logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy ploter tnący - Mutoh SC-PRO 1400

  PR 22.10.2008, przeczytano 9061 razy
ilustracjastrzałka

Firma Mutoh uzupełniła swoją ofertę o nowy ploter tnący Mutoh SC-PRO 1400 z systemem optycznego pozycjonowania. Jest to już 5 generacja ploterów tnących belgijsko-japońskiego producenta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-ploter-tnacy---mutoh-sc-pro-1400,8023,artykul.html

Mutoh SC-PRO 1400 bazuje na sprawdzonej serii ploterów tnących SC. Wyposażony jest w opatentowany system pozycjonowania laserowego E-pos. Jego zadaniem jest automatyczne nacinanie folii po obrysie uprzednio wydrukowanej grafiki. Mutoh SC-PRO 1400 w połączeniu z ploterem drukującym tworzy wydajny, 2-ploterowy system tnąco-drukujący wykorzystywany np. do produkcji naklejek, etykiet, oznakowania, itd. Przewagą takiego rozwiązania nad ploterami tnąco-drukującymi jest to, że drukując na ploterze graficznym możemy jednocześnie na drugim urządzeniu ciąć. Natomiast na ploterze tnąco-drukującym wykonujemy albo operacje druku albo cięcia. Rachunek jest prosty, tym bardziej, że 2-ploterowe zestawy tnąco-drukujące (np. ValueJet + SC-PRO) firmy Mutoh oferowane są w cenie jednego urządzenia!

Mutoh SC-PRO 1400 obsługuje media o szerokości do 1600 mm i grubości 1 mm. Szerokość cięcia wynosi maksymalnie 1400 mm. Ploter osiąga osiową prędkość cięcia 1000 mm/s i diagonalną 1414 mm/s. Natomiast przyspieszenie wynosi 2.75 G (diagonalne 3.85 G). Nóż w kierunku góra-dół może poruszać się do 40 razy na sekundę. Nacisk noża można ustawić na poziomie od 20 do 450 g (0.2-4.4 N). Ploter posiada dokładność mechaniczną na poziomie 0.005 mm i softwarową 0.01-0.025 mm.

Ploter tnący Mutoh SC-PRO 1400 posiada 4 rolki dociskowe. Unikalnym rozwiązaniem jest to, że dwie środkowe rolki posiadają zredukowaną siłę nacisku, tak aby prowadzona delikatna lub zadrukowana folia nie ulegała zniekształceniom.

Urządzenie posiada solidną konstrukcję, co jest bardzo ważne przy produkcyjnym wykorzystaniu plotera. Wraz z podstawą SC-PRO waży 100 kg.

Ploter SC-PRO 1400 można podłączyć do komputera poprzez interfejs RS-232 lub USB. Urządzenie jest wyposażone w intuicyjny, wielojęzyczny panel sterowania znajdujący się na czołowej ściance plotera. Do urządzenia dołączone jest profesjonalne oprogramowanie EasySIGN w polskiej wersji językowej.

Ploter tnąco-drukujący Mutoh SC-PRO 1400 dedykowany jest przede wszystkim dla agancji reklamowych wykonujących różnego rodzaju oznakowanie, szyldy, naklejki, grafikę na środki transportu, itd. Ploter ten znajdzie także swoje zastosowanie w przemyśle, czyli wszędzie tam gdzie jest potrzeba precyzyjnego cięcia materiału.

Wyłącznym dystrybutorem firmy Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.pl


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH. W portfolio znajdują się także tak znane marki jak EFI, Summa, Klieverik, Flexa, Neolt, Rolls Roller, Leister, KeenCut, ONYX, Caldera, EasySign i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowa kampania Nervosolu Tabs
Herbapol Wrocław ruszył z ogólnopolską kampanią dla Nervosolu Tabs. „Zachowaj spokój każdego dnia” to hasło i leitmotive kampanii.
W lutym 2019 roku agencja Triple PR rozpoczęła współpracę z największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów porcelany stołowej, marką Lubiana S.A. Dzięki podpisaniu nowego kontraktu, Triple PR ma pod swoją PR-ową opieką całą Polską Grupę Porcelanową, w której skład wchodzą marki Ćmielów, Lubiana, Chodzież i Ćmielów...
Impel Visual Solutions - Stacja Citronex w Zgorzelcu
Usytuowany w Zgorzelcu Dyskont Paliwowy zajmuje ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych. Klienci mają do dyspozycji 24 stanowiska tankowania, market, niedużą kafejkę, restaurację Picaro i cztery tunele myjni dla TIR-ów. Wykończenie zewnętrzne kompleksu zostało wykonane przez Impel Visual Solutions
Śniadanie z laureatami konkursów Remadays Warsaw 2019
Tradycyjnie o 12:00, trzeciego dnia targów reklamy i druku RemaDays Warsaw odbyło się spotkanie podczas którego spotkali się partnerzy programu Solidni w Biznesie, ale nie tylko. Od kilku już lat podczas tego wydarzenia ogłaszane są wyniki trzech prestiżowych konkursów targowych – Gifts of the Year, Catalogue of the Year oraz POS of the Year.
Dzięki Dakea Boss.app od 180heartbeats + Jung v Matt dla Dakea (Altaterra, VKR), dekarze współpracujący z marką, mając przy sobie tylko smartfona, mogą już na budowie zacząć przygotowanie oferty dla swoich klientów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764