logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Onet połączony z Ringier Axel Springer pod koniec roku

  PR 10.08.2012, przeczytano 3314 razy
ilustracja
Robert Bednarski, prezes Onetu

Największy polski portal internetowy przygotowuje się do przejścia w ręce wydawcy m.in. Newsweeka i Faktu. Strony transakcji czekają na zgodę urzędu antymonopolowego. Ta ma zostać wydana do końca roku. – Są wszelkie przesłanki do tego, aby ta transakcja się zakończyła w sposób pozytywny – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Robert Bednarski, prezes Onetu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/onet-polaczony-z-ringier-axel-springer-pod-koniec-roku,16333,artykul.html

Ewentualne wpływy transakcji na polski rynek bada teraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 – Przewidujemy, że cała transakcja zostanie zakończona w IV kwartale. Biorąc pod uwagę jej charakter i obecny proces weryfikacji urzędu antymonopolowego, nie możemy w tej chwili pracować nad żadnymi wspólnymi ofertami, ani elementami synergii. Ale niewątpliwie jest szereg pól, które możemy z sukcesem dla grupy eksplorować i rozwijać – tłumaczy szef Onetu.

Grupa TVN podjęła decyzję o sprzedaży pakietu kontrolnego Onetu Ringier Axel Springer Polska na początku czerwca. 76 proc. akcji Onetu trafi bezpośrednio w ręce wydawnictwa. Pozostała część należeć będzie do spółki joint-venture, w której udziały Ringier Axel Springer wyniosą 75 proc., a TVN 25 proc. Ponad 950 mln złotych za tę transakcję ma m.in. zmniejszyć dług netto telewizyjnej spółki, szacowany na koniec II kwartału na 2,74 mld zł.

Onet może okazać się dobrą inwestycją. Jego przychody z reklam zwiększyły się mimo zapaści na rynku reklamy.

 – Rynek reklamy internetowej zachowuje się nieco bardziej stabilnie niż rynek reklamy telewizyjnej. Jednak nie mamy szczepionki na kryzys i też odczuwamy jego skutki. Ale przychody reklamowe naszego głównego biznesu, jakim jest Onet.pl, wzrosły o ponad 4 proc., co uważamy za świetny wynik, biorąc pod uwagę zamieszania wokół rynku reklamowego – twierdzi Robert Bednarski.

Użytkownicy Onetu, w związku ze zmianą właściciela, nie powinni obawiać się wielkich zmian. Szefowie portalu zapowiadają, że zachowa on swój charakter, w tym bezpłatny dostęp do treści. Choć takie zmiany – za pomocą słowackiego systemu Piano Media – wprowadzi kilkanaście redakcji w kraju (m.in. Axel Springer, Polska Presse, Polskie Radio).

 – Nie planujemy zamykania naszego kontentu dla użytkowników. Kontent był, jest i będzie za darmo. Naszym celem jest dostarczenie jak najszerszego portfolio treści, o najszerszej tematyce i dopasowanie go do potrzeb użytkowników. To jest jedna z bardzo istotnych podstaw naszej strategii i będziemy się tego trzymać – podkreśla prezes Grupy Onet.

Portal wciąż jednak doskonali się. Po sześciu miesiącach pracy kilka dni temu wprowadzono szereg udoskonaleń, w tym nową ofertę Onet VOD (m.in. zwiększono bazę do 700 filmów), poprawiono i wzbogacono również stronę główną portalu.

 – Ona jest postawiona już na zupełnie nowej, innowacyjnej platformie cloudowej, dwukrotnie szybsza od dotychczasowej strony głównej. Sądzę, że niedługo pojawią się testy, które pokażą, jak się pozycjonujemy w tym zakresie wobec szeroko rozumianej konkurencji krajowej i zagranicznej – informuje Robert Bednarski.

Onet.pl to najstarszy polski portal. W 1995 roku założyli go ludzie skupieni wokół firmy Optimus. W 2001 roku przejęła go grupa ITI. Portal od lat należy do czołówki najchętniej odwiedzanych witryn w kraju.

Źródło: Grupa Onet / Newseria

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
Telewizja Polska Spółka Akcyjna w likwidacji informuje, że w dniu 8 lipca 2024 roku złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji.
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
W najbliższy poniedziałek 15 lipca o godzinie 20:00 na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na kanale YouTube „WojewódzkiKędzierski” oraz na popularnych platformach podcastowych ruszy specjalne wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski”. Prowadzący Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski przenieśli swoje studio podcastowe do...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764