logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Odeszli.pl – serwis ze wspomnieniami zmarłych

  PR 29.07.2020, przeczytano 804 razy

Serwis, który pozwala wspomnieć wyjątkowych ludzi i pielęgnować pamięć o nich, a jednocześnie poradnik, pomagający uporządkować najistotniejsze sprawy w niełatwym okresie żałoby po bliskich – to Odeszli.pl, nowe miejsce w sieci przygotowane przez zespół „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl. Od 28 lipca 2020 r. serwis jest dostępny w tradycyjnej i mobilnej wersji.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/odeszli.pl-%E2%80%93-serwis-ze-wspomnieniami-zmarlych,387931,artykul.html

- Odeszli.pl jest wyjątkowym miejscem, w którym można się zatrzymać i wspomnieć znane zmarłe osoby. Przygotowaliśmy również poradniki, które pomogą naszym użytkownikom uporządkować swoje życie na wypadek śmierci oraz przejść przez okres żałoby. To trudne, ale bardzo istotne i poszukiwane przez czytelników tematy, dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, tworząc swoiste kompendium  - mówi Joanna Kozieł, dyrektor ds. rozwoju biznesu w „Gazecie Wyborczej”.  

Na Odeszli.pl internauci mogą znaleźć wspomnienia znanych osób, m.in. ze świata kultury, sportu czy nauki. Strony im poświęcone – Miejsca Pamięci przedstawiają ich sylwetki i dokonania, opisane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl, a także zdjęcia wykonane m.in. przez fotoreporterów Agencji Gazeta. Jako pierwsze wyświetlane są wspomnienia niedawno zmarłych osób; opisy innych postaci pomaga znaleźć specjalna wyszukiwarka.  

Drugą, równie istotną częścią Odeszli.pl jest Poradnik z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi 3 zagadnień. W sekcji Zanim się pożegnasz można znaleźć teksty poświęcone m.in. temu, czy i kiedy myślimy o śmierci, a także czynionym przez niektórych przygotowaniom, jak np. spisywaniu testamentu. Ostatnia droga to praktyczna sekcja, która będzie pomocna osobom szukającym informacji m.in. o organizacji pogrzebu, także w czasie pandemii, czy możliwości otrzymania zasiłku pogrzebowego. Natomiast w sekcji Życie po stracie dostępne są porady np. jak radzić sobie po odejściu bliskiej osoby i jak rozmawiać o śmierci z dziećmi.  

- Szczególnym sposobem na utrzymanie więzi z bliską osobą, która od nas odeszła, jest pamięć o niej, dlatego już niedługo każdy będzie mógł stworzyć Miejsce Pamięci bliskich zmarłych i dzięki temu wracać do wspomnień i pięknych chwil z nimi. Rozwijając Odeszli.pl, będziemy też regularnie rozszerzać część redakcyjną z poradnikami, aby nieść konkretną pomoc naszym odbiorcom w trudnych chwilach - dodaje Joanna Kozieł.

W serwisie Odeszli.pl, działającym w ramach Wyborcza.pl, ale dostępnym dla wszystkich internautów, są wyświetlane nieliczne, subtelne reklamy. Serwis ma delikatną kolorystykę, a we wspomnieniach o zmarłych będzie można dopasować tło zgodnie z zainteresowaniami czy zawodem zmarłej osoby.   

Projekt przygotował dział rozwoju produktu „Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl, a za strategię produktową, koncepcję UX oraz projekt graficzny wraz z brandingiem serwisu odpowiadała Agencja Artegence.

Serwis jest dostępny w sieci w wersji tradycyjnej i mobilnej od 28 lipca br.

Start Odeszli.pl będą wspierać: autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej” i jej magazynów, zwłaszcza „Ale Historii”, oraz na Wyborcza.pl, a także promocja w internecie i stacjach radiowych. Działania reklamowe przygotował i zaplanował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

A potem wirtualne znicze, po 5 w zestawie.

avatar użytkownika
,

Możesz stanąć pod wejściem na stronę główną serwisu i sprzedawać wprost z Poloneza.  

Najnowsze w tym dziale

Zestawienie Youtube Ads Leaderboard w grudniu 2020
Reklama Ketchupów Kotlin z Królem Mycia Rączek w roli głównej, która zajęła drugie miejsce zestawienia YouTube Ads Leaderboard w listopadzie, powraca w grudniu na czele rankingu. Wśród świątecznych spotów, szczególną popularnością cieszyło się wideo Samsunga prezentujące smartfon Galaxy S20 FE jako doskonały prezent pod choinkę....
„Piecza” w Tok FM - pierwszy radiowy serial dokumentalny Agory
19 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 swoją premierę będzie mieć „Piecza”. To radiowy serial dokumentalny, w którym co wtorek przez cztery kolejne tygodnie Michał Janczura opowie o pieczy zastępczej - systemie, do którego co roku trafiają setki dzieci. Odcinków serialu będzie można słuchać na platformie podcastowej TOK FM - na tokfm.pl i w aplikacji TOK...
„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jako oficjalny partner 29. Finału. Prócz medialnego wsparcia akcji redakcja przygotowała wyjątkowe aukcje i zbiórki internetowe, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na tegoroczny cel – zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych...
Ruszyły „Migotki w 4fun Kids” – pasmo z teledyskami dla dzieci niesłyszących
W styczniu w ramach telewizji muzycznej 4FUN KIDS zostało uruchomione pierwsze w Polsce pasmo z teledyskami dla dzieci przetłumaczonymi na język migowy. Przekładem artystycznym zajęły się dwie profesjonalne tłumaczki Polskiego Języka Migowego.
1 410 000 złotych – tyle wyniósł dochód ze świątecznego bloku reklamowego wyemitowanego 25 grudnia 2020 roku w TVP1, tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”. W akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, po raz 28. organizowanej przez Telewizję Polską, wzięło udział 13 reklamodawców.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764