logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

  PR 22.09.2022, przeczytano 344 razy
ilustracjastrzałka

Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/o-rozwiazaniach-koenig-and-bauer-dedykowanych-produkcji-opakowan-tekturowych-podczas-konferencji-_tektura-falista-%E2%80%93-najnowsze-technologie_,397307,artykul.html

Paweł Krasowski rozpoczął swoje wystąpienie od zaprezentowania obecnej sytuacji na rynku tektury oraz panujących na nim trendów panujących. Podając przykład Niemiec wskazał m.in., że w ciągu dwóch dekad (od roku 2000 do 2020) wolumen produkcji w tym segmencie rynkowym zwiększył się o 60%.

- Co więcej – mówił – aż 73% produktów wykonanych na bazie tektury falistej jest zadrukowanych. Rośnie też systematycznie udział podłoży z recyklingu, jakie znajdują zastosowanie przy jej wytwarzaniu – wynosi on obecnie ponad 80%.

Kolejnym trendem, na jaki wskazał Paweł Krasowski, jest rosnące znaczenie tektur wielowarstwowych. Jak podał – ich udział w całym rynku tektury falistej wynosi ponad 35%.

- Firma Koenig & Bauer bacznie przygląda się sytuacji rynkowej i szybko na nią reaguje. Stąd też podjęte już jakiś czas temu działania zmierzające do powiększenia naszego portfolio, skierowanego do drukarń i przetwórców opakowań na bazie tektury falistej. Dzięki wzrostom organicznym oraz przejęciom innych firm nasze portfolio dla tego segmentu rynkowego stale rośnie, uwzględniając zarówno procesy drukowania w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też sztancowania i wytwarzania gotowych opakowań – mówił Paweł Krasowski.

Prezentując obecną ofertę dla tego segmentu, Paweł Krasowski rozpoczął od procesu drukowania. Do produkowanych we własnym zakresie od wielu lat arkuszowych maszyn offsetowych z serii Rapida systematycznie dołączają tu kolejne rozwiązania, m.in. bazujące na technice fleksograficznej. Tu Paweł Krasowski wymienił modele CorruCUT (wyposażony dodatkowo w sztancę rotacyjną) i CorruFLEX. Firma jest też coraz bardziej obecna na rynku druku cyfrowego.

- Zaczęliśmy w 2012 roku od modelu inkjetowego Rotajet. Cztery lata później w naszej ofercie pojawiła się maszyna Varijet, łącząca druk offsetowy i cyfrowy. Obecnie nasze flagowe urządzenie do cyfrowego druku tektury falistej to wysokowydajna maszyna inkjetowa CorruJET 170/170X, uwzględniająca liczne, zaawansowane rozwiązania technologiczne – mówił Paweł Krasowski.

Od pewnego czasu w obszarze druku inkjetowego Koenig & Bauer ściśle współpracuje z firmą Durst. Jej efektem jest maszyna SPC 130 Flexline ECO.

- Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na znajdujący tu zastosowanie cyfrowy primer, który znacząco wpływa na jakość druku, umożliwia redukcję aplikowanego toneru i pozwala uzyskać niebanalne efekty w kontekście uszlachetniania i zdobienia. Proekologiczna technologia druku wodnego, jaka znajduje tu zastosowanie, została zoptymalizowana pod kątem aplikowania na tekturę falistą – mówił Paweł Krasowski.

Ostatnie lata przyniosły dynamiczną rozbudowę oferty Koenig & Bauer także w obszarze postpressu. W dużej mierze dotyczy to segmentu opakowań, m.in. produkowanych na bazie tektury falistej. W roku 2018 ten niemiecki koncern przejął firmę Duran, dzięki czemu jego portfolio wzbogaciło się o wytwarzane przez nią składarko-sklejarki serii Omega. Paweł Krasowski omówił model Omega Magnus, zaprojektowany z myślą o produkcji opakowań z tektury falistej.

Prezentację zwieńczył akcent dotyczący rozwiązań workflow i ich zastosowania w kontekście produkcji opakowań.

- Drukarnia 4.0 to hasło, które wybrzmiewa w branży poligraficznej coraz częściej – mówił Paweł Krasowski. – Koenig & Bauer posiada w swojej ofercie narzędzia, zarówno software’owe jak i sprzętowe, umożliwiające stworzenie zakładu poligraficznego na miarę oczekiwań współczesnego rynku: efektywnego, proekologicznego i oferującego swoim klientom produkty o wysokiej jakości i wartości. Pod adresem https://pl.koenig-bauer.com/pl/serwis/service-complete/workflow-solutions/ znajdziecie Państwo mini kompendium wiedzy na ten temat, zatytułowane „5 kroków do Drukarni 4.0”. Dziękując za wysłuchanie prezentacji, serdecznie zapraszamy do jego pobierania.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl/

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa zaprezentuje nowej generacji rozwiązania technologiczne bazujące na technice inkjetowej podczas targów Printing United 2022
Podczas targów Printing United, jakie odbędą się w dniach 19-21 października br. w Las Vegas Convention Center, firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, dedykowane zadrukowywaniu opakowań, tekstyliów i systemów Sign & Display w technice inkjetowej. Po raz pierwszy na jej stoisku (nr C8130) znajdzie się maszyna Inca Onset X3 HS –...
Coraz bogatsza oferta Digiprint dla producentów etykiet
Digiprint, polski dystrybutor cyfrowych rozwiązań dla poligrafii, nie zwalnia tempa i poszerza portfolio produktów o rozwiązania topowych światowych producentów.
Efektywność energetyczna dla branży poligraficznej
Koenig & Bauer wprowadza na rynek dedykowane dla branży rozwiązanie przeznaczone do całościowego zarządzania energią.
Podczas niedawno zakończonych, odbywających się w Chicago targów Labelexpo Americas 2022, firma Sun Chemical (występująca tam pod hasłem „Siła etykiety”) po raz kolejny starała się udowodnić, że „siła” w rozumieniu „znaczenia” i „oddziaływania” etykiet na obecnym, niełatwym rynku może zależeć w dużej mierze od...
Stora Enso i Huhtamaki wprowadzają działający na skalę przemysłową program recyklingu kubków papierowych w Europie
Huhtamaki i Stora Enso łączą siły w projekcie The Cup Collective – nowej inicjatywie związanej z recyklingiem kubków papierowych na skalę przemysłową. Celem programu, będącego pierwszym tego rodzaju w Europie, jest recykling i pozyskiwanie wartości dodanej z używanych kubków papierowych. Na początek zostanie on wdrożony w regionie Beneluksu. Twórcy programu The Cup...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764