logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy symbol pokoju na znaczku serii Europa

  PR 28.04.2023, przeczytano 705 razy
ilustracjastrzałka

25 kwietnia Poczta Polska wprowadziła do obiegu nowy walor filatelistyczny, prezentujący symbol pokoju. Walor ten został wyłoniony w konkursie PostEurop, czyli stowarzyszenia publicznych europejskich administracji pocztowych. Temat emisji to „Pokój – najwyższa wartość ludzkości”. Grafika znajdująca się na znaczku odzwierciedla współpracujące ze sobą narody i widnieć będzie na walorach wszystkich operatorów pocztowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-symbol-pokoju-na-znaczku-serii-europa,399813,artykul.html

Znaczki serii EUROPA są specjalnymi znaczkami wydawanymi przez europejskie administracje pocztowe ukazującymi się od 1956 r. Przez lata, znaczki pocztowe tej serii, zyskały ogromne zainteresowanie. Wyrażają współpracę pomiędzy operatorami pocztowymi oraz promują filatelistykę. Tematy, które pojawiają się w tej serii znaczków w kolejnych latach, ukazują wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy. Odzwierciedla to również tegoroczny walor. Symbol, który znalazł się w grafice znaczków wszystkich operatorów, odnosi się do motta „Pokój – najwyższa wartość ludzkości”, stanowiąc wyraz wsparcia dla walczącej Ukrainy.

W tegorocznej emisji, na znaczku serii EUROPA umieszczono znak pokoju autorstwa Lindy Bos i Runy Egilsdottir (A Designers Collective). W grafice waloru przedstawiono wizualną metaforę połączonego, współpracującego ze sobą, nowoczesnego społeczeństwa. Projektantki zainspirowały się celtyckim węzłem miłości, czyli przeplatającymi się ze sobą liniami tworzącymi dwa połączone ze sobą serca. Do projektu zostały wykorzystane kolory będące odwołaniem do barw narodowych. Emisji towarzyszy koperta FDC i datownik opracowane przez Jacka Konarzewskiego, stanowiące wariacje na temat podstawowego symbolu.

O znaczku:

  • Autor projektu: L. Bos, R. Egilsdottir
  • Liczba znaczków: 1
  • Wartość: 3,90 zł
  • Nakład: 144 000 szt.
  • Technika druku: offset
  • Format znaczka: 43 x 31,25 mm
  • Papier: fluorescencyjny
  • Arkusz sprzedażny: 12 znaczków
  • Data wprowadzenia do obiegu: 25 kwietnia 2023 r.

Znaczki serii „Europa” - emisje specjalne wydawane przez europejskie administracje pocztowe. Ukazują się od 1956 roku i zawsze – pomimo zmieniających się tematów emisji – zawierają oficjalne logo „Europa”, znak towarowy stowarzyszenia publicznych administracji pocztowych PostEurop (www.posteurop.org). Są też jednymi z najpopularniejszych walorów wśród filatelistów. Znaczki serii mają wyrażać współpracę pomiędzy operatorami pocztowymi z różnych europejskich krajów oraz promować filatelistykę. Tematy, które pojawiają się w kolejnych latach pokazują wspólne korzenie, kulturę, historię i wspólne cele narodów Europy.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

Źródło: Poczta Polska S.A.

www.poczta-polska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Oclean X-Ultra jako HyperGram: hologramy na Dworcu Centralnym
Oclean, producent zaawansowanych technologicznie urządzeń do domowej higieny jamy ustnej, hologramowo wyświetlił najnowszy model szczoteczki Oclean X Ultra w ramach doświadczenia HyperGram. To pierwsze tego typu działanie w Polsce, które odbiorcy obejrzą na Dworcu Centralnym w Warszawie i centrum handlowym Westfield Arkadia.
Public Dialog rozpoczyna współpracę z AirHelp
Agencja Public Dialog rozpoczęła w czerwcu długofalową współpracę z AirHelp, firmy z branży tech travel, jednym największych ambasadorów praw pasażerów lotniczych na świecie. W ramach podpisanej umowy agencja zajmie się doradztwem w obszarze komunikacji korporacyjnej oraz employer brandingu.
Kaufland rusza z kampanią na EURO 2024
Emocje związane z rozgrywkami EURO 2024 w piłce nożnej ogarnęły miliony fanów tego sportu. Kibicować można na różne sposoby – swoją akcję rozpoczyna właśnie Kaufland, pod hasłem „Zostań mistrzem oszczędzania w Kauflandzie”. Za każdego gola strzelonego przez reprezentację Polski sieć nagrodzi uczestników programu lojalnościowego Kaufland...
Samsung: ekspozycja telewizorów The Frame na targach Art Basel
Na odbywających się właśnie targach Art Basel w Bazylei firma Samsung, jako pierwszy oficjalny partner wystawy, zaprezentowała najnowszą linię unikatowych telewizorów The Frame. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 13-16 czerwca w centrum wystawienniczym Messe Basel w Szwajcarii.
Wielki sport, wielkie dylematy
Rok 2024 obfituje w wiele wydarzeń sportowych, w tym jedne z największych – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które skupiają na sobie uwagę zarówno milionów fanów sportu, jak i wielu branż szukających w nich miejsca dla siebie. Tak wielkim imprezom towarzyszą także dylematy moralne – czy na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764