logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF

  PR 19.06.2024, przeczytano 209 razy
ilustracja

Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Wysoką jakość oraz niepowtarzalny charakter obrazowania docenią wszyscy fotografowie i filmowcy poszukujący jasnego, krótkiego teleobiektywu, który poza kompletem soczewek zaoferuje im także swoją duszę. Obiektyw zoptymalizowany do współpracy z aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w mocowanie Canon RF.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/obiektyw-voigtlander-nokton-75-mm-f-1%2C5-do-canon-rf,404695,artykul.html

Krótkie tele

75 mm to ogniskowa, która zamyka linię superjasnych obiektywów producenta, stanowiąc idealne dopełnienie systemu złożonego z Noktonów 40 mm f/1,2 oraz 50 mm f/1,0. Wąski kąt widzenia sprawia, że obiektyw idealnie sprawdza się w portrecie i fotografii produktowej, pozwalając wyselekcjonować temat zdjęcia z chaosu otoczenia.

ilustracjastrzałka

Optyczny majstersztyk

Konstrukcja optyczna obiektywu to klasyka gatunku. 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach tworzy znany i sprawdzony układ krótkiego teleobiektywu. To, co Noktona 75 mm f/1,5 wyróżnia z tłumu podobnych konstrukcji, to rodzaj i jakość zastosowanych elementów. 3 soczewki o anormalnej dyspersji oraz jeden element obustronnie asferyczny. To one odpowiedzialne są za rewelacyjną jakość obrazowania, wysoki, lecz nie bezlitosny mikrokontrast oraz przepiękne renderowanie. Nowy Nokton gotowy jest do współpracy ze współczesnymi aparatami, wyposażonymi w elektroniczne matryce o dużych rozdzielczościach.

12 listków perfekcji

Układ optyczny Noktona 75 mm ukoronowany został dwunastolistkową przysłoną, umożliwiającą regulację w zakresie do f/1,5 do f/32. Przy małych wartościach przysłony pozwala ona na kremowe rozmycie tła oraz dobrą separację tematu głównego, dzięki czemu obiektyw docenią właśnie portreciści. Po przymknięciu przysłony do wyższych wartości uzyskujemy idealnie ostry instrument, który doskonale sprawdzi się w reportażu, fotografii produktowej czy krajobrazowej. Przysłona regulowana może być skokowo lub płynnie po przekręcaniu pierścienia na przodzie obiektywu.

ilustracjastrzałka

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander słyną z najwyższej jakości wykonania. Tak też jest w przypadku Noktona 75 mm f/1,5. Cały tubus wykonany został z metalu, dzięki czemu obiektyw zachowa dokładność pracy przez wiele lat. Pierścień ostrości porusza się płynnie, ale z niezbędnym do precyzyjnej pracy oporem.

Bagnet Canon RF

Obiektyw wyposażony został w mocowanie typu Canon RF i skierowany jest do świadomych profesjonalnych fotografów, poszukujących obiektywu o wybitnej jakości optycznej. Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla systemu stabilizacji obrazu oraz systemów ręcznego ustawiania i potwierdzenia ostrości. Obiektyw umożliwia montaż filtrów o średnicy 62 mm i/lub znajdującej się w zestawie osłony przeciwsłonecznej.

Specyfikacja

 • model: Nokton 75 mm f/1,5 do Canon RF
 • konstrukcja optyczna: 7 elementów w 6 grupach
 • ogniskowa: 75 mm
 • przysłona minimalna: f/1,5
 • przysłona maksymalna: f/32
 • kąt widzenia: 32,6°
 • liczba listków przysłony: 12
 • minimalna odległość ostrzenia: 50 cm
 • ustawianie ostrości: manualne
 • średnica filtra: 62 mm
 • wymiary: 7,2 x ⌀7,4 cm
 • waga: 525 g (bez akcesoriów)
 • mocowanie: Canon RF
 • kolor: czarny

Kompatybilność

 • aparaty bezlusterkowe z mocowaniem Canon RF

Zawartość zestawu

 • obiektyw Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5
 • osłona przeciwsłoneczna
 • dekielek na przód obiektywu
 • dekielek na tył obiektywu

Źródło: Fdirect

fdirect.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termin zakończenia naboru „Wzornictwo w MŚP” z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW). W ramach działania można otrzymać środki na opracowaną strategię wzorniczą, która będzie przedmiotem wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie. Budżet naboru to 100 mln...
czołowi międzynarodowi eksperci i działacze w obszarze zdrowia publicznego wzywają do rezygnacji ze sponsoringu dużych imprez sportowych przez duże marki słodzonych napojów. Nowa kampania pt. "Kick Big Soda Out of Sport” („Pozbądźmy się dużych marek napojów z imprez sportowych”) zwraca uwagę na szkodliwość obecnego modelu współpracy...
Biuro Coca-Cola HBC w Warszawie projektu Bit Creative
Biuro firmy Coca-Cola HBC w warszawskim budynku Business Garden rozlokowane zostało na 3 piętrach o łącznej powierzchni 5,5 tys. mkw. Inwestorowi zależało by było ono nie tylko funkcjonalne i dopasowane do stylu pracy korporacji, ale też zaprojektowane zgodnie z brandbookiem firmy. Do współpracy przy projekcie wnętrza zaprosili więc architektów...
Projekt „Fokus na Allure” w kampanii Peugeot E-3008
Agencja Leo Burnett Warszawa na zlecenie marki Peugeot zrealizowała projekt wokół kampanii wprowadzającej na rynek nowego elektrycznego SUV-a typu fastback „Next-Level” – Peugeot E-3008. Innowacyjny model promuje wirtualna galeria, prezentująca wynik współpracy marki Peugeot z wybitnymi fotografami.
Marka Tygryski stawia na multibranding
W poszukiwaniu jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań dla swoich Klientów, marka Tygryski specjalnie dla sieci sklepów Lidl przygotowała coś wyjątkowego! W ramach akcji multibrandingu razem z Grupą JuraPark, Tygryski o smaku toffi i miód malina pojawiły się na sklepowych półkach w nowych, większych opakowaniach. Lecz to nie wszystko… W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764