logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu 2020 roku

  PR 02.03.2020, przeczytano 551 razy
ilustracjastrzałka

Onet, Wirtualna Polska i „Rzeczpospolita” to najczęściej cytowane media w styczniu 2020 roku według najnowszego raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-najbardziej-opiniotworczym-medium-w-styczniu-2020-roku,385898,artykul.html

W rankingu głównym, ukazującym 15 najczęściej cytowanych mediów, znalazły się cztery portale, dwie stacje radiowe, cztery telewizyjne i pięć tytułów prasowych. Na Onet powoływano się blisko 4,3 tys. razy – portal jest liderem zestawienia od marca ubiegłego roku.

Wśród tytułów prasowych najczęściej powoływano się na „Rzeczpospolitą”. Dziennik od ponad pół roku pozostaje liderem swojej kategorii. Na drugim miejscu znalazła się „Gazeta Wyborcza” z wynikiem ponad 1,6 tys. cytowań. Podium wśród dzienników zamyka „Super Express” z liczbą  ponad 1,4 tys. powołań.

ilustracjastrzałka

Najbardziej opiniotwórczymi tygodnikami stycznia, były kolejno: „Do Rzeczy”, „Viva!”, „Newsweek”

ilustracjastrzałka

W kategorii Miesięczniki odnotowaliśmy sporą zmianę – na pozycji lidera znalazły się „Perspektywy” z liczbą 642 cytowań. Miało to związek z opublikowanym w styczniu rankingiem szkół średnich – „Perspektywy 2020”. Na drugiej pozycji uplasował się „Forbes”, tym razem z liczbą 144 cytowań. Podium zamyka miesięcznik „Press”, na który w styczniu powoływano się 60 razy.

ilustracjastrzałka

Wśród portali internetowych bezkonkurencyjny okazał się Onet z liczbą przeszło 4,2 tys. powołań. Na drugim miejscu uplasowała się Wirtualna Polska, którą cytowano prawie 2,7 tys. razy, a na pozycji trzeciej – Interia.

ilustracjastrzałka

W kategorii Stacje Telewizyjne podobnie jak w poprzednich miesiącach najczęściej powoływano się na TVN24. Na drugie miejsce wysunął się w styczniu Polsat News z wynikiem ponad 1,4 tys. cytowań. Na trzeciej pozycji, z wynikiem ponad 1,2 tys. powołań, uplasowała się stacja TVP Info.

ilustracjastrzałka

RMF FM ze zdecydowaną przewagą nad konkurentami ponownie prowadzi w rankingu najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Na przekazy tej stacji powoływano się prawie dwa razy częściej niż na Radio ZET, które cytowano ponad tysiąc razy. Wśród najczęściej cytowanych stacji radiowych ponownie znalazły się dwie regionalne rozgłośnie: Radio Szczecin i Radio Poznań.

ilustracjastrzałka

W kategorii Media Biznesowe znalazły się dwa tytuły prasowe oraz trzy portale internetowe. Prowadzi „Dziennik Gazeta Prawna” z wynikiem 1,1 tys. powołań. Na drugim miejscu uplasował się „Puls Biznesu” z liczbą 564 powołań, tuż za nim portal Wirtualnej Polski – Money.pl z liczbą cytowań 491.

ilustracjastrzałka

W mediach regionalnych na prowadzeniu znalazła się stacja radiowa – Radio Szczecin, za nią z liczbą cytowań niższą prawie o 100 – „Gazeta Krakowska”. Na trzeciej pozycji Radio Poznań, a tuż za nim „Dziennik Zachodni”.

ilustracjastrzałka

Źródło: Instytut Monitorowania Mediów

www.imm.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kino Polska zaprasza na Długi weekend na legalu. W dniach 11-13 czerwca br. stacja zaprezentuje widzom takie hity polskiej kinematografii, jak Ogniem i mieczem, Pitbull i Uwikłanie, a połowę przychodów z reklam wyemitowanych przy tych filmach przekaże Fundacji Legalna Kultura.
Od 1 czerwca program Małgorzaty Ohme #zostajęwdomu z Onet zmienia tytuł, tematykę i częstotliwość. #Latowdomu z Onet – będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.30 na żywo w Onecie oraz na Facebooku. W letniej odsłonie programu prowadząca Małgorzata Ohme wraz z gośćmi podpowie, jak spędzić letni czas zachowując dobry humor i jak...
„Karmię piersią, naturalnie!” – nowa akcja edukacyjna M jak mama
Startuje kampania edukacyjna „Karmię piersią, naturalnie!”, mająca na celu propagowanie karmienia piersią wśród młodych mam i kobiet w ciąży, a także wspieranie karmiących mam.
W piątek 29 maja 2020 r.  wraca „Ligowy weekend”, popularny wśród kibiców dodatek do „Przeglądu Sportowego”.
Wirtualna gala 5. edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”
Zespół „Wysokich Obcasów” zaprasza na wyjątkową galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów”, która w tym roku odbędzie się wirtualnie, w nowoczesnym, multimedialnym studiu we wtorek, 2 czerwca. Podczas wydarzenia, transmitowanego na żywo na Facebooku, widzowie poznają wybór jury i czytelników oraz dowiedzą się...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764