logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Okrągły jubileusz F25

  PR 06.12.2018, przeczytano 210 razy
ilustracjastrzałka

7 grudnia dom produkcyjny F25 obchodzi 10 – lecie działalności. Z tej okazji stworzono nowe logo i identyfikację wizualną. Odświeżono cały logotyp - m.in. zrezygnowano z przedstawienia nazwy firmy w kole, zachowując dotychczasową kolorystykę.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/okragly-jubileusz-f25,380435,artykul.html

F25 uruchomił jesienią 2008 roku Marcin Dworucha, który wcześniej odpowiadał za projekty digital i wideo w MRM Worldwide (McCann Worldgroup). Pracował dla klientów, takich jak Microsoft, Opel czy Mastecard.

- To był rok kryzysu, ale także początek boomu na wideo w Internecie - przypomina Marcin Dworucha, managing director, producer & partner w F25. - Dlatego skupiliśmy się na projektach skierowanych do Internetu, ofercie uszytej stricte pod to medium. Zaczęliśmy od małych “sprytnych” produkcji, od razu też uruchomiliśmy swoją postprodukcję, jedno stanowisko - montaż, animacje 2D. Były to także czasy, kiedy duże domy produkcyjne były przyzwyczajone do większych budżetów na projektach filmowych, a my zaczęliśmy pracę już w nowych warunkach, więc łatwiej dostosowaliśmy się do okoliczności – dodaje.

W kolejnych latach firma stopniowo się rozwijała. Postprodukcja urosła do trzech stanowisk, a w 2017, uzupełniona o reżysera i dwóch operatorów, utworzyła F25 Creative Collective, która samodzielnie realizuje produkcje contentowe takie jak np. promo Orange Warsaw Festival, 4F HQ PErformance czy mini dokumenty dla PZPN. W ramach projektu "Creative stories by F25” i Young Guns firma współpracuje także z młodymi reżyserami i operatorami. W efekcie zrealizowała kilka teledysków, m.in.:

ESKMO Feed fire

ŻABSON Incepcja

Zalewski – Jednego Serca

Jellyfish

W sumie w ciągu dziesięciu lat działalności F25 zrealizowało kilkaset produkcji - spotów telewizyjnych, spotów do internetu, sesji fotograficznych czy animacji. Pierwszą ważną produkcją okazał się walentynkowy teledysk “Kocham Cię” dla Allegro z 2009 roku, który stał się bardzo popularny i po kilku latach został wydany na płycie autorów - zespołu Plastic. To także początek długoletniej współpracy z Allegro. Warto też wspomnieć o launchu serwisu tablica.pl, czyli pierwszym spocie marki i F25 do telewizji, projektach specjalnych jak OLX Bezpieczeństwo z T-Raperami znad Wisły czy ostatnio nagrodzonym na konkursie MIXX Awards 2018 Szefie Internetów.

Dziś F25 zatrudnia 11 osób i ma w portfolio projekty dla takich marek, jak Allegro, OLX, Google, Nike, 4F, OLX, Otomoto, ING, Totolotek, PayU, PZPN, PKO BP, Forte, Lipton, Antyradio, Orange Warsaw Festival, Getin Bank czy Lotos.

Z okazji okrągłej rocznicy, dom produkcyjny F25 postanowił odświeżyć logotyp, pozostając przy pierwotnej litografii oraz kolorystyce.

Nową identyfikację wizualną przygotował Mikołaj Sadowski.

Wybrane projekty F25

Allegro Walentynki

Tablica.pl

OLX Bezpieczeństwo

OLX Band

Orange Warsaw Festival – promo festiwalu

Ostani Klub w Polsce – mini dukument dla PZPN

4F

Źródło: F25

www.f25.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rusza nowy cykl szkoleń online i warsztatów z drukowania 3D oraz pokrewnych technologii. CadXpert – wiodący dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D – przygotował serię bezpłatnych szkoleń online oraz szkoleń stacjonarnych, które mają przybliżyć technologie przyrostowe, urządzenia i materiały do druku 3D, a także ich zastosowania. Udział we...
Kampania Nałęczowianki z odświeżonym wizerunkiem
Nowoczesność zakorzeniona w tradycji – oto nowy, odświeżony wizerunek wody mineralnej Nałęczowianka. Rebrandingowi towarzyszy ogólnopolska kampania reklamowa.
PSPR wybrało nowe władze
Członkowie Polskiego Stowarzyszenie Public Relations na walnym zebraniu członków 8 lutego 2019 roku w Katowicach wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Na czele PSPR stanęła Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesami zostali Emilia Zakrzewska i Bartosz Milczarczyk. W zarządzie znaleźli się także Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski.
Badanie: Sport potrzebuje sponsorów
Ponad połowa Polaków lepiej ocenia firmy angażujące się w sponsoring sportu i kultury od tych, które się nie angażują. W ciągu ostatnich 10 lat wzrósł odsetek osób, które uważają, że sponsoring jest potrzebny w sporcie, zmalał zaś odsetek tych, którzy są zdania, że kultura potrzebuje sponsorów. Co piąty Polak przyznaje, że...
Ruszyła zimowa kampania reklamowa Frosty
FRoSTA wystartowała z nową kampanią, która potrwa do końca marca. Spoty, będące nową odsłoną kampanii „Mówimy jak jest”, emitowane są w stacjach telewizyjnych i radiowych. Podkreślają zalety produktów FRoSTY – brak dodatków do żywności oraz ich wysoką jakość. W kreacjach zobaczymy Mexican Chicken – kurczak z ryżem po...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764