logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Oddział Dziecięcy makowskiego szpitala pełen barw

  PR 17.10.2018, przeczytano 1833 razy
ilustracjastrzałka

Dzięki autorskiemu programowi społecznemu FFiL Śnieżka SA „Dziecięcy świat w kolorach”, Oddział Dziecięcy szpitala w Makowie Mazowieckim zyskał nowe oblicze. Jego sale i korytarz ozdobiły kolorowe malunki, wśród których znajdziemy m.in. motywy barwnej łąki z akcentem czerwonych maków, nawiązujących do nazwy miasta. Uroczyste otwarcie odmalowanej placówki odbyło się 16 października 2018 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/oddzial-dzieciecy-makowskiego-szpitala-pelen-barw,379788,artykul.html

Oddział Dziecięcy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Zakładów w Makowie Mazowieckim to już 28. punkt na mapie autorskiego programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowanego przez Śnieżkę. Projekt adresowany jest przede wszystkim do szpitali, które przez wiele lat nie były remontowane. Wszystkie oddziały biorące udział w akcji, zanim zostaną w nich stworzone bajkowe opowieści, są najpierw odpowiednio przygotowywane i malowane.

Maków Mazowiecki położony jest w malowniczej okolicy – na rysunkach zaprojektowanych przez współpracującą ze Śnieżką artystkę, Joannę Jeleniewską, zobaczyć można m.in. radosną łąkę pełną dziecięcych uśmiechów oraz czerwonych maków.

– Do każdego z malowanych w ramach naszego projektu oddziałów podchodzimy indywidualnie. Po wykonaniu wszystkich prac, wybieramy motywy dekorujące ściany. Staramy się projektować obrazy, które nie tylko rozbudzą dziecięcą wyobraźnię, ale też będą nawiązywać do miejsca, w którym są wykonywane. Tym razem stało się to za pomocą subtelnego motywu maków, od których pochodzi nazwa miejscowości – mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

­Przyjazne obrazy podobają się młodym pacjentom i ich rodzicom.

– Pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem na pomalowanie wnętrz szpitala i muszę przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie. Dzieci mają tutaj doskonałą opiekę, a kolory dodatkowo sprawiają, że czują się jeszcze bardziej komfortowo. Moja córka uśmiecha się na widok barwnych malunków – mówi mama Ani przebywającej na Oddziale. Dla małego Kuby ulubionym rysunkiem są kaczki odpoczywające wśród zieleni. – Kaczuszki są naprawdę super – opowiada z radością maluch.

Nowe barwy wypełniły zarówno korytarz Oddziału Dziecięcego, jak i jego sale.

– Śnieżka kojarzy się z kolorami i te kolory zostały świetnie przeniesione we wnętrza placówki. Cieszymy się wraz z małymi pacjentami, że program zagościł właśnie w naszym szpitalu i możemy dziś wszyscy podziwiać efekty prowadzonych prac. Myślę, że ta odnowiona przestrzeń posłuży nam przez długi czas – mówi Mariusz Niewiadomski, Ordynator Oddziału Dziecięcego SPZOZ w Makowie Mazowieckim.

Na uroczystym otwarciu artystycznie odmalowanego Oddziału Dziecięcego w Makowie Mazowieckim obecni byli przedstawiciele szpitala, Śnieżki oraz mediów regionalnych i lokalnych. W wydarzeniu wzięli również udział reprezentanci władz samorządowych: Aneta Dąbrowska, Zastępca Burmistrza Miasta Maków Mazowiecki i Dariusz Wierzbicki, Wicestarosta Makowski.

„Dziecięcy świat w kolorach” to realizowany przez FFiL Śnieżka SA autorski program społeczny, w ramach którego oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę i blask. Dzięki niemu od 2005 roku pomalowano już 28 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, pod pędzlem których ściany pokryte kolorami Śnieżki wypełniają się bajkowymi motywami i barwnymi postaciami. Odnawianie przestrzeni, w których leczone są dzieci i zamienianie ich w baśniowy świat, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają maluchom choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Źródło: FFiL Śnieżka SA

www.sniezka.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mediaplus: wirtualna influencerka w kampanii elektrycznych BMW
Agencja Mediaplus (Group One), która koordynuje wszystkie działania mediowe w digitalu Grupy BMW w regionie CS oraz zespoły kompetencyjne w tym obszarze, prowadzi komunikację nowego w pełni elektrycznego modelu BMW iX2 oraz nowej wersji BMW X2. W działaniach reklamowych wykorzystana została wirtualna influencerka — Lil Miquela. Premierowa kampania w digitalu realizowana jest...
Kampania „Dziedzictwo Beko” - urządzenia na pokolenia
Firma Beko, jeden z największych producentów artykułów gospodarstwa domowego na świecie, rozpoczęło kampanię „Dziedzictwo Beko”. Jej głównym celem jest ponowne zdefiniowanie standardów trwałości sprzętów AGD. W odważnej i nieszablonowej kreacji powaga miesza się z humorem, tworząc niekonwencjonalną narrację z ważnym...
Lotna odpowiedzialna za projekt opakowań Seko
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna przygotowała nowe projekty opakowań dla jednej z linii produktowych marki SEKO – jednej z największych firm w kraju zajmujących się przetwórstwem i produkcją dań rybnych.
Włoskie specjały w digitalowej kampanii Makłowicz i Synowie
Makłowicz i Synowie rusza z digitalową kampanią, której celem jest promocja autentycznie włoskich produktów dostępnych w ofercie firmy. Są to makarony pochodzące z Bari w regionie Apulia w południowych Włoszech oraz oliwy z Emilia-Romagna, regionu leżącego na północy Włoch, obfitego w gaje oliwne. Osią kampanii będzie cykl filmów zrealizowanych w...
Dzień Ziemi: Ptaszek Staszek o Raporcie ESG Carlsberg
Carlsberg Polska już po raz ósmy zaprezentował roczny bilans działań w obszarze zrównoważonego rozwoju. By mówić ciekawie o skomplikowanych projektach i budować zaangażowanie wokół odpowiedzialnościowych działań firmy, w komunikacji raportu zastosowano obrazkowy język humoru, który przyciąga uwagę i intryguje.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764