logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ogłoszono jurorów konkursu Environmental Photographer of the Year 2021

  PR 21.06.2021, przeczytano 400 razy

Firma Nikon, wraz z CIWEM, organizacją charytatywną propagującą zasady gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska, WaterBear, bezpłatną platformą streamingową poświęconą przyszłości naszej planety, oraz biurem projektowym ARUP, poinformowała o składzie jury konkursu Environmental Photographer of the Year 2021.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ogloszono-jurorow-konkursu-environmental-photographer-of-the-year-2021,391978,artykul.html

W skład międzynarodowego jury wejdzie 10 sędziów zajmujących się fotografią, sprawiedliwością klimatyczną i aktywizmem ekologicznym. W ocenianiu zgłoszeń i wyłanianiu zwycięzców wezmą udział: fotografowie Ope Odueyungbo i Josh Haner, projektant Marquise Stillwell, działaczka na rzecz sprawiedliwości klimatycznej Frances Fox, dyrektor ICCCAD Saleemul Huq, inżynier budownictwa Diana Abrunhosa i dyrektor generalny CIWEM Terry Fuller.

Ponadto w skład komisji konkursowej wejdą:

  • Lina Kayser, fotograf: Lina należy do społeczności Z Creators i mieszka w Dovrefjell w Norwegii. Specjalizuje się w fotografowaniu zimnych i odległych miejsc na północy, a także kruchego życia Arktyki. Oprócz indywidualnych projektów fotograficznych Lina prowadzi warsztaty fotograficzne zarówno w Norwegii, jak i za granicą, w tym wyprawy statkiem na Svalbard. Z wielkim zamiłowaniem do dzikiej przyrody w Skandynawii i Arktyce, Lina korzysta z mediów społecznościowych, aby dzielić się swoimi perspektywami i pasjami. Lina współpracuje z firmą Nikon od 2017 roku.
  • Alfie Bowen, fotograf: Alfie to wielokrotnie nagradzany brytyjski fotograf z autyzmem. Jego artystyczną wizję kształtuje ogromna dbałość o szczegóły i niezachwiana determinacja w udowadnianiu, że ludzie się mylą. Alfie odkrył sympatię do zwierząt, która pomogła mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Prace Alfiego były prezentowane przez kanał BBC Earth i chwalone przez znane osobistości, takie jak sir David Attenborough, a jego inspirująca historia sprawiła, że współpracuje on z organizacjami charytatywnymi w celu zwiększania świadomości na temat dzikiej przyrody i autyzmu. Od 2021 roku Alfie jest jednym z członków społeczności Z Creators.
  • Ben Moore, fotograf: Ben Moore jest fotografem komercyjnym – samoukiem, specjalizującym się w fotografii lotniczej, architektonicznej i miejskiej. Jego styl jest nieco nastrojowy, uzupełniony czystymi, ziemistymi odcieniami. Ma zamiłowanie do używania linii, które nadają jego zdjęciom ostry wygląd, szokując i ekscytując widzów. Ben współpracuje z firmą Nikon od sierpnia 2020 r. jako członek społeczności Z Creators.

W organizowanym od 14 lat konkursie Environmental Photographer of the Year nagradzane są jedne z najbardziej inspirujących na świecie prac w dziedzinie fotografii ekologicznej. To doroczne wydarzenie stanowi międzynarodową platformę do zwiększania świadomości na temat problemów środowiskowych, które zagrażają naszej planecie. Zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone i zaprezentowane podczas 26. Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej (COP26) w Glasgow w Szkocji w listopadzie bieżącego roku.

W konkursie mogą bezpłatnie brać udział zarówno fotografowie profesjonalni, jak i amatorzy, ze wszystkich grup wiekowych, a przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 lipca 2021 r. Uczestnicy konkursu mają szansę zdobyć nagrody pieniężne i rzeczowe, w tym nagrodę Environmental Photographer of the Year 2021. Konkurs obejmuje kategorie: Environmental Photographer of the Year, Young Environmental Photographer of the Year – nagroda firmy Nikon, Środowiska przyszłości (Environments of the Future), Zrównoważone miasta (Sustainable Cities), Działania na rzecz klimatu (Climate Action), Woda i bezpieczeństwo (Water and Security), Nagroda fundacji Resilient Foundation (Resilient Award) oraz Nagroda publiczności (People's Choice). W ostatniej kategorii będą mogli głosować wszyscy chętni za pośrednictwem mediów społecznościowych w miesiącu poprzedzającym konferencję COP 26.

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

4. Edycja Konkursu Timecode Akcja Animacja
16 września ruszyła czwarta edycja konkursu TIMECODE AKCJA ANIMACJA, którego celem jest umożliwienie zaistnienia w branży kreatywnej zdolnym twórcom i twórczyniom animacji reklamowej. Konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY, a jego organizatorem jest dom produkcyjny Timecode Film Production.
PSPR ponownie nagrodzi wybitnego przedstawiciela branży
Tegoroczna edycja Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Public Relations "Łby PR" wchodzi w decydującą fazę. Niemal dokładnie rok temu statuetkę otrzymał prof. Dariusz Tworzydło przy okazji 20-lecia rzeszowskiego Kongresu PR. Teraz Kapituła lauru pracuje nad wskazaniem kandydatów o szczególnych sukcesach i - tym samym - nad wyborem kolejnej osoby, która będzie uhonorowana. Werdykt...
Znamy zwycięskie zgłoszenia konkursu Super Gift 2021
Zakończyło się głosowanie na najlepsze artykuły promocyjne, które będą prezentowane podczas odbywających się już w przyszłym tygodniu targów reklamy Festiwal Marketingu i Druku.
Współtworzone przez agencję Partner of Promotion kampanie realizowane dla PKP PLK oraz firmy MEDISEPT otrzymały dwie statuetki – złotą i brązową – w wiodącym, międzynarodowym konkursie marketingowym Stevie Awards. Sukces polskiej agencji jest tym większy, że jury wybierało z aż 12 000 nominacji.
Znamy nominowanych pierwszej edycji PR Wings
Niezależne Jury składające się z 27 cenionych ekspertów komunikacji spoza SAPR, w pierwszym etapie głosowania dokonało wyboru projektów nominowanych do nagród głównych w pierwszej edycji Konkursu PR Wings organizowanego przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations. Znamy zatem nominowanych w 12 kategoriach konkursowych. Podobnego wyboru dokonało Jury Nagrody Specjalnej SAPR...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764