debiut marki ROQ na polskim rynku
ROQ to globalna marka i światowy lider w produkcji urządzeń do druku na tekstyliach. Od ponad 30 lat dostarcza wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania do produkcji sitodrukowej oraz druku cyfrowego. W roku 1984 r. firma stworzyła pierwszą automatyczną obrotową maszynę do sitodruku. Od początku istnienia kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, prymatu jakości,...
Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764