logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy obiektyw Nikkor Z 17-28mm f/2.8

  PR 20.09.2022, przeczytano 337 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon wprowadza na rynek nowy obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8. Jest to najlżejszy z dotychczasowych pełnoklatkowych szerokokątnych modeli o zmiennej ogniskowej przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. Jest idealny do fotografowania w podróży, a także w trakcie różnych wydarzeń, ponieważ daje fotografom i filmowcom możliwość uchwycenia wyjątkowych momentów, jest też bardzo poręczny i lekki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-obiektyw-nikkor-z-17-28mm-f-2.8,397279,artykul.html

NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 to obiektyw, dzięki któremu można opowiadać ciekawe historie z wyjątkowego punktu widzenia. Od malowniczych widoków, po zbliżenia wypełniające cały kadr przez krajobrazy, pejzaże miejskie, rozległe niebo, sceny uliczne, architekturę i wnętrza. Zakres ogniskowych 17–28 mm pozwala fotografom uchwycić ujęcia szerokokątne — lub eksperymentować ze skalą i uwydatnianiem perspektywy. Filmowcy mogą zainteresować widzów daną sceną, dzięki wprowadzeniu szerokich ujęć oraz stworzeniu poczucia przestrzeni podczas nagrywania w ciasnych pomieszczeniach.

Obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 jest wszechstronny i łatwy w użyciu, ponieważ zaprojektowano go z myślą o kreatywnym i swobodnym wykonywaniu zdjęć szerokokątnych. Stały maksymalny otwór względny f/2,8 sprawia, że znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, pozwala na nieszablonowe wykorzystywanie czasu otwarcia migawki, a przy maksymalnie otwartej przysłonie zapewnia mocne i zachwycające rozmycie tła. Użytkownicy, którzy chcą uzyskać efektowne, ultraszerokokątne zbliżenia, docenią minimalną odległość ogniskowej wynoszącą zaledwie 0,19 m, umożliwiającą uzyskanie ostrych, wyraźnych zdjęć z bliska. Ponadto szeroki pierścień zoomu umożliwia wygodną obsługę obiektywu i stabilne kadrowanie. Szybko reagujący AF błyskawicznie ustawia ostrość niezależnie od tego, czy fotografowane obiekty znajdują się na pierwszym planie, czy w tle.

- Jeśli podróżujesz, fotografujesz wydarzenia lub po prostu lubisz opowiadać historie, obiektyw NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 sprawi, że intrygujące kompozycje i efektowne perspektywy będą w Twoim zasięgu. Ten ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej opracowano, aby był stale zamocowany na aparacie i towarzyszył Ci, gdy będziesz szukać nowych inspiracji lub ponownie odwiedzisz znajome miejsca i uwiecznisz je pod nowymi, odważnymi kątami – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech NIKKOR Z 17-28mm f/2.8

  • Lekki ultraszerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej 17–28 mm: znakomita ostrość i mniejsza dystorsja — nawet przy ustawieniu ultraszerokokątnym 17 mm.
  • Niewielka odległość zdjęciowa: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m[1] umożliwia wykonywanie ostrych i wyraźnych zbliżeń.
  • Duży stały otwór względny f/2,8: zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw znakomicie sprawdza się przy fotografowaniu w świetle zastanym, a także pozwala na kreatywne wykorzystywanie czasu otwarcia migawki i głębi ostrości.
  • Mocne, zachwycające rozmycie tła: mocowanie Z o dużej średnicy oraz dziewięciolamelkowa przysłona o otworze względnym f/2,8 zapewniają rozmycie tła z dużymi okręgami o łagodnych brzegach, a przy mniejszych odległościach efekt bokeh staje się silniejszy.
  • Świetny także do filmowania: odgłosy ustawiania ostrości nie zepsują już filmów. Znacznie zredukowane „oddychanie” obiektywu pozwala użytkownikom na płynne ustawianie ostrości bez zauważalnych zmian kadrowania.
  • Niezawodne ustawianie ostrości: AF działa szybko, płynnie, cicho i precyzyjnie.
  • Łatwe sterowanie: konfigurowalny, bezgłośny pierścień sterujący oraz szeroki pierścień zoomu, dający się łatwo obsługiwać bez odrywania oka od wizjera.
  • Idealny w podróży: obiektyw jest lekki — waży zaledwie (około) 450 g — oraz uszczelniony, aby zapewnić ochronę przed kurzem i wilgocią[2].

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

[1] W pozycji zoomu 17 mm
[2] Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żywiec Zdrój w nowej kampanii wizerunkowej informuje o osiągnięciu neutralności plastikowej
Trwa kampania "Z natury dla natury" Żywiec Zdrój (Danone). Marka kolejny raz podejmuje temat neutralności plastikowej. Kampania jest prowadzona z wykorzystaniem telewizji, digitalu, OOH oraz we współpracy z influencerami. VMLY&R odpowiada za koncept, kreację oraz działania w Internecie.
Agencja Space Cat Industries powstała, by pomagać markom w komunikacji z Pokoleniem Z. Misją firmy jest ciągła eksploracja nowych trendów i poszukiwanie wartości w nieustannie zmieniającym się digitalowym uniwersum. Space Cat Industries specjalizuje się w TikTok marketingu, współpracy z influencerami, produkcji audio i short video oraz TikTok Adsach.
Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku
Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.

Warka wprowadza na rynek produkt wykraczający poza segment piw bezalkoholowych. Nowe piwo to rewolucyjny mix orzeźwiającej Warki 0.0%, lemoniady, naturalnej kofeiny i ekstraktu z żeń-szenia. W sprzedaży pojawią się dwa nowe smaki: Mango i Cytrusy oraz Ananas i Marakuja. Pierwszy z nich właśnie trafił do sieci Biedronka, a pod koniec lutego obydwa produkty będą już dostępne w...
LG prezentuje swoje najnowsze wyświetlacze na targach ISE 2023 pod hasłem „Life, Be Bloomed”
Zaawansowane wyświetlacze LG, w tym ekran Micro LED 8K, prezentowane są na interaktywnej wystawie wraz z wciągającą sztuką multimedialną i cyfrowymi przestrzeniami dla różnych branż
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764