Jak w Corelu obliczać "drogę cięcia noża" plotera tnącego? Znalazłem na stroniewww.isocalc.com/cooltools/get-area.htm program służący chyba do tego celu. Czy z programu można korzystać nieodpłatnie? Jak go zainstalować w Corelu 9.0?
ODPOWIEDŹ:
Witam. Program który Pan znalazł posiada taką funkcję. Jest rozprowadzany bezpłatnie, a instrukcja instalacji jest podana na wskazanej przez Pana stronie. Ja nigdy nie miałem potrzeby posiadania tego typu informacji. Jaki pożytek z tego, że wiem ile metrów pokonał nóż podczas wycinania jakiegoś pliku? Ważne, aby móc to zmienić - i na przykład wyeliminować tzw. puste przeloty. Ale do tego nie potrzeba żadnego osobnego programu. Wystarczy w Corelu odpowiednio pogrupować obiekty przed wyeksportowaniem.
To ile metrów pokonał nóż podczas wycinania jest bardzo przydatne np przy obliczaniu należności za wycięcie liter na zamówienie. Może tez być pomocne przy obliczaniu nalezności za wykonanie planszy informacyjnej z bardzo dużą ilością drobnych napisów. Z braku tego trzeba wyceniać " na oko" co często prowadzi do nieporozumień z klientem.
Uwazam ze długosć ciecia jest bardzo potrzebna chciażby przy liczeniu długości neonu !
Sami zrobiliśmy taki program, działa pod DOS,
robi z*plt plik *cam,
liczy drogę ciecia i pole powierzchni,
bardzo przydatny do obliczenia długości neonu,
boku taśmy do liter blokowych itp.
pozdrawiam
greg2440
Nie tylko neonów. Mogę sobie wyobrazić wiele dziedzin, gdzie taka wiedza jest przydatna. Generalnie chodzi o obliczenie czasu pracy urządzenia - tnącego, grawerującego, wypalającego, rysującego, czy jakiegokolwiek innego. Czas to pieniądz - pewnie, że przy wycinaniu folii może nie ma to zbyt wielkiego znaczenia, ale np. przy wycinaniu laserem, gdzie szybkość nie jest zbyt oszałamiająca ta wiedza ma duże znaczenie przy wycenie. Swoją drogą dzięki za info, chętnie skorzystam z tego programu.
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
Wystarczy skrypt pod Corela.
www.corel-skrypty.webpark.pl
Pozdrowienia
Andrzej Żak