logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ ColorWave 600 zdobywcą wielu międzynarodowych nagród

  PR 14.12.2008, przeczytano 3564 razy
ilustracjastrzałka

Firma Océ, międzynarodowy lider w cyfrowym zarządzaniu dokumentami, otrzymała wiele nagród za swoją wielkoformatową drukarkę Océ ColorWave 600, która premierę na światowych rynkach miała zaledwie kilka miesięcy temu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-colorwave-600-zdobywca-wielu-miedzynarodowych-nagrod,8222,artykul.html

Wśród nich są: nagroda iF Product Design Award, przyznana w Niemczech; Good Design Award, którą drukarka otrzymała w Japonii; nagroda wyboru wydawców The Editor’s Choice Award (Wielka Brytania) i The MUST SEE 'EM Award, przyznana na wystawie GRAPH EXPO w USA. Wszystkie nagrody potwierdzają zarówno bezpośredni sukces jak i ogromny potencjał pierwszej na świecie wielkoformatowej drukarki typu TonerPearl.

Nagroda iF Product Design Award przyznana w Niemczech
Jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem 7 maja 2008, system drukujący Océ ColorWave 600 otrzymał nagrodę iF Product Design Award 2008. Instytut International Forum Design jest uznaną, niezależną organizacją wywodzącą się z centrum wystawowego w Hanowerze. Nagrody iF Product Design wyróżniają produkty, których konstrukcję wzorniczą wyróżnia innowacyjność oraz wysoka jakość. Wyrażone w ten sposób uznanie dla konstrukcji drukarki Océ ColorWave 600 stanowi jednocześnie podziękowanie za stałe dążenia firmy Océ do doskonalenia funkcjonalności swoich konstrukcji, również poprzez wprowadzanie innowacji w zakresie wzornictwa.

Nagroda Good Design Award przyznana w Japonii
8 października 2008 drukarka Océ ColorWave 600 otrzymała w Japonii nagrodę Good Design Award. Wyróżnienie Good Design Award jest jedyną japońską kompleksową nagrodą premiującą ocenę samej konstrukcji, jak również rekomenduje określone produkty. Wywodzi się z koncepcji "Systemu Wyboru Dobrej Konstrukcji" (znanego ogólnie pod nazwą „G-Mark System"). Ta ciesząca się w Azji uznaniem nagroda wspiera firmy zaangażowane w tworzenie ciekawych konstrukcji i nowoczesnych, zaawansowanych procesów produkcyjnych. Wśród komentarzy oceniających Océ ColorWave 600 można znaleźć takie określenia jak: „innowacyjne kształty” , które „wyróżniają ten produkt spośród konwencjonalnych wielkoformatowych drukarek”, czy też stwierdzenie , że Océ ColorWave 600 „przoduje w zakresie wygody konserwacji oraz interfejsu operatora i wbudowanej w niego funkcji pomocy.”

Nagroda Editor’s Choice Award przyznana w Wielkiej Brytanii
Business Info to publikujące magazyn i witrynę internetową wydawnictwo z Wielkiej Brytanii. Opisuje urządzenia dla biznesu i jest adresowane dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, by pomagać dyrektorom i menedżerom w podejmowaniu świadomych decyzji odnośnie zakupów popartych należytymi informacjami. Océ ColorWave 600 otrzymało nagrodę Business Info Editor’s Choice Award , w komentarzu do której przyznano, że drukarka jest „wspaniałą pozycją na rynku drukarek wielkoformatowych” i „spełnia ona bez żadnych kompromisów wymagania stawiane urządzeniom w zakresie druku kolorowego i monochromatycznego.”

Nagroda MUST SEE ‘EM Award na wystawie GRAPH EXPO w USA
Na ostatniej konferencji GRAPH EXPO w Chicago drukarka Océ ColorWave 600 otrzymała nagrodę MUST SEE ‘EM Award. Wyróżniający określone produkty program MUST SEE 'EM, jest częścią konferencji EXECUTIVE OUTLOOK i nagradza najbardziej unikalne, innowacyjne i przykuwające największą uwagę produkty oraz usługi prezentowane na GRAPH EXPO. Nagrody MUST SEE ‘EM są sponsorowane przez PrintCom Consulting Group, a przyznawane są tym produktom i technologiom, które stanowią przykład najważniejszych innowacji w dziedzinie graficznej komunikacji.

Tom Egelund, wiceprezes WFPS powiedział: Jest nam niezmiernie miło, że system drukujący Océ ColorWave 600 wywołał taki oddźwięk uznanych instytutów wzorniczych, centrów oceny produktów, publikacji technologicznych oraz na konferencjach, które wyróżniają najbardziej fascynujące innowacje z naszej branży. Udostępnianie naszym klientom produktów i usług, jakich oczekują i na które zasługują stanowi samo serce naszego biznesu. Jesteśmy dumni, że nieemitująca ozonu oraz nieprzyjemnych zapachów drukarka TonerPearl spotyka się z tak dobrym przyjęciem.

Informacje na temat Océ ColorWave 600 oraz technologii Océ CrystalPoint
System drukujący Océ ColorWave 600 oparty jest na technologii Océ CrystalPoint. Ta unikalna technologia opracowana całkowicie przez Océ, wykorzystuje mającą stałą postać substancję drukującą - Océ TonerPearls. Podczas procesu drukowania substancja stała przekształcana jest w żel nanoszony przez głowice na papier lub powierzchnię innego nośnika. Technika nanoszenia żelu zapewnia wyraziste, wysokiej jakości wydruki, które są natychmiast suche, a także wystarczająco trwałe i odporne na wodę, by mogły być wykorzystywane w zastosowaniach poza pomieszczeniami. System Océ ColorWave 600 drukuje obrazy o formacie A0 w czasie krótszym niż pół minuty, co czyni z niego jeden z najszybszych, wielkoformatowych systemów drukujących. Océ ColorWave 600 idealnie sprawdza się przy drukowaniu dokumentacji technicznej, np. rysunków CAD, dokumentów geodezyjnych (GIS), jak również prac będących wizualizacjami projektów architektonicznych. System ustanawia także nowe standardy w zakresie tworzenia zindywidualizowanych oznakowań dla punktów sprzedaży.

Źródło: Océ Poland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
Konica Minolta Accuriopress C12000 „wprawiła w ruch” Machinę Druku
Machina Druku z Torunia zainwestowała niedawno w cyfrową maszynę do wielokolorowej produkcji wysokonakładowej - AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta. To jedna z pierwszych instalacji w Polsce tego urządzenia i jednocześnie pierwsza tak rozbudowana o szereg funkcji automatyzujących jej działanie. Zakup maszyny – w bardzo trudnym okresie związanym z pandemią – pozwolił...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764