logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

  PR 22.09.2022, przeczytano 746 razy
ilustracjastrzałka

Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/o-rozwiazaniach-koenig-and-bauer-dedykowanych-produkcji-opakowan-tekturowych-podczas-konferencji-_tektura-falista-%E2%80%93-najnowsze-technologie_,397307,artykul.html

Paweł Krasowski rozpoczął swoje wystąpienie od zaprezentowania obecnej sytuacji na rynku tektury oraz panujących na nim trendów panujących. Podając przykład Niemiec wskazał m.in., że w ciągu dwóch dekad (od roku 2000 do 2020) wolumen produkcji w tym segmencie rynkowym zwiększył się o 60%.

- Co więcej – mówił – aż 73% produktów wykonanych na bazie tektury falistej jest zadrukowanych. Rośnie też systematycznie udział podłoży z recyklingu, jakie znajdują zastosowanie przy jej wytwarzaniu – wynosi on obecnie ponad 80%.

Kolejnym trendem, na jaki wskazał Paweł Krasowski, jest rosnące znaczenie tektur wielowarstwowych. Jak podał – ich udział w całym rynku tektury falistej wynosi ponad 35%.

- Firma Koenig & Bauer bacznie przygląda się sytuacji rynkowej i szybko na nią reaguje. Stąd też podjęte już jakiś czas temu działania zmierzające do powiększenia naszego portfolio, skierowanego do drukarń i przetwórców opakowań na bazie tektury falistej. Dzięki wzrostom organicznym oraz przejęciom innych firm nasze portfolio dla tego segmentu rynkowego stale rośnie, uwzględniając zarówno procesy drukowania w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też sztancowania i wytwarzania gotowych opakowań – mówił Paweł Krasowski.

Prezentując obecną ofertę dla tego segmentu, Paweł Krasowski rozpoczął od procesu drukowania. Do produkowanych we własnym zakresie od wielu lat arkuszowych maszyn offsetowych z serii Rapida systematycznie dołączają tu kolejne rozwiązania, m.in. bazujące na technice fleksograficznej. Tu Paweł Krasowski wymienił modele CorruCUT (wyposażony dodatkowo w sztancę rotacyjną) i CorruFLEX. Firma jest też coraz bardziej obecna na rynku druku cyfrowego.

- Zaczęliśmy w 2012 roku od modelu inkjetowego Rotajet. Cztery lata później w naszej ofercie pojawiła się maszyna Varijet, łącząca druk offsetowy i cyfrowy. Obecnie nasze flagowe urządzenie do cyfrowego druku tektury falistej to wysokowydajna maszyna inkjetowa CorruJET 170/170X, uwzględniająca liczne, zaawansowane rozwiązania technologiczne – mówił Paweł Krasowski.

Od pewnego czasu w obszarze druku inkjetowego Koenig & Bauer ściśle współpracuje z firmą Durst. Jej efektem jest maszyna SPC 130 Flexline ECO.

- Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na znajdujący tu zastosowanie cyfrowy primer, który znacząco wpływa na jakość druku, umożliwia redukcję aplikowanego toneru i pozwala uzyskać niebanalne efekty w kontekście uszlachetniania i zdobienia. Proekologiczna technologia druku wodnego, jaka znajduje tu zastosowanie, została zoptymalizowana pod kątem aplikowania na tekturę falistą – mówił Paweł Krasowski.

Ostatnie lata przyniosły dynamiczną rozbudowę oferty Koenig & Bauer także w obszarze postpressu. W dużej mierze dotyczy to segmentu opakowań, m.in. produkowanych na bazie tektury falistej. W roku 2018 ten niemiecki koncern przejął firmę Duran, dzięki czemu jego portfolio wzbogaciło się o wytwarzane przez nią składarko-sklejarki serii Omega. Paweł Krasowski omówił model Omega Magnus, zaprojektowany z myślą o produkcji opakowań z tektury falistej.

Prezentację zwieńczył akcent dotyczący rozwiązań workflow i ich zastosowania w kontekście produkcji opakowań.

- Drukarnia 4.0 to hasło, które wybrzmiewa w branży poligraficznej coraz częściej – mówił Paweł Krasowski. – Koenig & Bauer posiada w swojej ofercie narzędzia, zarówno software’owe jak i sprzętowe, umożliwiające stworzenie zakładu poligraficznego na miarę oczekiwań współczesnego rynku: efektywnego, proekologicznego i oferującego swoim klientom produkty o wysokiej jakości i wartości. Pod adresem https://pl.koenig-bauer.com/pl/serwis/service-complete/workflow-solutions/ znajdziecie Państwo mini kompendium wiedzy na ten temat, zatytułowane „5 kroków do Drukarni 4.0”. Dziękując za wysłuchanie prezentacji, serdecznie zapraszamy do jego pobierania.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764