logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ Prostream: system druku produkcyjnego Canon na papier ciągły

  PR 21.02.2017, przeczytano 549 razy
ilustracjastrzałka

Canon Europe, zaprezentował maszynę produkcyjną nowej generacji Océ ProStream, która zapewnia najwyższej jakości kolorowe wydruki na papier ciągły. ProStream łączy najlepsze funkcjonalności dotychczasowych technologii Canon z innowacjami, dzięki którym szybki druk atramentowy osiąga zupełnie nowy poziom jakości i wszechstronności zastosowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-prostream%3A-system-druku-produkcyjnego-canon-na-papier-ciagly,31537,artykul.html

Nowy system otwiera przed dostawcami usług druku (PSP) nowe możliwości produkcyjne w zakresie druku personalizowanego m.in. wysokiej jakości materiałów komunikacji bezpośredniej, materiałów marketingowych, katalogów, broszur czy wydawnictw książkowych. Océ ProStream pozwala łatwiej i szybciej realizować wszystkie te działania, pozwalając rozwijać możliwości biznesowe o nowe kanały sprzedaży.

Christian Unterberger, ‎dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. druku produkcyjnego Océ, Canon Group, wyjaśnia: - ProStream to naturalne uzupełnienie istniejącej oferty atramentowych rozwiązań Canon na papier ciągły. Maszyna z pewnością spełni wymagania klientów, którzy na potrzeby wysokonakładowych produkcji, szukają lepszej jakości i szerszego zakresu możliwych do użycia nośników. Nowa maszyna pozwoli klientom przenieść wysokonakładowy druk wysokiej jakości materiałów offsetowych na technologię atramentową. Dzięki temu dostawcy usług druku i właściciele firm mogą wykorzystać pełen potencjał druku atramentowego, oferując materiały personalizowane, które zwiększają efektywność działań w kampaniach wielokanałowych.

Océ ProStream pozwala drukować materiały o szerokość 540 cm i osiąga szybkość produkcyjną do 80 metrów na minutę. Oznacza to, że oferuje najwyższą produktywność druku w swojej klasie – do 35 mln stron A4 miesięcznie.

Urządzenie wyposażono w nową głowicę Océ DigiDot o rozdzielczości 1200 dpi, która zapewnia doskonałą jakość wydruków, najwyższą szczegółowość obrazu, płynną skalę szarości oraz równomierne pokrycie dużych obszarów atramentem.

Nowy zestaw atramentów pigmentowych pozwala uzyskać bogatą gamę kolorów, równie szeroką, a nawet szerszą niż w przypadku technologii offsetowej. Maszyna oferuje też nową, bezkontaktową technologię flotacyjnego suszenia wydruków. Minimalizuje to fizyczne napięcia papieru i pozwala uchronić wydruk przed negatywnymi skutkami wibracji, aż do czasu całkowitego wyschnięcia papieru. Umożliwia to gęstsze nakładanie atramentu, a co za tym idzie, uzyskanie żywych kolorów.

Océ ProStream wykorzystuje również technologię uzdatniania papieru Canon ColorGrip, która gwarantuje optymalną jakość druku na papierach powlekanych
i niepowlekanych o gramaturze od 60 do 160 g/m2.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, podsumował: - Wielu naszych klientów szukało atramentowej maszyny produkcyjnej na papier ciągły, która łączyłaby żywe kolory charakterystyczne dla offsetu z możliwościami druku personalizowanego na standardowych papierach powlekanych. Océ ProStream, dzięki możliwościom szybkiego i ekonomicznego druku, jest rozwiązaniem idealnie odpowiadającym na tego typu potrzeby.

Prezentacja nowego systemu ProStream Canon odbędzie się na targach Hunkeler Innovationdays w Lucernie w Szwajcarii w dniach 20-23 lutego 2017 r. Podczas targów odbędzie się prezentacja praktycznych możliwości produkcyjnych urządzenia w zakresie druku korespondencji bezpośredniej, kalendarzy, albumów fotograficznych i broszur. Maszyna będzie dostępna w sprzedaży latem 2017 r.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma LogoScript zaprasza na konferencję poświęconą zastosowaniu nowoczesnych technologii informatycznych w procesie wydawniczym, którą organizujemy wspólnie z Zakładem Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w salach budynku ZTP przy ulicy Konwiktorskiej 2 w Warszawie w dniu 9 maja 2019 r. (czwartek) w godzinach 10:00 –...
Agfa Jeti Tauro H2500 LED w drukarni Walstead Central Europe
W ostatnim czasie w jednej z krakowskich drukarń grupy Walstead (dawniej LSC Communications) rozpoczął pracę wszechstronny ploter hybrydowy Jeti Tauro H2500 LED. To drugie już rozwiązanie marki Agfa, pracujące w tym zakładzie, który systematycznie rozbudowuje swoje możliwości w zakresie realizacji szerokiego spektrum materiałów Point-of-Sale (POS) dla klientów z rynku handlu...
Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764