logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Océ VarioPrint 6160 w Uni-Druk

   18.05.2011, przeczytano 7365 razy
ilustracjastrzałka

W firmie Uni-Druk z podpoznańskiego Lubonia rozpoczęła pracę monochromatyczna maszyna cyfrowa na papier cięty, Océ VarioPrint 6160. Dzięki możliwości drukowania w formacie B3, urządzenie usprawniło realizowaną produkcję, głównie w zakresie niskonakładowych książek i broszur. Jest ono jednocześnie pierwszym systemem druku cyfrowego zakupionym przez tę działającą niemal od 20 lat firmę.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oc%C3%A9-varioprint-6160-w-uni-druk,12558,artykul.html

Uni-Druk wszedł w segment produkcji cyfrowej by zaoferować klientom szerszy zakres usług w konkurencyjnych cenach. Wysokowydajny monochromatyczny system druku cyfrowego służy do wykonywania nakładów od kilku do kilkuset egzemplarzy, zwiększając elastyczność przy obsłudze poszczególnych klientów i wpasowując się w specyfikę produkcji Uni-Druku.

Maszyna Océ VarioPrint 6160 to pierwsze urządzenie cyfrowe w parku sprzętowym firmy Uni-Druk, obejmującym m.in. maszyny offsetowe do druku jedno- i wielobarwnego, system CtP oraz bogato wyposażoną introligatornię. System Océ VarioPrint 6160 pracuje w technologii Océ Gemini Instant Technology, pozwalającej na jednoczesne zadrukowywanie obu stron arkusza. Maszyna Océ VarioPrint 6160 o wydajności 160 str. A4/min. oferować ma jakość zbliżoną do offsetu i pozwalać na stosowanie różnorodnych podłoży. Drukuje w formacie B3, co było jednym z argumentów przemawiających za wyborem tego rozwiązania; w przypadku książek naukowych, drukowanych w formacie B5, daje to możliwość produkcji z dwukrotnie wyższą w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi prędkością, a także łatwego wykonania oprawy twardej książki wydrukowanej w formacie B5. Uni-Druk docenił też jakość i rozdzielczość Océ VarioPrint 6160, brak połysku zadruku i pofalowania papieru, dobre utrwalanie obrazu na podłożu, a także łatwo dostępny serwis.

Uni-Druk działa na rynku niemal od 20 lat, specjalizując się w drukowaniu książek oraz różnego rodzaju materiałów informacyjno-reklamowych - katalogów, folderów, broszur, ulotek, kalendarzy itd. Za sprawą ostatniej inwestycji w druk cyfrowy, nakłady realizowanych tu zleceń rozpoczynają się już od kilku egzemplarzy i sięgają z reguły kilkunastu tysięcy sztuk.

Źródło: Océ Poland
www.oce.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764