logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy program „Zdrowie bez recepty” na antenie TLC

  PR 22.10.2019, przeczytano 145 razy
ilustracjastrzałka

W ciągu roku w samej tylko Wielkiej Brytanii przepisuje się pacjentom ponad miliard recept. Jednak przyjmowanie leków obarczone jest skutkami ubocznymi, których większość z nas się nie spodziewa. Niekiedy kończy się to… śmiercią. „Zdrowie bez recepty” to dwuodcinkowy program z pogranicza medycyny i tematów społecznych, który sprawdzi jak bardzo uzależnieni jesteśmy od farmaceutyków, które choroby wyleczymy bez ich pomocy oraz jakie skutki uboczne grożą podczas ich zażywania. Eksperyment poprowadzi doświadczony lekarz, Chris van Tulleken. Pierwszy odcinek nowego programu „Zdrowie bez recepty” już w środę, 16 października o godzinie 21:00 na antenie TLC.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-program-_zdrowie-bez-recepty_-na-antenie-tlc,384437,artykul.html

Każdego roku przeciętny Brytyjczyk przyjmuje około 15 różnych leków. Miliony ludzi cierpią na skutki uboczne przyjmowania farmaceutyków, takie jak bóle głowy, depresja czy krwawienie żołądka, a setki po prostu umierają. Chris van Tulleken twierdzi, że przeważająca ilość dostępnych lekarstw w ogóle nie przynosi pożądanych efektów. Wierzy też, że istnieje inny – bezpieczniejszy - sposób leczenia pacjentów. W nowym programie TLC „Zdrowie bez recepty” zbada problem uzależnienia od medykamentów i postara się udowodnić, że możliwe jest leczenie bez ich użycia.

Swój eksperyment przeprowadzi w jednej z lokalnych przychodni w Londynie. Spośród osób potrzebujących pomocy lekarskiej wybierze kilku pacjentów, którzy zgodzili się poddać tej nietuzinkowej praktyce. Wśród nich będą osoby uzależnione od leków, bezwarunkowo wierzące w ich działanie. Czy doktorowi uda się przekonać ich do zrezygnowania z recept?

- To nie jest żadna osobista krucjata przeciwko wszystkim znanym lekom. Niektóre z nich przynoszą ulgę i ratują setki tysięcy ludzi. Ale nowoczesna medycyna osiągnęła punkt w którym leczy miliony Brytyjczyków lekami, które wg. naukowców są nie tylko nieskuteczne, ale też wyrządzają ogromną krzywdę. Zabijają ludzi. – twierdzi dr Chris van Tulleken.

W tym dwuodcinkowym programie Chris odkryje nieznane dotąd fakty na temat brytyjskiego przemysłu farmaceutycznego, podzieli się wynikami badań instytucji monitorujących spożycie i produkcję leków oraz przeprowadzi rozmowy z ekspertami branży medycznej. Antybiotyki, szczepionki, leki na gorączkę, przeciwbólowe i antydepresanty spożywane są przez Brytyjczyków… w kilogramach. Ilość jest przerażająca i pokazuje skalę problemu. Jak duża część tej ilości w ogóle działa? I jak wiele z tych leków przynosi niepożądane skutki uboczne? Te okazują się być w wielu przypadkach o wiele bardziej bolesne, niż leczona nimi choroba.

Premiera programu „Zdrowie bez recepty” w środę, 16 października o godzinie 21:00 na antenie TLC.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Telewizja Sportdigital Fussball, posiadająca prawa do pokazywania 30 meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2019/20 i 2020/21 na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii, podpisała umowę z Onefootball. Na bazie porozumienia użytkownicy platformy streamingowej w tych krajach będą także mogli oglądać mecze polskiej ligi.
Prawo.pl z dwiema nagrodami w konkursie Dobry Wzór 2019
Serwis informacyjny Prawo.pl, stworzony przez Wolters Kluwer Polska, zdobył dwie nagrody w konkursie Dobry Wzór organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Radio Akademia uruchomiła internetowe Radio Go
Radio Go to projekt stworzony specjalnie dla najlepszych i najbardziej obiecujących absolwentów Radio Akademii.
Wyniki finansowe Grupy Agora w 3. kwartale 2019r.
Istotne zwiększenie przychodów we wszystkich głównych liniach biznesowych zapewniło Grupie Agora poprawę wyników operacyjnych na koniec 3. kwartału 2019 r. Świetne rezultaty odnotowały Radio, grupa AMS i sieć kin Helios. Dynamika sprzedaży biletów do kin Heliosa ponownie zdecydowanie wyprzedziła rynek. Zwiększyły się też przychody reklamowe i ze...
Grupa Polsat podsumowuje III kwartał 2019 roku
Wprowadzenie telewizji internetowej OTT, nowy pakiet Ekstraklasa, świetne wyniki sprzedaży telefonii komórkowej oraz smartfonów, podpisanie umowy JV z Discovery oraz TVN z intencją stworzenia wspólnej platformy OTT.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764