logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy ploter tnący - Mutoh SC-PRO 1400

  PR 22.10.2008, przeczytano 9101 razy
ilustracjastrzałka

Firma Mutoh uzupełniła swoją ofertę o nowy ploter tnący Mutoh SC-PRO 1400 z systemem optycznego pozycjonowania. Jest to już 5 generacja ploterów tnących belgijsko-japońskiego producenta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-ploter-tnacy---mutoh-sc-pro-1400,8023,artykul.html

Mutoh SC-PRO 1400 bazuje na sprawdzonej serii ploterów tnących SC. Wyposażony jest w opatentowany system pozycjonowania laserowego E-pos. Jego zadaniem jest automatyczne nacinanie folii po obrysie uprzednio wydrukowanej grafiki. Mutoh SC-PRO 1400 w połączeniu z ploterem drukującym tworzy wydajny, 2-ploterowy system tnąco-drukujący wykorzystywany np. do produkcji naklejek, etykiet, oznakowania, itd. Przewagą takiego rozwiązania nad ploterami tnąco-drukującymi jest to, że drukując na ploterze graficznym możemy jednocześnie na drugim urządzeniu ciąć. Natomiast na ploterze tnąco-drukującym wykonujemy albo operacje druku albo cięcia. Rachunek jest prosty, tym bardziej, że 2-ploterowe zestawy tnąco-drukujące (np. ValueJet + SC-PRO) firmy Mutoh oferowane są w cenie jednego urządzenia!

Mutoh SC-PRO 1400 obsługuje media o szerokości do 1600 mm i grubości 1 mm. Szerokość cięcia wynosi maksymalnie 1400 mm. Ploter osiąga osiową prędkość cięcia 1000 mm/s i diagonalną 1414 mm/s. Natomiast przyspieszenie wynosi 2.75 G (diagonalne 3.85 G). Nóż w kierunku góra-dół może poruszać się do 40 razy na sekundę. Nacisk noża można ustawić na poziomie od 20 do 450 g (0.2-4.4 N). Ploter posiada dokładność mechaniczną na poziomie 0.005 mm i softwarową 0.01-0.025 mm.

Ploter tnący Mutoh SC-PRO 1400 posiada 4 rolki dociskowe. Unikalnym rozwiązaniem jest to, że dwie środkowe rolki posiadają zredukowaną siłę nacisku, tak aby prowadzona delikatna lub zadrukowana folia nie ulegała zniekształceniom.

Urządzenie posiada solidną konstrukcję, co jest bardzo ważne przy produkcyjnym wykorzystaniu plotera. Wraz z podstawą SC-PRO waży 100 kg.

Ploter SC-PRO 1400 można podłączyć do komputera poprzez interfejs RS-232 lub USB. Urządzenie jest wyposażone w intuicyjny, wielojęzyczny panel sterowania znajdujący się na czołowej ściance plotera. Do urządzenia dołączone jest profesjonalne oprogramowanie EasySIGN w polskiej wersji językowej.

Ploter tnąco-drukujący Mutoh SC-PRO 1400 dedykowany jest przede wszystkim dla agancji reklamowych wykonujących różnego rodzaju oznakowanie, szyldy, naklejki, grafikę na środki transportu, itd. Ploter ten znajdzie także swoje zastosowanie w przemyśle, czyli wszędzie tam gdzie jest potrzeba precyzyjnego cięcia materiału.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.pl


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH. W portfolio znajdują się także tak znane marki jak EFI, Summa, Klieverik, Flexa, Neolt, Rolls Roller, Leister, KeenCut, ONYX, Caldera, EasySign i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM w ofercie Foxfoto
Z radością prezentujemy Państwu nowy obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM łączący klasyczny, ponadczasowy styl z najnowszymi osiągnięciami technologii optycznej.
Inauguracja „wyspy świetlnej” – AMS rozpoczyna rewitalizację wiat przystankowych w Łodzi
Wiaty przystankowe wyposażone w ładowarki do telefonów i panel cyfrowy informujący o utrudnieniach w ruchu miejskim to już nie tylko domena Krakowa i Poznania. Nowoczesna wiata pojawiła się również w Łodzi. To na razie pilotażowe rozwiązanie. Jednak swój wygląd w ciągu roku zmieni aż 250 przystanków. Firma AMS rozpoczyna właśnie rewitalizację łódzkich wiat.  Każda z...
„Żyj, jak chcesz, bo ja już nie mogę” – VMLY&R Poland dla HBO
Ruszyła nowa kampania promująca trzeci sezon serialu „Opowieść podręcznej”. Serial jest adaptacją klasycznej powieści Margaret Atwood o życiu w totalitarnym, dystopijnym świecie Republiki Gilead, w którym kobiety stanowią własność państwową. Za kreację aktywności realizowanych w social mediach i OOH odpowiada agencja VMLY&R Poland.
Iiyama wprowadza nowe 22-calowe monitory biurowe
Są to modele biurowe z matrycą ekranu IPS i VA o rozdzielczości Full HD, polecane szczególnie grafikom oraz projektantom. Występują w wersjach z lub bez Pivota i stopki z regulacją wysokości.
Bezpłatne spotkania z doświadczonymi fotografami, wywiady online oraz ciekawe wydarzenia branżowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na miłośników fotografii z okazji 10-lecia obecności Akademii Nikona w Polsce. Od momentu powstania w 2009 roku, w organizowanych przez Akademię Nikona kursach i warsztatach udział wzięło już ponad 15 000 uczestników....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764