logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

NT­­–ware zwiększa swój udział na zachodnioeuropejskim rynku urządzeń i oprogramowania do zarządzania drukiem

  PR 28.09.2022, przeczytano 129 razy

NT–ware, oddział Canon produkujący m.in. uznane oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nt%C2%AD%C2%AD%E2%80%93ware-zwieksza-swoj-udzial-na-zachodnioeuropejskim-rynku-urzadzen-i-oprogramowania-do-zarzadzania-drukiem,397388,artykul.html

Z najnowszych danych, opublikowanych przez agencję badawczą IDC w raporcie „Western Europe Device and Print Management Market Shares, 2021: Preparing for Growing Cloud Adoption” ”(Doc #EUR148684322, lipiec 2022), a dotyczących sytuacji na rynkach Europy Zachodniej w 2021 roku, wynika, że pandemia COVID-19 miała znaczny wpływ na rozwój sektora oprogramowania biznesowego. Jak szacują analitycy, ogólna wartość rynku zmniejszyła się o 4,4 proc. w relacji do 2020 roku.

Czym jest uniFLOW Online?

Do sukcesu NT-ware znacząca przyczyniła się platforma chmurowa uniFLOW Online. Oprogramowanie znane jest użytkownikom od ponad 6 lat. Każdego roku oprogramowanie oferuje kolejne, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, wydajnie wspomagające firmy w codziennym zarządzaniu drukiem lub skanowaniem. I właśnie to, jak przekonuje Dariusz Szwed z Canon Polska, stanowi jedną z kluczowych przyczyn sukcesów jego producenta: – Nasi klienci szczególnie doceniają opcję My Filling Assist, która potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje i umieścić je w odpowiednim kontekście, nie zapominając o właściwych metadanych. A wszystko to dostępne w prosty sposób dla użytkownika bez przygotowania informatycznego - wylicza Dariusz Szwed.

Ale nie tylko nowatorskie funkcje mają dla klientów znaczenie: – Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza dla większości klientów jest prostota wdrożenia. System można błyskawicznie uruchomić w organizacji o dowolnej skali, od niewielkiej firmy, po organizacje posiadające biura na kilku kontynentach - mówi ekspert Canon Polska. - Niezwykle istotna jest także intuicyjna obsługa oprogramowania. Rozumiem przez to jednolity interfejs użytkownika na różnych urządzeniach, wykorzystanie platform mobilnych iPhone i Android do obsługi środowiska oraz możliwość zintegrowania oprogramowania z różnymi typami urządzeń, niezależnie od ich producenta – dodaje.

Jak podkreśla Dariusz Szwed, właśnie ta ostatnia cecha warta jest wyraźnego zaznaczenia. Choć oprogramowanie uniFLOW Online w pierwszej kolejności przeznaczone jest do współpracy z drukarkami i skanerami Canon, równie wydajnie może wspomóc posiadaczy urządzeń innych marek.

– Dlatego jest ono atrakcyjne dla wszystkich naszych partnerów, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań także innych producentów. To jedna z przyczyn, dla których dominacja rynkowa uniFLOW Online z roku na rok jest coraz lepiej widoczna – twierdzi ekspert.

Wytyczne dla producentów

IDC podaje udziały firm w rynku w 2021 r.  i opisuje sytuację poszczególnych graczy na rynku oprogramowania do zarządzania drukiem. Ale jego autorzy nie poprzestają wyłącznie na przedstawieniu aktualnych danych. Prezentują też najważniejsze wskazówki dla dostawców tego typu urządzeń i systemów. To między innymi promocja rozwiązań chmurowych, wsparcie przedsiębiorstw w transformacji na hybrydowy model pracy oraz ciągłe poszerzanie portfolio.

– To ważne wytyczne. Jako Canon Polska prowadzimy rozliczne kampanie informacyjne oraz wspieramy przedsiębiorców w wyborze optymalnego dla ich firmy rozwiązania – zaznacza Dariusz Szwed.

Wśród wspomnianych przez niego akcji znalazł się między innymi branżowy podcast „Rozmowy o druku”. W jego ramach eksperci Canon Polska oraz zaproszeni goście omawiali takie tematy jak zmieniający się tryb pracy biurowej, technologie ułatwiające cyfrową transformację przedsiębiorstw czy sprawna implementacja wydajnych rozwiązań cybersecurity.

– Ważne jest też ciągłe poszerzanie oferty, poszukiwanie nowych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw aktualnym i przyszłym wyzwaniom. Dlatego w ostatnim czasie znacznie rozwijamy dużo bardziej kompleksowe oprogramowanie, pozwalające nie tylko zarządzać drukiem i skanowaniem dokumentów, ale też całym ich cyklem życia w firmie, wliczając w to wieloletnią cyfrową archiwizację i sprostanie wymogom prawa ochrony danych osobowych. To właśnie tego typu systemy zarządzania informacjami stanowią przyszłość rynku oprogramowania biurowego – podsumowuje ekspert Canon Polska.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heads Advertising z kampanią dla Oleju Wielkopolskiego
Ruszyła ogólnopolska kampania Oleju Wielkopolskiego przygotowana przez agencję Heads Advertising, pod hasłem „Wielkopolski WIE”.
„499 sekund” – wystawa dźwiękowa Agnieszki Słodownik i Karoliny Wlazło-Malinowskiej w galerii Art Walk na placu Europejskim
Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście zapraszają na niecodzienną wystawę galerii Art Walk. „499 sekund” to narracja dźwiękowa, którą widzowie eksplorują, używając własnych smartfonów i słuchawek. Już 8 grudnia artystki opowiedzą o powstawaniu wystawy w ramach autorskiego oprowadzania po ekspozycji.
Cheetos zachęca do wspólnej rodzinnej zabawy w towarzystwie limitowanej edycji chrupek
„A Ty co ułożysz z Cheetos Hashtags?” to hasło ogólnopolskiej kampanii, w której Cheetos prezentuje dwie nowości o oryginalnym kształcie chrupek w postaci hashtagu. Limitowana edycja Cheetos to odpowiedź na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy poszukują ciekawych smaków i okazji do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Aby zainspirować i zaangażować do wspólnej...
ASB Poland ponownie stawia na Skylight
Firma ASB Poland, zakończyła proces zwiększenia i aranżacji powierzchni w budynku Skylight. W efekcie dotychczasowe biuro przeszło metamorfozę, a inspirowaną naturą przestrzeń biurową stworzono na 16 i 20 piętrze. Za zarządzanie procesem aranżacji, o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw., odpowiadał dział Workplaces w firmie Globalworth, która jest właścicielem i...
Cykl szkoleniowy CAD Projekt Design z Grupą Tubądzin
Projektowanie to proces wymagający szerokiej wiedzy i profesjonalnego podejścia. Dlatego w realizacji najbardziej wyszukanych wizji pomagają dziś zaawansowane programy, takie jak CAD decor PRO. Autorzy aplikacji wraz z Grupą Tubądzin przeprowadzili cykl szkoleń w największych miastach w Polsce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764