logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ ColorWave 600 w firmie Gispro

  PR 28.03.2011, przeczytano 4238 razy
ilustracjastrzałka

Innowacyjny system Océ ColorWave 600 wzbogacił bogaty park maszynowy firmy Gispro ze Szczecina. Dobre doświadczenia z urządzeniami tego producenta po raz kolejny wpłynęły na wybór rozwiązania Océ. Pozwala ono firmie na szybkie drukowanie wysokiej jakości map powykonawczych, map do celów projektowych i innych - w zależności od realizowanego przez Gispro projektu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-colorwave-600-w-firmie-gispro,12228,artykul.html

Firma Gispro Sp. z o.o. powstała we wrześniu 2006 r. i od początku inwestuje w technologie fotogrametryczne i teledetekcyjne. Obecnie zatrudnia 40 inżynierów - głównie geodetów i fotogrametrów - a jej kapitał zakładowy wynosi 3,5 mln złotych. Ta młoda i szybko rozwijająca się firma działa zarówno na polskim jak i europejskim rynku, a głównymi obszarami jej zainteresowania są geodezyjna obsługa inwestycji, fotogrametria i teledetekcja. Wykonuje zdjęcia lotnicze, laserowy skaning lotniczy, naziemny i mobilny, ortofotomapy, numeryczne modele terenu, klasyfikacje obiektową terenów, tworzy bazy danych topograficznych, mapy do celów projektowych, prowadzi geodezyjną obsługę inwestycji, a także wykonuje trójwymariowe modele projektowe budynków. Posiada duży potencjał w postaci wysoko wyspecjalizowanej i wykształconej kadry; na co dzień korzysta również z najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, dbając o to, by jej produkty i usługi były na najwyższym poziomie technologicznym. Firma stawia na jakość, kompletność i dokładność swoich usług, stąd konieczne są tu inwestycje, które pomagają jej te zamierzenia realizować. Posiada cyfrową stację teledetekcji, zbudowaną na bazie samochodu Nissan Pathfinder, wyposażoną w trzy skanery Riegl, sześć kamer cyfrowych i georadar, która wykorzystywana jest do inwentaryzacji obiektów liniowych i kubaturowych oraz do mobilnego kartowania obiektów liniowych (MMS); platformę lotniczą zbudowaną na bazie samolotu Partenavia TC Observer, wyposażoną w skaner lotniczy, kamery cyfrowe i kamerę termowizyjną; najnowocześniejsze odbiorniki RTK oraz tachimetry zmotoryzowane. Do najnowszych inwestycji Gispro należy zakup urządzenia Océ ColorWave 600. 

Decyzje o zakupie kolejnych urządzeń rozszerzających nasz park maszynowy zapadały już na etapie tworzenia spółki jako firmy technologicznej. Zostały one zrealizowane przy wsparciu różnych programów pomocowych Unii Europejskiej. Natomiast system do drukowania wielkoformatowego Océ ColorWave 600 został zakupiony z wykorzystaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2011 – mówi Włodzimierz Kotwas, prezes Gispro Sp. z o.o. – Zakup tego urządzenia podyktowany był dobrymi doświadczeniami, jakie mieliśmy do tej pory z systemami Océ, a także parametrami technicznymi samej maszyny. Pozwala nam ona na szybki, wysokojakościowy druk map powykonawczych, map do celów projektowych i innych - w zależności od realizowanego przez nas projektu.

Océ ColorWave 600 umożliwia standaryzację wydruków, co oznacza, że jakość kolorystyczna jest tu jednakowa dla wszystkich drukowanych prac; zarówno dla pierwszego jak i ostatniego egzemplarza danego zlecenia. Ważna jest także możliwość korzystania ze zwykłego, taniego papieru przy drukowaniu kolorowym. Dzięki temu wydruk jest tańszy, a po złożeniu ma zdecydowanie mniejszą objętość niż w przypadku drukowania na innym papierze. System Océ Color Wave 600 oparty jest na unikatowej technologii Océ CrystalPoint, która łączy zalety drukowania w oparciu o toner i druk atramentowy. Przekształca ona toner Océ TonerPearls w żel, który krystalizuje się na dowolnym rodzaju papieru, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych punktów. Ta zaleta eliminuje konieczność foliowania wydruków, minimalizuje koszty zlecenia i pozwala zaoszczędzić czas jego realizacji. Przede wszystkim jednak pozwala na dłuższą pracę w terenie z mapami czy innymi dokumentami drukowanymi w tym urządzeniu w porównaniu z tymi, wykonanymi w technologiach tradycyjnych. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Océ ColorWave 600 zmniejsza dodatkowo negatywny wpływ na środowisko (nie ma tu emisji ozonu ani nieprzyjemnego zapachu). 

Źródło: PrintinPoland
www.oce.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Technologia Flxfinish+ zmienia realia poligrafii
To technologia, która na zawsze może odmienić realia druku wielkoformatowego. Jednocześnie matowe i błyszczące wykończenie, które w produkcji nie wymaga użycia dodatkowych lakierów. Oto FLXfinish+: jak zachwala jej producent – „magiczna funkcjonalność”.
Century Printing & Packaging instaluje hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series iQ
Century Printing & Packaging (CP&P) – rodzinna drukarnia etykietowa z siedzibą w Greer (Karolina Południowa, USA) to kolejny użytkownik nowej maszyny hybrydowej Mark Andy – Digital Series iQ. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie technologię serwo znaną z serii maszyn fleksograficznych Evolution Series i cyfrowy moduł drukujący w technologii inkjet UV –...
HP wprowadza na rynek nową, rewolucyjną platformę druku cyfrowego Pagewide Advantage 2200
HP PageWide Advantage 2200 to najnowsza propozycja dla dostawców usług drukarskich, oferująca niezwykłą wydajność i wszechstronność druku cyfrowego
Capital Markets Day w firmie Stora Enso
13 września br. firma Stora Enso zorganizowała spotkanie online dla inwestorów i akcjonariuszy – Capital Markets Day (CMD). Wydarzenie stało się okazją do zaprezentowania strategicznych dla koncernu obszarów działania i realizowanych w ich ramach inwestycji, przedstawienia planów dotyczących najbardziej perspektywicznych z punktu widzenia Stora Enso...
Wirtualna rzeczywistość w szkoleniach Stora Enso na temat bezpieczeństwa
Jak pokazuje przykład Stora Enso, dygitalizacja może przynosić znaczące korzyści w kontekście tworzenia dodatkowej wartości i podnoszenia wydajności działań, zwiększających bezpieczeństwo pracy. Firma stosuje bowiem rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości, zarówno w celu podniesienia świadomości swoich pracowników względem bezpieczeństwa, ale też by w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764