logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ Prostream 1000 - atramentowa drukarka produkcyjna

  PR 05.03.2019, przeczytano 431 razy
ilustracjastrzałka

Canon zwiększa możliwości klientów w zakresie produkcji wysokiej jakości druku danych zmiennych na przesyłkach reklamowych i korespondencji marketingowej, a także personalizowanych katalogów, broszur i książek dzięki systemowi atramentowego druku Océ ProStream 1000.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-prostream-1000---atramentowa-drukarka-produkcyjna,381500,artykul.html

Od czasu wprowadzenia urządzenia na rynek w 2017 r., nowa seria szybkich, bardzo wydajnych urządzeń atramentowych pozwala klientom łączyć zalety żywych kolorów, typowych dla druku offsetowego, z uniwersalnością cyfrowego druku danych zmiennych. Do tej pory Océ ProStream 1000 zainstalowano u siedmiu klientów w regionie EMEA.

Technologia głowicy piezoelektrycznej Océ ProStream Océ DigiDot o rozdzielczości 1200 DPI umożliwia uzyskanie optymalnej jakości charakterystycznej dla druku offsetowego. Drukarka wykorzystuje także rozwiązanie Océ ColorGrip, które zwiększa możliwości kondycjonowania papieru w linii produkcyjnej, wspierając klientów w drukowaniu na szerokiej gamie nośników, w tym na standardowych papierach powlekanych i niepowlekanych. Umożliwia to integrację ProStream w hybrydowym środowisku cyfrowych i offsetowych urządzeń, zapewniając maksymalną elastyczność.

Marketing bezpośredni jako element wyróżniający

Eversfrank Group, wiodący niemiecki dostawca usług poligraficznych, medialnych i marketingowych, z powodzeniem rozszerzył swoją działalność w zakresie druku cyfrowego na żądanie, inwestując w dwa urządzenia Océ ProStream 1000. Umożliwiło to firmie zwiększenie wydajności produktów drukowanych poprzez zapewnienie klientom najwyższej jakości, w połączeniu z obsługą dużych nakładów i zaawansowanymi możliwościami w zakresie druku danych zmiennych.

Od czasu zainstalowania drukarek Océ ProStream w Eversfrank Group, firma poszerzyła swoją ofertę o produkcje personalizowanych materiałów, katalogów, listów, przeznaczonych do wysyłki drogą tradycyjną, zapewniając wymierne wzrosty wskaźnika odpowiedzi klientów na przesyłkę.

Dzięki wysokiej wydajności Océ ProStream 1000, Eversfrank Group może teraz sprostać nawet 24-godzinnemu cyklowi pracy, umożliwiając klientom wysyłanie wysoce skutecznych spersonalizowanych przesyłek reklamowych w tym samym czasie.

Frank Ehrhorn, dyrektor ds. sprzedaży Eversfrank Group, komentuje: - Poprzez zwiększenie naszych cyfrowych możliwości produkcyjnych dzięki Canon Océ ProStream 1000, nasi klienci mogą teraz korzystać z nowych, innowacyjnych możliwości reklamowych przy użyciu szybkiego druku cyfrowego w jakości offsetowej. Jako pierwsza firma w Niemczech, która wdrożyła tę ultranowoczesną technologię druku atramentowego, wyznaczamy nowe standardy w marketingu bezpośrednim i indywidualizacji okładek katalogów, w pełni wykorzystując dane naszych klientów. Dzięki inwestycji w technologie od tak doświadczonych partnerów, jak Canon, możemy teraz bezproblemowo łączyć rozwiązania online i offline, oferując klientom produkcję personalizowanych materiałów, nawet gdy do przetworzenia mamy dane zmienne liczące 100.000 kontaktów. Te ogromne możliwości obsługi zmiennych danych to ogromna wartość dla naszych klientów. Océ ProStream 1000, wsparty doświadczeniem Canon w integracji cyfrowych środowisk produkcyjnych obsługujących zmienne dane, umożliwił nam rozpoczęcie nowego rozdziału w oferowanych przez nas usługach i otwarcie nowych możliwości dla naszych klientów na niespotykaną wcześniej skalę.

Od zamówienia książki do dostawy w 48h

Firma Ipskamp Printing w Enschede w Holandii – specjaliści w dziedzinie druku i oprawy książek, broszur i podręczników – również zainwestowała w Océ ProStream 1000, który umożliwił jej znaczne skrócenie czasu realizacji zamówień i zwiększenie wydajności bez wpływu na jakość. Dzięki Océ ProStream 1000, wspieranemu przez wysoce zautomatyzowane systemy zamówień online, Ipskamp Printing może wyprodukować i dostarczyć książki i podręczniki dostosowane do indywidualnych potrzeb w zaledwie
48 godzin.

- Ta nowoczesna drukarka produkcyjna w pełni odpowiada na potrzeby naszych klientów na wyższą jakość i szeroki zakres obsługiwanych mediów. Dzięki tej inwestycji możemy drukować z niespotykaną dotąd szybkością w rozdzielczości 1200 DPI na powlekanym papierze offsetowym - mówi Dyrektor Operacyjny Folkert Wedzinga.

Hybrydowa produkcja cyfrowa/offsetowa zwiększa potencjał rynku

Produkując ponad 150 milionów magazynów i książek rocznie, Grafica Veneta w Padwie, we Włoszech, chciała skrócić czas druku i koszty magazynowania oraz zaoferować konkurencyjne ceny bez uszczerbku dla jakości druku offsetowego. Wdrożenie Océ ProStream 1000 w Grafica Veneta miało miejsce w 2017 r. Firma była pod wrażeniem niezwykłej prędkości produkcji, osiągającej 80 metrów na minutę, i wysokiej jakości materiałów offsetowych w pełnym kolorze na papierze matowym i błyszczącym.

Zainstalowana w firmie maszyna jest wspierana oprogramowaniem Océ PRISMAproduction, który jest połączony z systemem informacji zarządczej firmy. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnie zautomatyzowanego procesu druku – od cyfrowego wprowadzania plików po drukowaną książkę – przy zachowaniu najwyższej jakości i bezproblemowej obsługi.

- Do tej pory nie przekonała nas jakość druku oferowana na rynku przez inne technologie cyfrowe. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom produkt najwyższej jakości, który może utrzymać ich standardy bez kompromisów – mówi Mauro Fontanari, dyrektor zarządzający, Grafica Veneta.

Peter Wolff, wiceprezes PPP EMEA Druk Komercyjny, komentuje: - Kiedy wprowadziliśmy na rynek Océ ProStream 1000, byliśmy przekonani, że może to być technologia umożliwiająca płynne przejście z druku offsetowego na atramentowy i pełne wykorzystanie potencjału twórczego druku zmiennych danych w ramach wielokanałowych kampanii promocyjnych. Z opinii naszych klientów wynika, że Océ ProStream spełnia zarówno ich, jak i nasze oczekiwania, dostarczając wysokiej wartości spersonalizowane aplikacje o wyjątkowej jakości i niezwykle wysokiej wydajności.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Print for Good” – Kodak i Colours Factory razem dla dobrej sprawy
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
Drukujto.pl - platforma internetowa drukarni Mellow
Druk bez projektu? Kilka kliknięć i prosto do druku? Automatyczna wycena online? Tak, właśnie dlatego powstał i jest rozwijany portal www.drukujto.pl
Ricoh Pro VC70000 docenione przez EDP
Kolorowy atramentowy system na papier ciągły Ricoh Pro VC70000 został doceniony przez EDP. Maszynę wyróżniono podczas trwających właśnie targów FESPA w kategorii - Commercial Printing Systems Web Fed Printer. Nagrody EDP honorują najlepsze rozwiązania z obszaru druku produkcyjnego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764