logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Obiektyw Nikkor z 400mm f/2.8 TC VR S

  PR 20.01.2022, przeczytano 442 razy
ilustracja

Nikon z przyjemnością informuje o nowym pełnoklatkowym superteleobiektywie stałoogniskowym z wbudowanym telekonwerterem — NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S. Ze względu na duży maksymalny otwór względny f/2,8 i niezawodne działanie autofokusa jest to znakomity obiektyw do fotografii sportowej i przyrodniczej. Jakość zdjęć jest doskonała podczas fotografowania zarówno z ogniskową 400 mm, jak i 560 mm z włączonym wbudowanym telekonwerterem x1,4.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/obiektyw-nikkor-z-400mm-f-2.8-tc-vr-s,394456,artykul.html

NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S to pierwszy obiektyw z serii Nikon Z wyposażony w nowy autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS. Dzięki temu jest szybszy i cichszy, a także zapewnia precyzyjne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektu. Jest to również pierwszy obiektyw z serii Z, w którym zastosowano nową powłokę Nikon Meso Amorphous, charakteryzującą się najlepszymi właściwościami przeciwodblaskowymi w historii obiektywów NIKKOR. Nowa powłoka zawiera cząstki mniejsze od nanocząstek, przez co zapewnia wyjątkowo skuteczną redukcję refleksów i flary. Przenoszony przez optykę kontrast jest doskonały, nawet podczas fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr.

Superteleobiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S został skonstruowany z myślą o zapewnieniu fotografom niezrównanych możliwości podczas fotografowania w terenie. Dlatego też ma imponująco lekką konstrukcję, co ułatwia obsługę. Wytrzymały i idealnie wyważony obiektyw jest dokładnie uszczelniony wokół wszystkich ruchomych części, a jego środek ciężkości jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy. Elementy sterujące można konfigurować w celu idealnego przystosowania do dowolnej sytuacji, w tym poprzez przypisanie funkcji do pierścienia FN obiektywu.

Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: - Jest to pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy z serii S wprowadzony do rodziny NIKKOR Z. Otwiera on przed profesjonalistami nowe możliwości fotografowania sportu oraz dzikiej przyrody. Jest wyposażony w innowacyjne technologie, które pozwalają osiągnąć nowy poziom ostrości, kontrastu obrazu i możliwości dostosowywania. Bez względu na to, czego potrzeba, aby wykonać udane zdjęcie, ten obiektyw pozwoli zrealizować każde zamierzenie.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S

 • Wbudowany telekonwerter 1,4x: aby włączyć telekonwerter i zwiększyć ogniskową do 560 mm, wystarczy przesunąć dźwignię po prawej stronie obiektywu.
 • Niezawodny AF: autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS zapewnia fenomenalnie szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektu.
 • Oszałamiająca jakość obrazu: maksymalny otwór względny f/2,8 i efektowne rozmycie tła.
 • Wbudowany mechanizm redukcji drgań: pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia nawet podczas fotografowania z włączonym wbudowanym telekonwerterem. Używany z aparatem Z 9 udostępnia synchroniczny VR.
 • Powłoka Meso Amorphous: najlepsza w swojej klasie powłoka przeciwodblaskowa. Skutecznie redukuje refleksy i flarę powodowane przez światło padające pionowo lub ukośnie na powierzchnię soczewki.
 • Subtelne szczegóły: soczewki ED, Super ED i SR firmy Nikon eliminują aberracje chromatyczne.
 • Wytrzymały: uszczelnienie wszystkich ruchomych części tubusu oraz mocowania obiektywu chroni przed kurzem i wilgocią, a powłoka fluorowa firmy Nikon zabezpiecza przednią soczewkę obiektywu.[1]
 • Wyważony: środek ciężkości obiektywu jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy.
 • Konfigurowalny: do pierścienia FN, a także do przycisków Fn, pierścienia ustawiania ostrości i bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.
 • Bezpieczeństwo i stabilność: zdejmowana stopka statywu zapewnia optymalne wyważenie, gdy obiektyw jest zamocowany na statywie. Gniazdo blokady Kensington® pomaga chronić obiektyw przed kradzieżą.
 • Zintegrowane gniazdo filtra: ułatwia wsuwanie filtrów, dodatkowo zwiększając kontrolę w trudnych warunkach oświetleniowych.
 • Zgodność: współpracuje z telekonwerterami TELEKONWERTER Z TC-1.4x i TELEKONWERTER Z TC-2.0x.

ilustracjastrzałka

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

[1] Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

Zaleca się ostrożność. Obiektywu nie mogą używać osoby z rozrusznikiem serca lub innym wszczepionym urządzeniem medycznym stosowanym przy chorobach serca. Pole magnetyczne wytwarzane przez ten obiektyw może powodować nieprawidłowe działanie urządzeń medycznych. Firma Nikon nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za takie nieprawidłowe działanie ani za bezpośrednie lub pośrednie skutki nieprawidłowego działania.

Przed użyciem obiektywu trzeba zaktualizować oprogramowanie aparatów do najnowszych dostępnych wersji.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Plany na Przyszłość | LAB - podsumowanie warszawskiego Święta Architektury
7 sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, Kamil Gach w kampanii Maczifit
Maczfit wystartował z nową kampanią. W jej ramach ambasadorzy marki opowiadają o tym, dlaczego mimo tak dużej konkurencji na rynku diet pudełkowych bez wahania wybierają Maczfit. Wśród bohaterów spotów Kasia Sokołowska, Anita Sokołowska, a także Kamil Gach duet Rowerowe Świry.
Personal PR prowadzi casting na tiktokerów Miasta Gdańska
Miasto Gdańsk ogłosiło casting na tiktokerów. Celem jest wyłonienie ambasadorów profilu miasta na TikToku. Za przeprowadzenie castingu odpowiada agencja Personal PR.
Od kopalni do huty – KGHM w technologii Stereovision 3D
Wystawa prezentująca oddziały KGHM w technologii 3D jest już do zobaczenia w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym. Miedziowa spółka została mecenasem jedynej w Polsce placówki prezentującej unikatowe dzieła z cennych kruszców, w tym srebra i złota. KGHM jest liderem w produkcji srebra na świecie.
Nie z tego świata – Żabson i Samsung ponownie łączą siły
Żabson i Samsung ponownie łączą siły. W ramach współpracy z okazji premiery najnowszego, Galaxy Z Flip4, artysta stworzył nowy utwór, teledysk oraz zaprojektował specjalne akcesoria dedykowane urządzeniom Galaxy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764