WIADOMOŚCI

Olsztyński Teatr Jaracza znów intryguje kampanią reklamową

Mateusz Zawiślak  PR 11.01.2017, przeczytano 284 razy
ilustracjastrzałka

W nowy sezon olsztyński teatr im. Stefana Jaracza wszedł nie tylko ze znakomitymi premierami, ale przede wszystkim z nową kampanią reklamową. Zarówno pierwsza, jesienna odsłona kampanii, jak i ta druga – noworoczna, ma przekonać do wizyty w teatrze tych, którzy na co dzień wybierają łatwiejsze formy sztuki i rozrywki w telewizji, w kinie czy Internecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/olsztynski-teatr-jaracza-znow-intryguje-kampania-reklamowa,31059,artykul.html

- Kampania wizerunkowa teatru ma przekonać mieszkańców Olsztyna, że mamy do czynienia z wysoką jakością produktu kulturalnego, oferującego zupełnie odmienny od codziennego poziom i rodzaj kultury, ale kultury dostępnej, zapraszającej do społeczności ludzi wrażliwych, poszukujących nowych wrażeń i emocji – tłumaczy Maciej Lewandowski, rzecznik prasowy teatru Jaracza.

Dodaje, że dziś teatr Jaracza to wysoka jakość spektakli, świetni aktorzy, prestiżowe festiwale teatralne, nowoczesny i efektowny, a zarazem przystosowany do różnych potrzeb i zabytkowy gmach teatru, wysoka jakość obsługi widza w punktach sprzedaży biletów, ale przede wszystkim radość i satysfakcja płynąca z innego rodzaju emocji niż kultura komercyjna.

Pomysłodawcą kampanii promocyjnej teatru jest Maciej Rytczak, specjalista od strategii marketingowych.

- Teatr w oczach odbiorców ma kojarzyć się z tradycyjną jakością sztuki wysokiej, ale podanej w przystępny i budzący pozytywne emocje sposób – wyjaśnia Rytczak. – Intrygująca komunikacja podkreśla przede wszystkim kluczową rolę widza dla teatru, ma też na celu sprowokować odbiorcę, aby sięgnął po repertuar i zjawił się w teatrze sam, z rodziną czy przyjaciółmi.

Twórcą kreacji jest Mateusz Obarek ze Studia Gravite Design, które współpracuje z teatrem Jaracza od wielu lat.

- W proponowanej komunikacji wizerunkowej bazujemy na finezyjnej zaczepności, podanej z humorem i przymrużeniem oka – opisuje kreacje reklamowe Obarek. – Prowokujemy odbiorcę do refleksji, która ma zachęcić go do wizyty w teatrze. W kreacjach wykorzystujemy symbolikę najbardziej znanych i rozpoznawalnych spektakli z kanonu światowej i polskiej klasyki, z wykorzystaniem elementów dzisiejszej popkultury.

Odważna i nieco przewrotna akcja zachęca do wizyty w teatrze tych widzów, którzy uważają teatr za miejsce sztuki trudnej i niedostępnej. Dodatkowo teatr we wszystkich działaniach reklamowych teatr posługuje się nowym hasłem adresowanym wprost do widza: „U nas grasz główną rolę”.

Źródło: Teatr Jaracza

WIĘCEJ

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

R E K L A M A

Komentarze

 
niedziela 21.01.2018, 69 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone