logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek

  PR 18.04.2019, przeczytano 693 razy
ilustracja
Dwie instalacje Océ ProStream 1000 w regionie EMEA

Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-prostream-1000-przyspieszy-produkcje-wysokiej-jakosci-ksiazek,382159,artykul.html

Océ ProStream 1000 został stworzony, aby umożliwić klientom przeniesienie produkcji książek z druku offsetowego na cyfrowy druk atramentowy i wykorzystanie pełnego potencjału kreatywnego drukowania zmiennych danych w wielokanałowych kampaniach promocyjnych.

Technologia, która na rynku dostępna jest zaledwie od roku, zyskuje przychylność klientów. Wynika to m.in. z tego, że łączy ona wydajność druku cyfrowego i jakość druku offsetowego. Dziś w regionie EMEA rozwiązanie to jest zaimplementowane w siedmiu firmach. Informacje zwrotne, pochodzące od klientów, którzy dokonali pierwszych instalacji, skłoniły firmę Canon do kontynuowania programu innowacji dla Océ ProStream 1000.

W jego ramach Canon wprowadził nowe narzędzie do automatyzacji. Ma ono wpływ na poprawę wydajności produkcji i kontroli jakości. Opcjonalny system kontroli w linii produkcyjnej umożliwia sprawdzanie aktywności dysz i jednolitości kolorów. Inne funkcje Océ ProStream, zaprojektowane, aby pomóc klientom zwiększyć wszechstronność zastosowań urządzenia, obejmują również ulepszoną ostrość dla wektorów, linii czy mikro tekstów i krawędzi, jak również rozszerzony zakres obsługi nośników obejmujących papiery o gramaturze do 300 g/m2.

Pierwszy klient w Skandynawii

Firma Otava Bookprinting Ltd, należąca do Grupy Otava, została pierwszym nabywcą Océ ProStream 1000 na terenie Skandynawii i ósmym w regionie EMEA. Działająca od ponad 125 lat Otava Group jest głównym fińskim domem mediowym i zajmuje trzecie miejsce wśród wydawców z branży komunikacji graficznej w kraju, z obrotami przekraczającymi 300 milionów euro. Jest to jedno z niewielu wysokonakładowych wydawnictw w Finlandii, wydające ponad 600 nowych tytułów rocznie.

- Tradycyjnie produkowaliśmy książki tylko techniką offsetową, ale przy zmieniających się trendach konsumenckich nie byliśmy już w stanie oszacować wielkości nakładów, zmagając się z koniecznością szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby klientów. W związku z tym zdecydowaliśmy się sprawdzić możliwości, jakie oferują dostawcy technologii druku cyfrowego – przyznaje Marko Silventoinen, dyrektor zarządzający Otava Bookprinting.

Poszukując rozwiązania do druku cyfrowego, Otava była nastawiona na zakup maszyny, która mogłaby pracować z dokładnie tymi samymi papierami, jakie wykorzystywane są w produkcji offsetowej. Firma zapoznała się z kilkoma dotychczasowymi instalacjami Canon. Przekonana o niezawodności i najwyższej jakości druku Océ ProStream, zdecydowała, że jest to właściwe rozwiązanie dla jej działalności.

- Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wysokiej jakości druku na Océ ProStream, która nie ustępuje w niczym offsetowi. Imponujące jest także to, jak maszyna zadrukowuje media, które obecnie wykorzystujemy do produkcji offsetowej – wyjaśnia Silventoinen. - Jako firma działająca na rynku od ponad 125 lat, szukaliśmy rozwiązania, które pomogłoby nam zmodernizować nasz model wydawniczy i przejść do produkcji na żądanie. Obecnie produkcja książek w miękkich okładkach – od zamówienia do dostawy – zajmuje nam 10 dni, zaś w twardych okładkach – 15 dni. Naszym celem, przy wykorzystaniu Océ ProStream 1000, jest dostarczenie książek w ciągu 48 godzin. Nie chcemy mieć również magazynu zapełnionego książkami, a ponieważ obecnie mamy wgląd w dane z wielu księgarń, możemy je wykorzystać do lepszego przewidywania przyszłych nakładów. Myśląc o idealnym modelu biznesowym, który chcemy realizować, widzę sytuację, w której każda produkowana przez nas książka jest już sprzedana.

Otava zainstalowała Océ ProStream 1000 w marcu 2019 r. i po niespełna miesiącu rozpoczęła produkcję.

Silventoinen podsumowuje: - Wiemy, że nie możemy zmienić całej linii produkcyjnej w tym samym czasie, ale instalacja Océ ProStream 1000 jest pierwszym krokiem w kierunku wzrostu wydajności produkcyjnej. Lokalny zespół Canon naprawdę zrozumiał model naszej działalności i opracował rozwiązania, które pomagają nam osiągnąć nasze cele biznesowe. Jesteśmy podekscytowani tym, jak ProStream pomaga urzeczywistnić naszą wizję produkcji na żądanie.

Liber Digital – przyszłościowy biznes dzięki ProStream

Liber Digital, rodzinna firma z 60-letnia stażem na rynku, należąca do Gómez Aparicio Group z Hiszpanii, poszukiwała rozwiązania druku cyfrowego, które poradziłoby sobie ze zwiększonymi nakładami, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości druku. Istniejący system Océ ColorStream 3000 oraz cyfrowe systemy tonerowe nie były jednak w stanie sprostać nowym wymaganiom w zakresie produkcji wysokiej jakości wydruków na standardowych nośnikach offsetowych i przy dużych prędkościach.

Luis Hedo, dyrektor zarządzający Liber Digital, przyznaje: - Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwalałoby na przygotowanie wydruków w jakości, której nie dałoby się odróżnić od wydruków offsetowych, dzięki czemu moglibyśmy zintegrować je z obecnymi rozwiązaniami do wykończenia książek. Kluczowym wymogiem było dla nas także zapewnienie możliwości pracy z tym samym papierem, którego używamy do druku offsetowego. Wydawcom zależy dziś na najwyższej jakości. Dzięki Océ ProStream 1000 nie są oni w stanie odróżnić druku cyfrowego od offsetu – jakość jest dokładnie taka sama. ProStream jest rozwiązaniem wysoce niezawodnym, a od czasu instalacji maszyny w grudniu 2018 r. nie mieliśmy żadnych przestojów w pracy, co jest kluczowe dla naszej działalności. Dzięki Océ ProStream usprawniamy działalność wydawnictw z branży edukacyjnej – naszych klientów, którzy dążą do zrównoważenia podaży i popytu pod względem kosztów, do skrócenia czasu dostawy w celu zmniejszenia zapasów oraz zwiększenia efektywności całego procesu – uzupełnia.

Zarząd firmy Liber Digital jest przekonany, że posiada obecnie rozwiązanie, które płynnie potrafi dostosować się do najnowszych trendów na rynku wydawniczym. Luis Hedo wyjaśnia:

- Zawsze szukamy innowacji, aby przygotować nasz biznes na nowe wyzwania. Dzięki wsparciu firmy Canon udało nam się usprawnić produkcję książek przy użyciu pakietów Océ ProStream i Océ PRISMA workflow, co pozwala nam odkrywać nowe możliwości. Teraz jesteśmy w stanie efektywnie obsłużyć dowolny nakład w zakresie od 500 do 1500 książek. Nasz główny obszar rozwoju dostrzegamy w produkcji kolorowych książek dla dzieci w twardej oprawie, czasopism niszowych i specjalistycznych książek. Dzięki technologii druku cyfrowego zmieniamy modele biznesowe naszych klientów, umożliwiając wydawcom szybsze dostarczanie książek niż w przypadku druku offsetowego.

Peter Wolff, Wiceprezes PPP EMEA Commercial Printing, komentuje: - Dzięki Océ ProStream 1000 ustaliliśmy nowy wzorzec jakości druku atramentowego i wprowadziliśmy rozwiązanie, które naprawdę może konkurować jakością z maszynami offsetowymi. Maszyna została dobrze przyjęta wśród naszych klientów, spełniając ich wymagania odnośnie wydajności i jakości druku. Ściśle współpracujemy ze społecznością naszych klientów, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystują oni potencjał technologii w swoich firmach. Dzięki niej bowiem chcemy pomóc wielu innym firmom zoptymalizować ich wydajność operacyjną, a tym samym umożliwić wykorzystanie w pełni ich potencjału.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Azymut inwestuje w drukarnię
OSDW Azymut rozwija drukarnię. W drugiej połowie roku park sprzętowy w łódzkiej drukarni dystrybutora wzbogacił się m.in. o nową maszynę inkjetową oraz innowacyjne technologie introligatorskie. Nowe inwestycje Azymutu zwiększą wydajność usług druku i oprawy książek. Firma zapowiada też poszerzenie oferty drukarni i nowy, bardziej ekologiczny proces produkcji.
Sukces firm Lesko Engineering i Rietstack na targach Labelexpo Europe 2019
Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe...
System P podsumowuje targi Labelexpo Europe
Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Wanjie Europe – dostawcą semirotacyjnych maszyn offsetowych; sfinalizowane kontrakty (m.in. na pierwsze urządzenie IRS330 XL firmy Rietstack do sztancowania etykiet typu in-mould w trybie rotacyjnym i semirotacyjnym); wysoka frekwencja klientów z Polski i duże zainteresowanie rozwiązaniami prezentowanymi przez pozostałych partnerów...
Nilpeter na targach Labelexpo Europe
Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej....
Igepa Polska uruchomiła Portal Klienta Igepa24
Dla podniesienia komfortu współpracy Klientów z firmą Igepa Polska, spółka uruchomiła Portal Klienta IGEPA24.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764