logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ Prostream: system druku produkcyjnego Canon na papier ciągły

  PR 21.02.2017, przeczytano 603 razy
ilustracjastrzałka

Canon Europe, zaprezentował maszynę produkcyjną nowej generacji Océ ProStream, która zapewnia najwyższej jakości kolorowe wydruki na papier ciągły. ProStream łączy najlepsze funkcjonalności dotychczasowych technologii Canon z innowacjami, dzięki którym szybki druk atramentowy osiąga zupełnie nowy poziom jakości i wszechstronności zastosowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-prostream%3A-system-druku-produkcyjnego-canon-na-papier-ciagly,31537,artykul.html

Nowy system otwiera przed dostawcami usług druku (PSP) nowe możliwości produkcyjne w zakresie druku personalizowanego m.in. wysokiej jakości materiałów komunikacji bezpośredniej, materiałów marketingowych, katalogów, broszur czy wydawnictw książkowych. Océ ProStream pozwala łatwiej i szybciej realizować wszystkie te działania, pozwalając rozwijać możliwości biznesowe o nowe kanały sprzedaży.

Christian Unterberger, ‎dyrektor ds. marketingu i wiceprezes ds. druku produkcyjnego Océ, Canon Group, wyjaśnia: - ProStream to naturalne uzupełnienie istniejącej oferty atramentowych rozwiązań Canon na papier ciągły. Maszyna z pewnością spełni wymagania klientów, którzy na potrzeby wysokonakładowych produkcji, szukają lepszej jakości i szerszego zakresu możliwych do użycia nośników. Nowa maszyna pozwoli klientom przenieść wysokonakładowy druk wysokiej jakości materiałów offsetowych na technologię atramentową. Dzięki temu dostawcy usług druku i właściciele firm mogą wykorzystać pełen potencjał druku atramentowego, oferując materiały personalizowane, które zwiększają efektywność działań w kampaniach wielokanałowych.

Océ ProStream pozwala drukować materiały o szerokość 540 cm i osiąga szybkość produkcyjną do 80 metrów na minutę. Oznacza to, że oferuje najwyższą produktywność druku w swojej klasie – do 35 mln stron A4 miesięcznie.

Urządzenie wyposażono w nową głowicę Océ DigiDot o rozdzielczości 1200 dpi, która zapewnia doskonałą jakość wydruków, najwyższą szczegółowość obrazu, płynną skalę szarości oraz równomierne pokrycie dużych obszarów atramentem.

Nowy zestaw atramentów pigmentowych pozwala uzyskać bogatą gamę kolorów, równie szeroką, a nawet szerszą niż w przypadku technologii offsetowej. Maszyna oferuje też nową, bezkontaktową technologię flotacyjnego suszenia wydruków. Minimalizuje to fizyczne napięcia papieru i pozwala uchronić wydruk przed negatywnymi skutkami wibracji, aż do czasu całkowitego wyschnięcia papieru. Umożliwia to gęstsze nakładanie atramentu, a co za tym idzie, uzyskanie żywych kolorów.

Océ ProStream wykorzystuje również technologię uzdatniania papieru Canon ColorGrip, która gwarantuje optymalną jakość druku na papierach powlekanych
i niepowlekanych o gramaturze od 60 do 160 g/m2.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, podsumował: - Wielu naszych klientów szukało atramentowej maszyny produkcyjnej na papier ciągły, która łączyłaby żywe kolory charakterystyczne dla offsetu z możliwościami druku personalizowanego na standardowych papierach powlekanych. Océ ProStream, dzięki możliwościom szybkiego i ekonomicznego druku, jest rozwiązaniem idealnie odpowiadającym na tego typu potrzeby.

Prezentacja nowego systemu ProStream Canon odbędzie się na targach Hunkeler Innovationdays w Lucernie w Szwajcarii w dniach 20-23 lutego 2017 r. Podczas targów odbędzie się prezentacja praktycznych możliwości produkcyjnych urządzenia w zakresie druku korespondencji bezpośredniej, kalendarzy, albumów fotograficznych i broszur. Maszyna będzie dostępna w sprzedaży latem 2017 r.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dobry sok w dobrym opakowaniu
Sokpol, producent soków, nektarów i napojów, jest pierwszą firmą na polskim rynku, która zdecydowała się wprowadzić do oferty produkt w opakowaniu pochodzenia roślinnego Tetra Pak. Kartony Tetra Pak w ponad 80% składają się z materiałów odnawialnych (pochodzenia stricte roślinnego) i są wyprodukowane z papieru (celulozy) wytworzonej z drewna z certyfikatem FSC. Także...
2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł.
Dzień Dystrybutora w firmie Sun Chemical
14 listopada br. firma Sun Chemical zorganizowała kolejne już spotkanie dla swoich dystrybutorów. Stały się one już tradycją tego producenta farb, a dla jego uczestników są możliwością pozyskania wiedzy na temat nowych produktów w jego ofercie, a także okazją do dobrej zabawy. Tym razem Sun Chemical zaprosił swoich gości na warszawski tor kartingowy, na...
Heidelberg oferuje 12 lat gwarancji na głowice laserowe
Wyjątkowo wysoka wytrzymałość głowic laserowych naświetlarek Suprasetter, ich niezawodność oraz najwyższa jakość obrazowania pozwala zaoferować ich użytkownikom program „Ultimate 12”. Jest to 12-letnia gwarancja na głowice naświetlarek CtP najnowszej generacji, zamówionych wraz z kontraktem na płyty i obsługą serwisową. Dowiedz się więcej. Simply...
25 lat Agfa w Polsce: wspomnienia i prezentacje planów
W tym roku mija 25-lecie polskiego oddziału firmy Agfa. Z tej okazji 28 listopada w warszawskim teatrze Capitol – z udziałem prawie 200 gości z kraju i zagranicy – odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764