logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM w ofercie Foxfoto

  PR 19.06.2019, przeczytano 281 razy
ilustracjastrzałka

Z radością prezentujemy Państwu nowy obiektyw Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM łączący klasyczny, ponadczasowy styl z najnowszymi osiągnięciami technologii optycznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/obiektyw-voigtlander-nokton-vintage-line-75-mm-f1.5-aspherical-vm-w-ofercie-foxfoto,382956,artykul.html

Linia obiektywów Vintage Line do aparatów dalmierzowych nawiązuje designem do klasycznych konstrukcji z minionych epok. Optycznie natomiast wykorzystuje cały dorobek techniki, zapewniając jakościowe obrazowanie dostosowane do wymagań współczesnych aparatów.

W linii Vintage znajduje się obecnie 5 obiektywów o ogniskowych w przedziale od 21 mm do 50 mm. Wszystkie „klasyki” zostały ciepło przyjęte przez użytkowników na całym świecie. Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical stanowi rozszerzenie linii o krótki teleobiektyw.

Konstrukcja optyczna nowego Noktona składa się z 7 elementów rozmieszczonych w 6 grupach. Maksymalny otwór przysłony wynoszący f/1,5 pozwala uzyskać płytką głębię ostrości. 12-listkowa przysłona w połączeniu z dużą jasnością oraz długą ogniskową zapewnia przepiękne rozmycia tła. Soczewka asferyczna gwarantuje idealną ostrość nawet podczas fotografowania na pełnym otworze.

Tubus obiektywu mierzy zaledwie 63,3 mm (mierzone od bagnetu do przedniego elementu), dzięki czemu nie zasłania dalmierza aparatu. Karbowane pierścienie nastawcze zapewniają pewny chwyt i precyzję ustawień.

Obiektyw z mocowaniem VM zaprojektowany został do współpracy z cyfrowymi oraz analogowymi aparatami dalmierzowymi. Przy użyciu odpowiedniego adaptera z powodzeniem można stosować go na aparatach bezlusterkowych.

Voigtlander Nokton Vintage Line 75 mm F1.5 Aspherical VM dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. W każdym opakowaniu wraz z obiektywem znajdzie się także osłona przeciwsłoneczna w pasującym kolorze.

ilustracjastrzałka

Główne atuty:

 • klasyczna konstrukcja nawiązująca do lat 50. ubiegłego wieku
 • element asferyczny dla najlepszej jakości obrazowania
 • niezwykle solidna, całkowicie metalowa budowa
 • ręczne ustawianie ostrości dla jeszcze większej precyzji
 • dwunastolistkowa przysłona zapewniająca przepiękne rozmycia nieostrości
 • zaprojektowany do współpracy z nowoczesnymi matrycami aparatów cyfrowych
 • pokrycie obrazem matrycy aparatu pełnoklatkowgo
 • wbudowany system umożliwiający ostrzenie na aparatach dalmierzowych z mocowaniem Leica M

Specyfikacja:

 • Mocowanie: Leica M
 • Ogniskowa: 75 mm
 • Przysłona minimalna: f/1,5
 • Przysłona maksymalna: f/16
 • Konstrukcja: 7 elementów w 6 grupach
 • Kąt widzenia: 32,6o
 • Liczba listków przysłony: 12
 • Minimalna odległość ostrzenia: 0,7 m
 • Wymiary (średnica x długość): 62,8 mm x 63,3 mm
 • Średnica filtra: 58 mm
 • Waga: 350 g
 • Załączone akcesoria: osłona przeciwsłoneczna, dekielki na przód oraz tył obiektywu.

Źródło: Foxfoto

www.foxfoto.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sukces Seminarium Wielkiego Formatu firmy Atrium
Wielkim sukcesem zakończyło się tegoroczne Seminarium Wielkoformatowe firmy ATRIUM Centrum Ploterowe i IKONOS. Udział wzięło ponad 100 uczestników z całego kraju, na których czekali liczni prelegenci, demonstracje oraz muzyczna atrakcja.
Live czat na stronie Remadays
Dobra komunikacja to podstawa przy sprawnym zorganizowaniu targów RemaDays. Dlatego by jeszcze szybciej i sprawniej zaczerpnąć wiedzy na temat targów Organizator zachęca do zadawania pytań poprzez specjalny Live Czat. Dział obsługi zwiedzających udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące targów.
Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski promują czytelnictwo
„Zadbaj o książkowy rozwój dziecka” to motyw przewodni kampanii promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, której ambasadorami są Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. W ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek” w całej Polsce są rozdawane Wyprawki Czytelnicze.
20 listopada mija 30 lat od uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji międzynarodowa organizacja zrzeszająca operatorów sieci komórkowych GSM Association realizuje kampanię mPower Youth, która pokazuje przykłady ich działań mających wpływ na poprawę jakości życia dzieci na całym świecie. T‑Mobile Polska...
​PKN ORLEN inwestując w sport wzmacnia rozpoznawalność marki w kraju i za granicą. Spółka z Grupy Kapitałowej – ORLEN Paliwa została sponsorem tytularnym warszawskiego klubu siatkarskiego. W ramach podpisanej umowy wicemistrzowie Polski od najbliższych zawodów będą występować pod nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, promując jedną ze sztandarowych marek.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764