logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ Prostream: system druku produkcyjnego Canon na papier ciągły

  PR 21.02.2017, przeczytano 563 razy
ilustracjastrzałka

Canon Europe, zaprezentował maszynę produkcyjną nowej generacji Océ ProStream, która zapewnia najwyższej jakości kolorowe wydruki na papier ciągły. ProStream łączy najlepsze funkcjonalności dotychczasowych technologii Canon z innowacjami, dzięki którym szybki druk atramentowy osiąga zupełnie nowy poziom jakości i wszechstronności zastosowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-prostream%3A-system-druku-produkcyjnego-canon-na-papier-ciagly,31537,artykul.html

Nowy system otwiera przed dostawcami usług druku (PSP) nowe możliwości produkcyjne w zakresie druku personalizowanego m.in. wysokiej jakości materiałów komunikacji bezpośredniej, materiałów marketingowych, katalogów, broszur czy wydawnictw książkowych. Océ ProStream pozwala łatwiej i szybciej realizować wszystkie te działania, pozwalając rozwijać możliwości biznesowe o nowe kanały sprzedaży.

Christian Unterberger, ‎dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. druku produkcyjnego Océ, Canon Group, wyjaśnia: - ProStream to naturalne uzupełnienie istniejącej oferty atramentowych rozwiązań Canon na papier ciągły. Maszyna z pewnością spełni wymagania klientów, którzy na potrzeby wysokonakładowych produkcji, szukają lepszej jakości i szerszego zakresu możliwych do użycia nośników. Nowa maszyna pozwoli klientom przenieść wysokonakładowy druk wysokiej jakości materiałów offsetowych na technologię atramentową. Dzięki temu dostawcy usług druku i właściciele firm mogą wykorzystać pełen potencjał druku atramentowego, oferując materiały personalizowane, które zwiększają efektywność działań w kampaniach wielokanałowych.

Océ ProStream pozwala drukować materiały o szerokość 540 cm i osiąga szybkość produkcyjną do 80 metrów na minutę. Oznacza to, że oferuje najwyższą produktywność druku w swojej klasie – do 35 mln stron A4 miesięcznie.

Urządzenie wyposażono w nową głowicę Océ DigiDot o rozdzielczości 1200 dpi, która zapewnia doskonałą jakość wydruków, najwyższą szczegółowość obrazu, płynną skalę szarości oraz równomierne pokrycie dużych obszarów atramentem.

Nowy zestaw atramentów pigmentowych pozwala uzyskać bogatą gamę kolorów, równie szeroką, a nawet szerszą niż w przypadku technologii offsetowej. Maszyna oferuje też nową, bezkontaktową technologię flotacyjnego suszenia wydruków. Minimalizuje to fizyczne napięcia papieru i pozwala uchronić wydruk przed negatywnymi skutkami wibracji, aż do czasu całkowitego wyschnięcia papieru. Umożliwia to gęstsze nakładanie atramentu, a co za tym idzie, uzyskanie żywych kolorów.

Océ ProStream wykorzystuje również technologię uzdatniania papieru Canon ColorGrip, która gwarantuje optymalną jakość druku na papierach powlekanych
i niepowlekanych o gramaturze od 60 do 160 g/m2.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, podsumował: - Wielu naszych klientów szukało atramentowej maszyny produkcyjnej na papier ciągły, która łączyłaby żywe kolory charakterystyczne dla offsetu z możliwościami druku personalizowanego na standardowych papierach powlekanych. Océ ProStream, dzięki możliwościom szybkiego i ekonomicznego druku, jest rozwiązaniem idealnie odpowiadającym na tego typu potrzeby.

Prezentacja nowego systemu ProStream Canon odbędzie się na targach Hunkeler Innovationdays w Lucernie w Szwajcarii w dniach 20-23 lutego 2017 r. Podczas targów odbędzie się prezentacja praktycznych możliwości produkcyjnych urządzenia w zakresie druku korespondencji bezpośredniej, kalendarzy, albumów fotograficznych i broszur. Maszyna będzie dostępna w sprzedaży latem 2017 r.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mira i Avinci: Nowe plotery Agfa w firmie BMT
W ostatnim czasie park sprzętowy firmy BMT z Gliwic, specjalizującej się w rozwiązaniach i usługach w zakresie identyfikacji wizualnej, rozszerzył się o dwa plotery drukujące Agfa. Pod koniec ubiegłego roku pracę rozpoczęły tu: pierwsza w naszym kraju maszyna Jeti Mira LED MG2732 (dedykowana podłożom sztywnym) oraz jedno z pierwszych w Polsce urządzeń Avinci DX3200...
Usługi YSoft SafeQ Integrated Print Management i Document Capture Solution są teraz zintegrowane z urządzeniami wielofunkcyjnymi Brother.
Maszyny introligatorskie Grafmasz w Madimo
Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy drukarnia poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań  z oferty firmy Grafmasz.
Drukarnia Print Hero z Latexem R2000
Drukarnia Wielkoformatowa Print Hero działa w branży reklamowej od ponad 10 lat. Posiada własny park maszynowy, halę produkcyjną oraz urządzenia do procesu wykończeniowego. Od maja bieżącego roku, do tego grona dołącza najnowszy model serii latexowej HP Latex R2000 i tym samym wzbogaci on możliwości produkcyjne PRINT HERO między innymi o ekologiczny druk na podłożach płaskich....
Nilpeter świętuje setne urodziny firmy
1 maja 2019 roku w swojej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter, założona w 1919 roku w Kopenhadze przez dwóch przyjaciół, obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Przedsiębiorstwo do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzane przez trzecie (w osobie Larsa Eriksena) oraz czwarte (w osobie Petera Eriksena) pokolenie właścicieli. W...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764