logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy program „Zdrowie bez recepty” na antenie TLC

  PR 22.10.2019, przeczytano 223 razy
ilustracjastrzałka

W ciągu roku w samej tylko Wielkiej Brytanii przepisuje się pacjentom ponad miliard recept. Jednak przyjmowanie leków obarczone jest skutkami ubocznymi, których większość z nas się nie spodziewa. Niekiedy kończy się to… śmiercią. „Zdrowie bez recepty” to dwuodcinkowy program z pogranicza medycyny i tematów społecznych, który sprawdzi jak bardzo uzależnieni jesteśmy od farmaceutyków, które choroby wyleczymy bez ich pomocy oraz jakie skutki uboczne grożą podczas ich zażywania. Eksperyment poprowadzi doświadczony lekarz, Chris van Tulleken. Pierwszy odcinek nowego programu „Zdrowie bez recepty” już w środę, 16 października o godzinie 21:00 na antenie TLC.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-program-_zdrowie-bez-recepty_-na-antenie-tlc,384437,artykul.html

Każdego roku przeciętny Brytyjczyk przyjmuje około 15 różnych leków. Miliony ludzi cierpią na skutki uboczne przyjmowania farmaceutyków, takie jak bóle głowy, depresja czy krwawienie żołądka, a setki po prostu umierają. Chris van Tulleken twierdzi, że przeważająca ilość dostępnych lekarstw w ogóle nie przynosi pożądanych efektów. Wierzy też, że istnieje inny – bezpieczniejszy - sposób leczenia pacjentów. W nowym programie TLC „Zdrowie bez recepty” zbada problem uzależnienia od medykamentów i postara się udowodnić, że możliwe jest leczenie bez ich użycia.

Swój eksperyment przeprowadzi w jednej z lokalnych przychodni w Londynie. Spośród osób potrzebujących pomocy lekarskiej wybierze kilku pacjentów, którzy zgodzili się poddać tej nietuzinkowej praktyce. Wśród nich będą osoby uzależnione od leków, bezwarunkowo wierzące w ich działanie. Czy doktorowi uda się przekonać ich do zrezygnowania z recept?

- To nie jest żadna osobista krucjata przeciwko wszystkim znanym lekom. Niektóre z nich przynoszą ulgę i ratują setki tysięcy ludzi. Ale nowoczesna medycyna osiągnęła punkt w którym leczy miliony Brytyjczyków lekami, które wg. naukowców są nie tylko nieskuteczne, ale też wyrządzają ogromną krzywdę. Zabijają ludzi. – twierdzi dr Chris van Tulleken.

W tym dwuodcinkowym programie Chris odkryje nieznane dotąd fakty na temat brytyjskiego przemysłu farmaceutycznego, podzieli się wynikami badań instytucji monitorujących spożycie i produkcję leków oraz przeprowadzi rozmowy z ekspertami branży medycznej. Antybiotyki, szczepionki, leki na gorączkę, przeciwbólowe i antydepresanty spożywane są przez Brytyjczyków… w kilogramach. Ilość jest przerażająca i pokazuje skalę problemu. Jak duża część tej ilości w ogóle działa? I jak wiele z tych leków przynosi niepożądane skutki uboczne? Te okazują się być w wielu przypadkach o wiele bardziej bolesne, niż leczona nimi choroba.

Premiera programu „Zdrowie bez recepty” w środę, 16 października o godzinie 21:00 na antenie TLC.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sprzedaż e-wydań prasy o 40 proc. w górę, a e-booków o 41 proc.
W marcu spółka E-Kiosk, do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i e-bookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, osiągnęła 40 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży e-wydań w stosunku do lutego br. oraz 41 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży e-booków.
Ponad 2,45 mln nazw w domenie .pl
Na koniec marca 2020 roku w Rejestrze domeny .pl znajdowały się 2 451 074 nazwy aktywne w DNS (o 2,48% mniej niż w poprzednim kwartale). W pierwszym kwartale 2020 roku zarejestrowano 196 124 nazwy w domenie .pl (najwięcej w marcu), o ponad 7 tys. więcej niż w kwartale poprzednim. Średnia dzienna liczba rejestracji wyniosła 2 155 nazw, co oznacza, że rejestrowano prawie 90 domen na...
Facebook zdążył przywyknąć do płacenia grzywien za naruszenie danych osobowych swoich użytkowników. Kolejna kara, tym razem nałożona przez Kanadyjskie Biuro ds. Konkurencji, wynosi 6,5 mln dolarów.
Play rozszerza ofertę pakietów telewizyjnych dla użytkowników PLAY NOW i PLAY NOW TV. Operator wprowadza do oferty nowy pakiet NEWS, w którym znajdą się popularne kanały informacyjne: TVN24, TVN24BiS, Euronews, Bloomberg i BBC World News.
Aplikacje i serwisy z Grupy Adretail z ponad dwucyfrowym wzrostem oglądalności
W kwietniu serwisy z Grupy AdRetail agregujące akcje rabatowe w sieciach handlowych, tj. Promoceny, Promocyjni, Okazjum i Ding, odnotowały wyjątkowo duże wzrosty w porównaniu do marca br. Liczba realnych użytkowników (RU) zwiększyła się o 36%. Przybyło też 42% odsłon (PV). Wskaźniki najbardziej poszły w górę na urządzeniach mobilnych – RU o 47% (na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764